In Englisch In Italiano Auf Deutsch
Dom Pielgrzyma im. Św. Józefa
Dołącz do nas na Facebook'u

Niedziela, 12 Kwietnia 2009

Życzenia Wielkanocne
Biskupa Kaliskiego dla Diecezjan

Drodzy Diecezjanie,
Po dniach ciemności, męki i śmierci na krzyżu, złożenia w grobie, Chrystus powstał, jaśniejący blaskiem chwały. Zmartwychwstał! Żyje! Ukazał się niewiastom, Piotrowi, Apostołom. A „gdy oni z radości jeszcze nie wierzyli i pełni byli zdumienia” (Łk 24,41) upewniał ich, że to On i na ich oczach spożył posiłek, jaki Mu podali. 

bp. Stanisław NapierałaNajbardziej jednak poruszające dla Apostołów było chyba owo spotkanie wieczorem, pierwszego dnia tygodnia, tam, gdzie przebywali, gdy drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami. Przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: „Pokój wam!” (por. J 20,19-20).

To spotkanie Zmartwychwstałego Pana zostało ukazane na Obrazie, jaki towarzyszy od siedmiu lat misjom Miłosierdzia w naszej Diecezji. Znamy Obraz: Jezus w białej szacie ze śladami ran na nogach i rękach, z bokiem otwartym włócznią z którego biją strumienie, symbolizujące śmierć i życie oraz miłość, którą ukochał nas do końca.

Bracia i Siostry,
Zmartwychwstanie Chrystusa jest niepodważalnym argumentem naszej wiary. Jezus jest prawdziwie Bogiem-Człowiekiem. Jest Człowiekiem, dlatego mógł za nas umrzeć. Jest Bogiem, dlatego mógł zmartwychwstać.

Zmartwychwstanie jest fundamentem nadziei tak bardzo potrzebnej w sytuacji, kiedy znowu rozmaite niepokoje wdzierają się w nasze życie, zwłaszcza niepokój o jutro, zagrożone utratą czy brakiem pracy.

Zmartwychwstały Pan obejmuje nas wszystkich swoją miłością i mówi: Nie lękajcie się! Jestem z wami. Pozostałem z wami w nowy sposób pod postaciami chleba i wina. Stałem się dla was pokarmem dającym życie.

W mocy Chrystusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego, Króla wszechświata, przyjmijcie, Drodzy Diecezjanie, najlepsze życzenia wielkanocne: pokoju, łaski, nadziei, błogosławieństwa.

+ Stanisław Napierała
Wasz Biskup