In Englisch In Italiano Auf Deutsch
Dom Pielgrzyma im. Św. Józefa
Dołącz do nas na Facebook'u

Niedziela, 29 Września 2013

ks. Krzysztof Duchnowski

VIII Pielgrzymki Pszczelarzy Diecezji Kaliskiej
do Sanktuarium św. Józefa

Galeria

W niedziele 29 września 2013 r. do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu przybyli Pszczelarze z 23 kół z terenu Południowej Wielkopolski w ramach VIII Pielgrzymki Pszczelarzy Diecezji Kaliskiej. W barwnej procesji ze sztandarami przedstawiciele poszczególnych Kół przeszli do Bazyliki św. Józefa, w której wraz z rodzinami uczestniczyli w Mszy Świętej o godz. 1100,  którą Ksiądz Biskup Edward, sprawował w ich intencji oraz ich rodzin.

W homilii Ksiądz Biskup Edward mówił m.in.:
Aby mężczyźni brali wzór ze św. Józefa i swoim życiem świadczyli o Bogu. Wskazywał, co św. Józef powiedziałby dzisiaj ojcom.

Wzywał do obrony życia od naturalnego poczęcia aż do śmierci.

W czasie MSzy Świętej pielgrzymi zatroszczyli się o przygotowanie Liturgii Słowa oraz darów ofiarnych, w których tradycyjnie już, przynieśli paschał, który zostanie poświęcony w nowym roku liturgicznym podczas Liturgii Wielkiej Soboty.

Przed zakończeniem Mszy Świętej Biskup Edward zawierzył pszczelarzy św. Józefowi w Kaplicy Cudownego Obrazu. A następnie pielgrzymi udali się do pomnika bł. Jana Pawła II, przy którym złożyli kwiaty i odmówili modlitwę.