In English In Italiano Auf Deutsch
top
/ Home / Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata
20 listopada 2022 r.

 1. Komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski (…).
 2. Dziś w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata po Mszach św. odmówimy Akt poświęcenia Chrystusowi Królowi.
 3. Zapraszamy do wspólnego oglądania filmu fabularnego pt. „Prorok” przedstawiający historię życia i działalności Prymasa Tysiąclecia – bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz jego zmagań w obronie Kościoła i Ojczyzny. Seans odbędzie się w kinie Galerii „Amber” w poniedziałek – 21 listopada o godz. 19.40. Bilety do nabycia w kasie kina.
 4. Zapraszamy spotkania formacyjne:
  - Rycerzy Kolumba i mężczyzn, którzy by chcieli należeć do tej grupy – we wtorek na Mszę św. o 18.00 i spotkanie
  - Ruch Czystych Serc – w piątek na Msze św. o godz. 18.00 i po niej na spotkanie
  - Ministrantów i Kandydatów – w sobotę na godz.10.00
  - Żywy Różaniec – w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 – do salki w podwórzu.
 5. Osoby samotne i rodziny w trudnej sytuacji materialnej mieszkające na terenie naszej parafii pragnące otrzymać pomoc żywnościową na Boże Narodzenie mogą zapisywać się w punkcie charytatywnym w piątki od 15.00 do 17.00. Można też zgłaszać dzieci na paczki od św. Mikołaja.
 6. Jest także możliwość pomocy ofiarom wojny na Ukrainie poprzez Caritas, która przeprowadza zbiórkę żywności z długim terminem przydatności do spożycia i podstawowymi artykułami higienicznymi - ich lista znajduje się w gablocie.Wymienione produkty można przynosić do sekretariatu lub kancelarii. Jeżeli jakaś rodzina albo kilka rodzin razem chciałyby samodzielne spakować taki karton prosimy o zgłoszenie się do kancelarii lub sekretariatu.
 7. Organizowany jest wyjazd na rocznicowy zjazd Przyjaciół Rodziny Radia Maryja do Torunia, który odbędzie się 3 grudnia 2022 r. Informacje i zapisy pod numerem 519 718 568.
 8. Polecamy prasę katolicką: nowy dwutygodnik Opiekun a w nim m. in. pierwszy temat z rekolekcji adwentowych, obszerna relacja z peregrynacji relikwii bł. Carlo Acutisa w diecezji, a także recenzja filmu „Prorok”, na który zapraszamy. Do nabycia jest także: Idziemy