In English In Italiano Auf Deutsch
top
/ Home / Aktualności
Wtorek, 17 Września 2013

ks. Krzysztof Duchnowski

Kapłani, którzy odbywali przymusową służbę wojskową w latach 1967 -69 w Jednostce Wojskowej w Brzegu przybyli do św. Józefa

W dniu 17 września 2013 r. do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu przybyli kapłani przeżywający spotkanie braterskie w Ośrodku Ośrodeku Szkoleniowo - Wypoczynkowy Pascha w Przedborowie. Organizatorem spotkania był Ks. Kan. Henryk Hołoś – Proboszcz Parafii p.w. św. Barbary w Odolanowie i dziekan Dekanatu Odolanowskiego. Spotkanie kapłańskie zgromadziło księży pochodzących z różnych diecezji w Polsce, którzy w latach 1967 – 1969 odbywali przymusową służbę wojskowa w Jednostce Wojskowej nr 44-46 w Brzegu.

Galeria

Mszy św. o godz. 1200 koncelebrowanej przez 32 kapłanów, przewodniczył Ksiądz Biskup Edward Janiak – Ordynariusz Kaliski. Na wstępie przybyłych kapłanów przywitał Ks. Prałat Jacek Plota - Kustosz Sanktuarium. Kazanie wygłosił Ks. Kazimierz Brzyski Proboszcz Parafii p.w.: Św. Wawrzyńca w Warzycach -diecezja rzeszowska. W homilii przypomniał m.in. okoliczność i czasy trudnej służby wojskowej. Przed błogosławieństwem Ks. Biskup zwrócił się do zgromadzonych, mówił m.in. o tym, że dla człowieka wierzącego nie ma przypadków, a z perspektywy czasu można dopiero zobaczyć realizacje woli Bożej w życiu człowieka.