In English In Italiano Auf Deutsch
Bazylika otwarta codziennie od 6:00 do 19:00
Sekretariat Sanktuarium:
Kancelaria Parafialna:
Sklepik z pamiątkami:
Dom Pielgrzyma:
Restauracja św. Józefa:
62 7 575 822 / 8.00 - 13.00
789 087 043 / 10.00 - 12.00, 16.00 - 18.00
797 630 389 / 10.00 - 16.00
510 733 166 / 8.00 - 21.00
604 844 368 / 12.00 - 16.00
top
/ Home / Pielgrzymki i wyjazdy z parafii

Pielgrzymka do Włoch 2-11 lipca 2012

W dniach od 2 do 11 lipca 2012 roku odbyła się przygotowana przez Sanktuarium św. Józefa i Biuro Pielgrzymkowe Orlando pielgrzymka dziękczynna za Beatyfikację Błogosławionego Jana Pawła II do Włoch z nawiedzeniem Sanktuarium w Szwajcarii - Einsiedeln oraz Sanktuarium w Niemczech - Altotting.

Galeria

Na 10-dniowy szlak pielgrzymi wyruszyło autokarem 46 pielgrzymów wraz z Kustoszem Sanktuarium Księdzem Prałatem Jackiem Plotą, wikariuszem ks. Łukaszem Przybyłą, ks. kanonikiem Arkadiuszem Nowackim, ks. Stanisławem Trzeciakiem z Wojkowa i kl. Maciejem Rogalskim. Szczegółowy program pielgrzymki znajduje się poniżej. Galeria zdjęć zawiera tylko nieliczne z wielu zdjęć, które można odbierać u pani Ireny w Sklepiku Sanktuaryjnym.

 

DZIEŃ 1     Wyjazd z Polski

O ustalonej godzinie (około godz. 05.00 rano), po Mszy Św., spotykamy się na wyznaczonym parkingu w Kaliszu. Pakowanie bagaży. Następnie wyjedziemy w kierunku granicy polsko-czeskiej i dalej przez Austrię w kierunku Włoch. Wieczorem przyjedziemy do hotelu zlokalizowanego już na terenie Włoch. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2      Padwa - Wenecja

Rano, po śniadaniu przejedziemy do Padwy. Zwiedzimy Bazylikę św. Antoniego oraz zobaczymy Uniwersytet i baptysterium. Następnie przejedziemy do Wenecji. Jej zwiedzanie rozpoczniemy od przejażdżki tramwajem wodnym do historycznego centrum miasta. Zobaczymy Plac św. Marka, wieżę Campanillę, Bazylikę św. Marka, Most Westchnień, dzielnicę Rialto ze słynnym mostem Rialto. Po zakończonym zwiedzaniu wyruszymy w kierunku Hotelu, zlokalizowanego na włoskiej Riwierze Adriatyckiej. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3    Loreto,  Lanciano,  San Giovanni Rotondo

Rano, po śniadaniu udamy się do Loreto, gdzie zobaczymy przepiękne Sanktuarium matki Bożej. Msza Św. Następnie udamy się do Lanciano, miejsca w którym w niewielkim kościółku miał miejsce cud eucharystyczny. Stąd udamy się już do San Giovanni Rotondo, gdzie nawiedzimy grób Ojca Pio oraz zwiedzimy miejsca z nim związane. Msza Św. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4    Monte San Angelo,  Monte Cassino

Rano, po śniadaniu przejedziemy na Monte San Angelo, jednego z najstarszych sanktuariów we Włoszech, gdzie miały miejsca objawienia Archanioła Michała. Następnie wyruszymy już w droge kierunku Rzymu. Po drodze dotrzemy Jeszcze na Monte Cassino, gdzie zwiedzimy Opactwo Benedyktyńskie oraz przejedziemy na polski cmentarz. Msza Św. W godzinach wieczornych dotrzemy do Hotelu zlokalizowanego pod Rzymem.  Zakwaterowanie, obiadokolacja, Nocleg.

