In English In Italiano Auf Deutsch
top
/ Home / Stały konfesjonał

Stały dyżur spowiedniczy
w Narodowym Sanktuarium
Św. Józefa w Kaliszu

aktualizacja z dn. 25 sierpnia 2022 r.

Ojciec św. Franciszek w Bulli Misericordiae vultus przypomniał, że  w Sakramencie Pojednania Bóg przebacza grzechy, które zostają naprawdę zgładzone... Mając świadomość wielkiego daru, jakim jest sakrament pokuty i pojednania, Biskup Kaliski 10 lutego 1997 roku ustanowił w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu stały dyżur spowiedniczy.

Konfesjonał

W konfesjonale Kaliskiej Bazyliki Kolegiackiej posługują kanonicy kapituły kolegiackiej, kapłani diecezjalni i zakonni z Kalisza i z okolic. Pełnią oni dyżur w dni powszednie od godz. 8.00 do 18.00 według zamieszczonego poniżej grafiku.

Dyżur spowiedniczy nie obejmuje: niedziel oraz następujących świąt i uroczystości: Świętej Bożej Rodzicielki (1 stycznia), Objawienia Pańskiego (6 stycznia), Ofiarowania Pańskiego (2 lutego), Środy Popielcowej, Świętego Triduum Paschalnego (Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota) Poniedziałku w Oktawie Wielkanocy, św. Józefa, robotnika (1 maja), NMP Królowej Polski (3 maja), Bożego Ciała, Wniebowzięcia NMP (15 sierpnia), Wszystkich Świętych (1 listopada), Dnia Zadusznego (2 listopada), Narodowego Święta Niepodległości (11 listopada), Bożego Narodzenia (25 grudnia) i św. Szczepana (26 grudnia).

Obecnie trwa II tydzień dyżuru spowiedniczego.

 

Tydzień I i III

Tydzień II i IV

Poniedziałek

 8.00-10.00
ks. Paweł Jabłoński I
ks. Marek Czekaj III
ks. Andrzej Piłat II
ks. Stanisław Tofil IV
10.00-12.00 ks. Paweł Guździoł I
ks. Piotr Paś III
ks. Andrzej Szudra  II
ks. Krzysztof Guziałek  IV
12.00-14.00 ks. Adam Modliński I
ks. Jerzy Salamon III
ks. Andrzej Chołys II
ks. Grzegorz Kamzol IV
14.00-16.00 ks. Przymysław Talaga I
ks. Robert Lewandowski III
ks. Jarosław Jasianek II
ks. Sławomir Nowak IV
16.00-18.00 ks. Krzysztof Kowalik I
ks. Marcin Papuziński III
ks. Mateusz Kołodziejski II, IV

Wtorek

8.00-10.00 Księża Orioniści I, III ks. Krzysztof Duchnowski II
ks. Jarosław Kołodziejczak IV
10.00-12.00 Ojcowie Franciszkanie I, III Ojcowie Franciszkanie II, IV
12.00-14.00 ks. Roman Woznyak I
ks. Jarosław Kołodziejczak III
ks. Piotr Wasilewski II
ks. Leszek Szkopek IV
14.00-16.00 ks. Karol Hojeński I, III ks. Jerzy Brzęczek II
ks. Łukasz Poczekaj IV
16.00-18.00 ks. Jacek Plota I
ks. Piotr Kuświk III
ks. Przemysław Kaczkowski II, IV

Środa

8.00-10.00 ks. Aleksy Janas I, III ks. Łukasz Zawidzki II, IV
10.00-12.00 ks. Robert Bogdajewicz I
ks. Łukasz Żurawski III
ks. Łukasz Kręczyński II
ks. Piotr Kowalek IV
12.00-14.00 ks. Błażej Michalewski I
ks. Andrzej Latoń III
ks. Piotr Górski II
ks. Zbigniew Króczyński IV
14.00-16.00 ks. Stanisław Mazur I
ks. Grzegorz Mituła III
Księża Orioniści II, IV
16.00-18.00 ks. Peter Krasuski I, III ks. Krzysztof Satoła SCI II, IV

Czwartek

8.00-10.00 ks. Andrzej Suchecki I
ks. Piotr Szkudlarek III
ks. Jerzy Mikołajewski II
ks. Sławomir Kęszka IV
10.00-12.00 ks. Michał Kieling I
ks. Marian Niemier III 
ks. Tadeusz Stich II
ks. Ryszard Ryniec IV
12.00-14.00 ks. Sławomir Kostrzewa I
ks. Alfred Berlak III
ks. Dariusz Kuliński II, IV
14.00-16.00 ks. Janusz Jeżewski I
ks. Włodziemierz Guzik III
ks. Przemysław Krupa II, IV
16.00-18.00 ks. Adam Kraska I
ks. Bogumił Kempa III
ks. Robert Szymura II
ks. Paweł Kostrzewa IV

Piątek

8.00-10.00 ks. Witold Morozowicz I, III ks. Eugeniusz Synowiec II
ks. Zbigniew Cieślak IV
10.00-12.00 Księża Jezuici I, III ks. Artur Filipiak II
ks. Piotr Przybył IV
12.00-14.00 ks. Dariusz Kwiatkowski I
ks. Grzegorz Mączka III
ks. Krzysztof Ligocki SCI II
ks. Mateusz Puchała IV
14.00-16.00  Ojcowie Franciszkanie I, III ks. Karol Karpowicz II, IV
16.00-18.00 Księża Jezuici I, III Księża Jezuici II, IV

Sobota

8.00-10.00  ks. Krzysztof Niciejewski I, III ks. Tadeusz Pietrzak II
ks. Łukasz Ograbek IV
10.00-12.00 - I
ks. Paweł Żelichowski FDP III
ks. Przemysław Krzywański II, IV
12.00-14.00 ks. Rafał Wawrzyniak I, III ks. Marcin Załężny II
ks. Robert Szymura IV
14.00-16.00 ks. Paweł Nowacki I, III ks. Dominik Herbeć II, IV
16.00-18.00 ks. Łukasz Urban I, III ks. Jarosław Powąska II, IV