Facebook In Englisch In Italiano Auf Deutsch
Dom Pielgrzyma im. Św. Józefa
Środa, 14 Września 2016

XV rocznica śmierci Kustosza Sanktuarium Świętego Józefa, księdza prałata Lucjana Andrzejczaka

14 września 2016 roku w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego wspólnota parafialna przeżywała 15 rocznicę śmierci ks. prałata Lucjana Andrzejczaka wieloletniego proboszcza parafii Wniebowzięcia NMP i kustosza Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. 

15 lat minęło...

 

W środę 14 września br. przypadła 15 już rocznica śmierci św. ks. parał. Lucjana Andrzejczaka – mojego wujka (brata mojej mamy). Obecny kustosz Sanktuarium św. Józefa, ks. prał Jacek Plota zorganizował w związku z tym wydarzeniem uroczysta Mszę św., w czasie której modliliśmy się w intencji Zmarłego.

Kilka słów wspomnień...

Wujek odchodził w ciszy. Ósmego września 2001 r., w sobotę, w naszej rodzinnej parafii był Odpust ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Spotkaliśmy się tego dnia w domu rodzinnym. Rozmawialiśmy, wspólnie spędziliśmy czas. Dwa dni później, w poniedziałek, 10 września, otrzymaliśmy wiadomość, że wujek jest nieprzytomny...; nie odzyskał już świadomości. Odchodził w ciszy; później przyszła mi refleksja: odchodził w milczeniu, jakby nauczył się tego od św. Józefa. Kilka dni wcześniej – pełen planów, zamierzeń. Odchodzi.

Czego nas może nauczyć wspomnienie śmierci wujka, ks. prałata Lucjana? Każdy z nas odejdzie., więc carpe diem et memento mori: chwytaj dzień i pamiętaj, że umrzesz. Żyj intensywnie, ale nie zapominaj, że w pewnym momencie staniesz przed Tym, który przyjdzie sądzić żywych i umarłych.

 

ks. Krzysztof Niciejewski

 

W rocznicę śmierci Księdza Prałata w Bazylice odprawiona została Msza Święta o godz. 18.00 z udziałem kapłanów - współpracowników, przyjaciół, a słowo Boże wygłosił ks. dr Krzysztof Niciejewski.

WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ MU DAĆ PANIE ....