In English In Italiano Auf Deutsch
top
/ Home / Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVI Niedziela zwykła

25 września 2022 r.

 1. Dzisiaj, z okazji 108. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy w kaliskiej katedrze o godz. 18.30 odbędzie się Msza św. a po niej koncert jako wyraz solidarności z tymi, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej oraz podziękowanie dla śpieszących im z pomocą.
 2. Szkoła Biblijna diecezji kaliskiej zaprasza na kolejną turę spotkań ze Słowem Bożym, które będą odbywać się w każdą trzecią sobotę miesiąca w Auli Technikum św. Józefa w Kaliszu. Informacje o tematach prelekcji oraz o zapisach można znaleźć w gablocie.
 3. We wtorek, 27 września, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i po niej na spotkanie mężczyzn, którzy chcieliby przynależeć do wspólnoty Rycerzy Kolumba. Na spotkanie przybędzie odpowiedzialny za te wspólnoty.
 4. Ruch Czystych Serc Diecezji Kaliskiej zaprasza na Mszę św. z adoracją Najświętszego Sakramentu w piątak, 30 września, na godz. 19.00. Po nabożeństwie odbędzie się spotkanie. Zaproszenie kierujemy w sposób szczególny do młodzieży i studentów.
 5. W sobotę rozpocznie się październik, miesiąc różańcowy. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci będą odbywały się w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00. Podczas tych nabożeństw dzieci będą otrzymywać obrazki. Natomiast codziennie będziemy odmawiali różaniec o godz. 17.30.
 6. W I sobotę miesiąca, 1 października, kapłani odwiedzą chorych od godz. 8.00. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po Mszy św. o godz. 9.00.
 7. 27. Pielgrzymka „Civitas Christiana” odbędzie się w sobotę, 1 października. W programie o godz. 11.00 konferencja o bł. kard. Stefanie Wyszyńskim, a o godz. 12.00 Msza św.
 8. W przyszłą niedzielę, 2 października, zapraszamy na Mszę św. z poświęceniem różańców o godz. 12.30 i po niej na spotkanie dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii.
 9. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo po Mszy św. o godz. 16.00 Wspólnotę Płomienia Miłości Niepokalanego Serca Maryi.
 10. Kandydatów do bierzmowania z klasy 8 i 7, którzy kontynuują przygotowanie, zapraszamy do zakrystii po odbiór indeksów. Jednocześnie informujemy, że spotkania formacyjne dla kandydatów przygotowujących się do bierzmowania z klas 7 i 8 będą w pierwsze piątki miesiąca od godz. 18.00 do ok. godz. 20.00. Pierwsze spotkanie formacyjne odbędzie się 7 października br. o godz. 18.00. Obecność obowiązkowa. Uczniów klas 7 i 8 szkoły podstawowej, którzy dotąd nie rozpoczęli przygotowania do bierzmowania, zapraszamy na spotkanie organizacyjne 2 października po Mszy św. o godz. 9.30.
 11. Polecamy ciekawą prasę katolicką: nowy dwutygodnik Opiekun, Przewodnik Katolicki z dodatkiem 5 minut z Bogiem na październik, Niedziela, Idziemy. Dla dzieci miesięcznik Mały Przewodnik Katolicki.