In English In Italiano Auf Deutsch
top
/ Home / Aktualności
Środa, 18 Października 2017

"Msza Święta o Świętym Józefie"

Miniona środę 18 października, po raz pierwszy w Polsce w naszym Sanktuarium zaprezentowano jako koncert oprawę muzyczną: „Msza Święta o Świętym Józefie”. Msza święta ta jest oparta na muzyce powstałej w XVIII wiecznej Boliwii w Ameryce Południowej.

 

 Na początku koncertu zostały zaprezentowane współczesne pieśni o św. Józefie. Centrum koncertu stanowiło wykonanie części stałych Mszy Świętej do których muzyka powstała w XVIII w Boliwii skomponowana przez Indian ewangelizowanych w tamtym czasie przez Jezuitów. Opracowania tej muzyki przed ponad dwudziestu laty podjął się ks. Prof. Piotr Nawrot i to dzięki Jego staraniu i pracy dziś możemy Cieszyc się powrotem do tej jakże ciekawej aranżacji.

 

Wyrażany również wdzięczność ks. Profesorowi za obecność i wygłoszony krótki wykład o pochodzeniu tej muzyki o korzeniach Indiańskich.  Całość zostanie wykonana przez chór kameralny pod kierunkiem Jakuba Tomalaka oraz orkiestrę barokową pod kierunkiem Jarosława Thila z Wrocławia i Daniela Synowca z Warszawy.

Tekst: Ks. Piotr Machała

Zdjęcia: Radio Rodzina