In English In Italiano Auf Deutsch
Sekretariat Sanktuarium:
Kancelaria Parafialna:
Sklepik z pamiątkami:
Dom Pielgrzyma:
Restauracja św. Józefa:
62 7 575 822 / 8.00 - 13.00
789 087 043 / 10.00 - 12.00, 16.00 - 18.00
797 630 389 / 10.00 - 16.00
510 733 166 / 8.00 - 21.00
604 844 368 / 12.00 - 16.00
top
/ Home / Marzec ze św. Józefem

6 marca 2023 r.

Olej świętego Józefa

Aleksandra Polewska-Wianecka

Dziś wieczorem dam wam prezent, umiłowane dzieci mojego Syna Jezusa: olej świętego Józefa – powiedział pewnego marcowego dnia 2009 roku św. Józef do Augustina del Divino Corazón. - Ten olej będzie Bożym wsparcie na ten kres czasów, olej, który będzie służył waszemu zdrowiu fizycznemu i duchowemu, olej, który was uwolni i który będzie was chronił od podstępów nieprzyjaciela.

Oliwa z oliwek

W tekście litanii do św. Józefa wzywamy go m.in. słowami: „Postrachu duchów piekielnych”. W kontekście tego wezwania i tej roli św. Józefa, warto opowiedzieć o objawieniach Małżonka Maryi, które miały miejsce już w tym wieku, a dokładnie w roku 2009. Szczęśliwcem, który mógł rozmawiać ze św. Józefem jest urodzony w 1967 roku Augustin del Divino Corazón, kolumbijski nauczyciel. Augustin przez wiele lat swojego życia pozostawał z dala od Kościoła. Nieoczekiwanie dla samego siebie zaczął poszukiwać Boga i usłyszał Jego odpowiedź. Po nawróceniu doświadczył mistycznych spotkań z Chrystusem, Maryją i rozmaitymi świętymi, w tym ze św. Józefem. Poniżej przedstawiam słowa jakie usłyszał od św. Józefa 26 marca 2009 roku. (Tekst treści objawienia pochodzi z książki Aldy Roccalas „Objawienia św. Józefa”, Wydawnictwo AA 2022.)

Nie odstawiajcie mnie na bok w waszym życiu

Lilie

Słuchajcie mądrych rad mojej umiłowanej małżonki, Maryi, strzeżcie ich w sercu, rozmyślajcie nad nimi i żyjcie nimi. Zachowujcie prostotę i czystość serca, w taki sposób, abyście byli prawdziwymi ofiarami miłości dla Bożej Ofiary. Nie odstawiajcie mnie na bok w waszym życiu, byłem jedynym mężczyzną na Ziemi, w którym Bóg znalazł upodobanie. Zawierzcie mi Wasze życie wewnętrzne, a ja je ubogacę.

Dziś wieczorem dam wam prezent, umiłowane dzieci mojego Syna Jezusa: olej świętego Józefa. Ten olej będzie Bożym wsparcie na ten kres czasów, olej, który będzie służył waszemu zdrowiu fizycznemu i duchowemu, olej, który was uwolni i który będzie was chronił od podstępów nieprzyjaciela. Ja jestem Postrachem Duchów Piekielnych i dlatego dziś kładę w wasze dłonie mój święty olej. Mówcie o nim innym, będzie użyteczny dla całej ludzkości. Ludzie zyskają ulgę w swoich cierpieniach duchowych, fizycznych i moralnych.

Oliwa z oliwek

Przygotujecie go w następujący sposób:

  1. Weźcie ćwierć litra oleju z oliwek (250 ml) i siedem lilii. Jeśli nie będziecie mieli lilii, możecie je wymienić na róże (siedem róż) w dowolnym kolorze, z wyjątkiem białych, które są poświęcone Najświętszej Pannie. Jeśli chodzi o resztę, należy postępować według tych samych instrukcji.
  2. Połóżcie je na siedem dni przed moi wizerunkiem.
  3. Potem włóżcie kwiaty (odrywając płatki) do oliwy i gotujcie je na małym ogniu przez siedem minut.
  4. Wyjmijcie płatki siedmiu lilii, dobrze je osuszcie i otrzymacie olej.

W ciągu siedmiu dni wyleję szczególne łaski i błogosławieństwa na te lilie. To jest mój olej, ukochane dzieci, olej świętego Józefa.

Powtarzam wam to. To będzie tarcza, która będzie was chronić, przeciwko każdemu złemu duchowi, umocni was w waszych próbach, doda wam otuchy w waszej wędrówce, uzdrowi ciało, ducha i duszę. Powtarzam wam, to olej świętego Józefa: siedem lilii umieszczonych przed moim wizerunkiem przez siedem dni, w odniesieniu do moich siedmiu smutków i siedmiu radości. Ponadto liczba siedem wskazuje na doskonałość i udzieli wam, poprzez codzienne namaszczenie olejem, doskonałości i rozwoju w życiu wewnętrznym.

Kiedy odczuwacie zniechęcenie, namaśćcie pierś, a otrzymacie siłę i wsparcie. Namaśćcie się, kiedy dręczą was troski waszego ciała. Namaszczajcie moim olejem chorych na ciele i na duszy. Namaszczajcie moim olejem opanowanych przez złe duchy: diabeł ucieknie od wszystkich osób zaatakowanych przez duchy piekielne. Czy jesteście bogaci? Nie? Nieb pozwala, Niebo wkłada wielkie skarby w wasze dłonie. Olej świętego Józefa jest balsamem uzdrowienia, balsamem uwolnienia, balsamem odrodzenia.

Kocham was, umiłowane dzieci mojego syna Jezusa.
Błogosławię was. Amen.

Róże

Po ośmiu dniach Święty przekazał jeszcze jedno przesłanie:

Uzyskaliście już pierwszy olej. Sprawcie aby otrzymało go jak najwięcej osób. Ten olej to uzdrowienie, to balsam pokoju dla duszy. Kiedy czujecie niepokój, umieśćcie go na waszej piersi, a otrzymacie pokój. Oliwę i lilie należy umieścić w środę przed moim wizerunkiem, a w kolejną środę przygotować olej. (Środa to dzień poświęcony nabożeństwu do św. Józefa.) Ten olej posiada wielkie łaski, wielkie błogosławieństwo. Namaszczajcie się nim codziennie i miejcie zapas tego oleju. Nie zapominajcie, aby przynosić moje pachnące lilie i by robić nowy olej ze środy na środę, aby mieć zapas.

Lilie

Augustino, Ojciec Pio i olej św. Józefa

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia 2010 roku, Augustinowi ukazał się św. Ojciec Pio z Pietrelciny i powiedział mu: Jesteście u kresu czasów, zbliża się wielkie prześladowanie. Miejcie wystarczający zapas oleju św. Józefa. Wielka epidemia będzie szerzyć się niczym zaraza. Ten olej będzie środkiem zaradczym, lekarstwem.

Czy muszę przypominać, że pod koniec 2019 roku wybuchła pandemia Covid-19?

Oliwki