In English In Italiano Auf Deutsch
top
/ Home / Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Wielkiego Postu
19 marca 2023 r.

 1. Z racji tego, że dzisiaj przypada IV niedziela Wielkiego Postu liturgiczne wspomnienie św. Józefa i odpust w naszej parafii przeniesiono na poniedziałek. Zapraszamy na sumę odpustową jutro o godz. 12.00 pod przewodnictwem Biskupa Kaliskiego Damiana Bryla. Już teraz dziękujemy wszystkim, którzy swoim zaangażowaniem przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości. Dziękujemy państwu Miedzianowskim i Kryszakom za ofiarowane kwiaty do kaplicy Św. Józefa.
 2. Nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście: Droga Krzyżowa o godz. 17.15. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15.
 3. Spotkanie grup duszpasterskich w tym tygodniu:
  a. Różaniec w intencji powołań – czwartek, godz. 17.30;
  b. Grupa ojca Pio – czwartek, godz. 18.00;
  c. Ruch Czystych Serc – piątek, godz. 18.00;
  d. Ministranci – sobota, godz. 14.00.
 4. W sobotę przypada Uroczystość Zwiastowania NMP, kiedy to modlimy się szczególnie za poczęte dzieci, aby mogły się narodzić. Jest tradycją, że tego dnia na Mszach św. o godz. 9.00, 12.00 i 18.00, można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Polega to na odmawianiu 10 -tki różańca św. oraz krótkiej modlitwy przez 9 kolejnych miesięcy do 25 grudnia, czyli Uroczystości Bożego Narodzenia. Tego dnia zapraszamy również do wspólnej modlitwy Akatystem w wykonaniu Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi na godz. 11.00.
 5. Również w sobotę będziemy obchodzić 31. rocznicę powstania Diecezji Kaliskiej. Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Kaliskiego odbędzie się w katedrze o godz. 11.00. Pamiętajmy w modlitwach o naszej diecezji oraz o jej pasterzu biskupie Damianie.
 6. W sobotę swoje imieniny obchodzi siostra Maria, służebniczka, która opiekuję się ubogimi i chorymi. Msza św. w intencji siostry o godz. 6.30. Składamy Siostrze serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Maryi i św. Józefa.
 7. W przyszłą niedzielę przypada pierwsza rocznica śmierci bp. Teofila Wilskiego. Msza św. za duszę śp. Bp. Teofila odbędzie się tego dnia w katedrze kaliskiej o godz. 12.30, a o godz. 15.00 na Cmentarzu Miejskim przy grobie zmarłego zostanie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 8. Osoby samotne i rodziny w trudnej sytuacji materialnej z terenu naszej parafii pragnące otrzymać pomoc żywnościową na święta mogą zgłaszać się w sekretariacie, kancelarii lub w punkcie charytatywnym w godzinach urzędowania.
 9. Wydarzenia wielkopostne w naszym mieście:
  a. Koncert pieśni pasyjnych i wielkopostnych odbędzie się w katedrze kaliskiej w przyszłą niedzielę, 26 marca po mszy świętej o godz. 16.30:
  b. Plenerowe Misterium Męki Pańskiej będzie zaprezentowane w sobotę, 1 kwietnia, o godz. 19.30 przed kościołem Matki Teresy z Kalkuty na Ogrodach.
 10. Gorąco zachęcamy do obejrzenia filmy fabularnego „Opiekun”, który przedstawia jak św. Józef wspomaga oddane mu osoby w najróżniejszych potrzebach. W tym tygodniu w Galerii Tęcza film będzie wyświetlany:
  a. Niedziela – 15.25; 19.40;
  b. Poniedziałek – 15.25; 19.40;
  c. Wtorek – 11.20; 19.40;
  d. Środa – 16.40.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: dwutygodnik Opiekun.