In English In Italiano Auf Deutsch
top
/ Home / Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Trójcy Przenajświętszej – odpust Opieki św. Józefa
4 czerwca 2024 r.

  1. Zgodnie dekretem biskupa kaliskiego dzisiaj przed kościołem przeprowadzona jest zbiórka do puszek na rzecz budujących się kościołów w naszej diecezji.
  2. W związku z uroczystością Bożego Ciała i procesją prosimy bardzo o udział asysty procesyjnej, Bractwo św. Józefa i dziewczynek sypiących kwiatki. Dziewczynki będą miały próbę we wtorek o 16.30. Msze św. w naszym kościele w Boże Ciało o godz. 6.30, 8.00, 9.30, a także Msza św. po zakończonej procesji – ok. 12.15 i wieczorna Msza św. o godz. 18.00.W Oktawie Bożego Ciała nie będzie litanii do Serca Pana Jezusa przez Mszą św. gdyż będziemy śpiewać ją podczas procesji Eucharystycznej po Mszy św. wieczornej. Prosimy asystę o pomoc w tych procesjach.
  3. Jutro, w pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 19.00 Msza św. w intencji chorych i cierpiących, a po niej adoracja z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie. Będą wystawione relikwie św. Szarbela.
  4. W I środę miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, a następnie adorację, nabożeństwo do Przeczystego Serca Św. Józefa i indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
  5. W środę swoje imieniny ma ks. Robert – wikariusz naszej parafii, Msza św. w jego intencji w środę o 18.00. Natomiast w sobotę imieniny obchodzi s. Małgorzata – organistka. Msza św. w intencji solenizantki tego dnia o godz. 6.30. Księdzu i Siostrze życzymy wielu łask Bożych, zdrowia, opieki Maryi Niepokalanej i św. Józefa, którym tak pięknie na co dzień z radością służą.
  6. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w przyszłą niedzielę o godz. 17.00.
  7. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 w katedrze kaliskiej będzie odprawiona uroczysta Msza św. z okazji 770-lecia fundacji kościoła św. Mikołaja oraz 70. rocznicy przybycia do tego kościoła bł. Stefana kardynała Wyszyńskiego. Podczas Mszy św. wprowadzone zostaną relikwie Prymasa Tysiąclecia oraz poświęcony witraż z Jego wizerunkiem.
  8. Instytut Teologiczny diecezji kaliskiej i Akademia Katolicka w Warszawie ogłasza rekrutację na Studium Teologiczne-Katechetyczne w roku 2023/24, które kwalifikuje do nauczania religii w szkołach. Szczegóły na plakacie.
  9. Polecamy ciekawą prasę katolicką: nowy dwutygodnik Opiekun, w którym znajdziemy dodatek z pieśniami eucharystycznymi na Boże Ciało, Przewodnik Katolicki, Niedziela, Idziemy.