DZIEŃ 5     Watykan,  Rzym

Rano, po śniadaniu wyjedziemy do Watykanu. Zobaczymy w tym dniu Bazylikę oraz Plac Św. Piotra. Nawiedzimy grób Błogosławionego Ojca Świętego Jana Pawła II. Następnie zwiedzimy Rzym Starożytny, zobaczymy niezwykłe Forum Romanum oraz Koloseum. W tym dniu zobaczymy także Bazylikę Św. Pawła za Murami, bezcenny przykład wczesnośredniowiecznej architektury chrześcijańskiej. Wieczorem, po zakończonym zwiedzaniu powrócimy do Hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6    Rzym

Rano, po śniadaniu udamy się na dalsze zwiedzanie Rzymu. W tym dniu nawiedzimy Bazylikę św. Jana na Lateranie oraz Schody Święte. Następnie udamy się do Bazyliki Santa Maria Maggiore. Msza Św. Następnie zobaczymy Rzym barokowy czyli słynne Place i Fontanny. Zobaczymy m.in. słynne Schody Hiszpańskie, Fontannę di Trevi, Panteon oraz Piazza Navona z Fontanną Czterech Rzek. Wieczorem powrót do Hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7    Orvieto,  Asyż

Rano, po śniadaniu przejedziemy do Orvieto, miasta cudu eucharystycznego. Nawiedzimy wspaniałą Katedrę. Następnie udamy się do Asyżu, przepięknego średniowiecznego miasta, w którym zwiedzimy Bazyliki: Górną i Dolną oraz nawiedzimy Grób Św. Franciszka. Msza Św. Zobaczymy także Bazylikę Św. Klary z relikwiami świętej Klary oraz autentycznym Krzyżem z San Damiano. Po zakończonym zwiedzaniu przejazd do Hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, Nocleg.

DZIEŃ 8:     Mediolan

Rano, po śniadaniu udamy się w kierunku Mediolanu, stolicy włoskiej Lombardii. Po dotarciu na miejsce, w godzinach popołudniowych, zwiedzimy wspaniałą Katedrę - gotycką marmurową katedrę, jeden z najbardziej znanych budynków w Europie. Po zakończonym zwiedzaniu, w godzinach wieczornych, przejedziemy do Hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, Nocleg.

DZIEŃ 9:      Einsiedeln,  Dachau

Rano, po śniadaniu, wyruszymy w droge w kierunku Szwajcarii. W godzinach południowych dotrzemy do Einsiedeln - najważniejszego Sanktuarium Szwajcarii, związanego z życiem Św. Meinarda. Tu czczona jest cudami słynąca figura Czarnej Madonny. Nawiedzimy wspaniałą, monumentalną Bazylikę, bogato zdobioną freskami i stiukami przez najlepszych ówczesnych mistrzów. Msza Święta. Następnie wyjedziemy w drogę w kierunku niemieckiego sanktuarium w Altotting. kierunku Niemiec. Po drodze zatrzymamy się jeszcze w Dachau, w którym został założony w roku 1933 niemiecki obóz koncentracyjny. Obóz mieścił się w opuszczonej fabryce amunicji na obrzeżach miasta i funkcjonował do końca II wojny światowej. W godzinach wieczornych dotrzemy do Hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, Nocleg.

DZIEŃ 10:        Altotting

Rano, po śniadaniu udamy się na zwiedzanie niemieckiego sanktuarium w Altotting, gdzie czczona jest Czarna Madonna, a miejsce znane jest z wielu uzdrowień. Msza Św. Następnie zobaczymy rotundę oraz szopkę z ruchomymi figurkami. Po zakończonym zwiedzaniu wyruszymy w drogę powrotną w kierunku Polski. Przyjazd do Kalisza w bardzo późnych godzinach wieczornych.

 

Cena:  1990 zł/os.

 

CENA ZAWIERAŁA:

  • PRZEJAZD AUTOKAREM:   klimatyzacja, barek, video, wc, rozkładane fotele.
  • 9 NOCLEGÓW W HOTELACH **/***
  • WYŻYWIENIE 2 RAZY DZIENNIE:  9 śniadań,  9 obiadokolacji.
  • UBEZPIECZENIE KL i NNW
  • OPIEKA DOŚWIADCZONEGO PILOTA
  • PODATEK VAT.

 

Cena nie zawierała:  biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wjazdów do miast, przewodników lokalnych, ewentualnych przejazdów komunikacją miejską (łącznie około 80 euro/osoby – płatne u pilota w autokarze), napoi do obiadokolacji, świadczeń niewymienionych w ofercie.