In English In Italiano Auf Deutsch
/ Home / Aktualności
Poniedziałek, 6 Stycznia 2014

Misionarz z Etiopii
w naszym Sanktuarium

ks. Krzysztof Duchnowski

W Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, gościliśmy w naszym Sanktuarium bardzo szczególnego gościa. Przybył do nas O. Ashenafi Abebe – kapłan pochodzący z Etiopii, a należący do Zgromadzenia Matki Bożej Pocieszenia – CONSOLATA.

Galeria

Zgromadzenie to zostało założone przez Bł. Józefa Allamano, który urodził się 21 stycznia 1851 roku w Castelnovo de Asti, w małej wiosce w diecezji Turyn we Włoszech. W 1880 roku biskup Turynu mianował ks. Józefa Allamano kustoszem Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Turynie. Przez 29 lat był on rektorem to sanktuarium. W tym czasie pod wpływem jego pobożności maryjnej i doświadczenia ciężkiej choroby dojrzewa w nim myśl o pomocy dla misji w Afryce. Z racji na chorobę nie może zrealizować marzenia o  pracy na misjach. Dlatego za zgodą władz kościelnych dnia 29 stycznia 1901 roku zakłada Instytut Misjonarzy Matki Bożej Pocieszenia (Consolata). Dnia 8 maja 1902 roku założyciel wysyła na misje do Kenii; pierwszych czterech misjonarzy Consolaty, dwóch księży i dwóch braci.  W następnych latach wysyła po czterech kapłanów i świeckiego.

O. Ashenafi Abebe od 4 lat mieszka w Warszawie, gdzie Zgromadzenie Consolata ma jedyną placówkę w Polsce. Podczas każdej Mszy św. O. Ashenafi głosił kazania w których dzielił się Swoim doświadczeniem powszechności Kościoła oraz Swoją wiarą.

Homilia O. Ashenafi Abebe

 

O. Ashenafi Abebe