In Englisch In Italiano Auf Deutsch
Dom Pielgrzyma im. Św. Józefa
Dołącz do nas na Facebook'u
Wielki Czwartek
Wj 12,1-8.11-14; 1 Kor 11,23-26; J 13,1-15

Stały dyżur spowiedniczy
w Narodowym Sanktuarium
Św. Józefa w Kaliszu

aktualizacja z dn. 26 lutego 2020 r.

Ojciec św. Franciszek w Bulli Misericordiae vultus przypomniał, że  w Sakramencie Pojednania Bóg przebacza grzechy, które zostają naprawdę zgładzone... Mając świadomość wielkiego daru, jakim jest sakrament pokuty i pojednania, Biskup Kaliski 10 lutego 1997 roku ustanowił w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu stały dyżur spowiedniczy.

W konfesjonale Kaliskiej Bazyliki Kolegiackiej posługują kanonicy kapituły kolegiackiej, kapłani diecezjalni i zakonni z Kalisza i z okolic. Pełnią oni dyżur w dni powszednie od godz. 8.00 do 18.00 według zamieszczonego poniżej grafiku.

Dyżur spowiedniczy nie obejmuje: niedziel oraz następujących świąt i uroczystości: Świętej Bożej Rodzicielki (1 stycznia), Objawienia Pańskiego (6 stycznia), Ofiarowania Pańskiego (2 lutego), Środy Popielcowej, Świętego Triduum Paschalnego (Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota) Poniedziałku w Oktawie Wielkanocy, św. Józefa, robotnika (1 maja), NMP Królowej Polski (3 maja), Bożego Ciała, Wniebowzięcia NMP (15 sierpnia), Wszystkich Świętych (1 listopada), Dnia Zadusznego (2 listopada), Narodowego Święta Niepodległości (11 listopada), Bożego Narodzenia (25 grudnia) i św. Szczepana (26 grudnia).

Obecnie trwa I tydzień dyżuru spowiedniczego.

 

Tydzień I i III

Tydzień II i IV

Poniedziałek

 8.00-10.00
ks. Stanisław Mazur I
ks. Marek Czekaj III
ks. Grzegorz Mituła II
ks. Stanisław Tofil IV
10.00-12.00 ks. Paweł Guździoł I
ks. Piotr Paś III
ks. Andrzej Szudra  II
ks. Krzysztof Guziałek  IV
12.00-14.00 ks. Adam Modliński I
ks. Jerzy Salamon III
ks. Andrzej Chołys II
ks. Grzegorz Kamzol IV
14.00-16.00 ks. Przymysław Talaga I
ks. Robert Lewandowski III
ks. Jarosław Jasianek II
ks. Sławomir Nowak IV
16.00-18.00 ks. Krzysztof Kowalik I
ks. Janusz Jeżewski III
ks. Tomasz Jeż

Wtorek

8.00-10.00 Księża Orioniści ks. Marian Błaszczyk II
ks. Waldemar Graczyk IV
10.00-12.00 Ojcowie Franciszkanie Ojcowie Franciszkanie
12.00-14.00 ks. Dariusz Kwiatkowski I
ks. Łukasz Kręczyński III
ks. Piotr Wasilewski II
ks. Leszek Szkopek IV
14.00-16.00 ks. Maciej Rutkiewicz SCI ks. Dominik Wieczorek
16.00-18.00 ks. Andrzej Latoń I
ks. Jacek Plota III
ks. Szymon Cierpik

Środa

8.00-10.00 ks. Aleksy Janas ks. Rafał Grzęda
10.00-12.00 ks. Robert Bogdajewicz I
ks. Łukasz Żurawski III
ks. Krzysztof Niciejewski II
ks. Piotr Kowalek IV
12.00-14.00 ks. Błażej Michalewski I
ks. Andrzej A. Klimek III
ks. Szymon Żuraw  II
ks. Zbigniew Króczyński IV
14.00-16.00 ks. Piotr Przybył Księża Orioniści 
16.00-18.00 ks. Marek Muzyka ks. Piotr Marciniszyn

Czwartek

8.00-10.00 ks. Piotr Górski I
ks. Piotr Szkudlarek III
ks. Jerzy Mikołajewski II
ks. Paweł Kostrzewa IV
10.00-12.00 ks. Zbigniew Cieślak I
ks. Marian Niemier III 
ks. Tadeusz Stich II
ks. Ryszard Ryniec IV
12.00-14.00 ks. Sławomir Kostrzewa I
ks. Alfred Berlak III
ks. Piotr Bałoniak II
ks. Jarosław Kołodziejczak IV
14.00-16.00 ks. Bogumił Kempa I
ks. Włodziemierz Guzik III
ks. Łukasz Kocaj
16.00-18.00 ks. Adam Kraska I
ks. Marcin Papuziński III
ks. Michał Świgoniak

Piątek

8.00-10.00 ks. Łukasz Ograbek ks. Eugeniusz Synowiec II
ks. Michał Kieling IV
10.00-12.00 Księża Jezuici ks. Szymon Rybak
12.00-14.00 ks. Tadeusz Pałuska I
ks. Grzegorz Mączka III
ks. Krzysztof Ligocki SCI II
ks. Tomasz Lenczewski IV
14.00-16.00  Ojcowie Franciszkanie ks. Damian Weiss
16.00-18.00 Księża Jezuici  Księża Jezuici

Sobota

8.00-10.00  ks. Michał Łukaszczyk ks. Tadeusz Pietrzak II
ks. Mateusz Puchała IV
10.00-12.00 ks. Sylwester Sowizdrzał III ks. Przemysław Krzywański
12.00-14.00 ks. Rafał Wawrzyniak ks. Łukasz Skworzec
14.00-16.00 ks. Michał Tomaszewski ks. Łukasz Pondel
16.00-18.00 ks. Piotr Machała ks. Jarosław Powąska