Facebook In Englisch In Italiano Auf Deutsch
Dom Pielgrzyma im. Św. Józefa
Czwartek, 15 Sierpnia 2013

ks. Krzysztof Duchnowski

Obchody Uroczystości
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny na Jasnej Górze

Pielgrzymi grupy różowo-niebieskiej z naszego Sanktuarium, uczestniczyli w sumie pontyfikalnej, która była centralnym punktem Uroczystości Wniebowzięcia NMP na Jasnej Górze. Mszy św. o godz. 11.00 na jasnogórskim Szczycie, przewodniczył abp Celestino Migliore, Nuncjusz Apostolski w Polsce. Homilię wygłosił abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. W modlitwie uczestniczyło ponad 100 tys. osób.

W powitaniu o. Izydor Matuszewski, generał Zakonu Paulinów powiedział m.in.:

Nasze oczy wiary kierują się ku niebu, ku drodze ziemskich zmagań Maryi, Matki Jezusa i naszej Matki, która kroczyła w pielgrzymce wiary, z pewnością niełatwej, ale doszła do nieba.

W homilii abp Wacław Depo mówił m.in.:

Pielgrzymując dzisiaj na Jasną Górę przed oblicze Maryi wskazującej na Syna, stawiamy sobie powracające pytanie: jaka jest najgłębsza treść dzisiejszej uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Dziewicy Maryi.

Na zakończenie Eucharystii, główny celebrans, abp Celestino Migliore dokonał poświęcenia ziół i kwiatów.

Galeria

 

Msza św. w kaplicy Cudownego Obrazu

W uroczystość Wniebowzięcia NMP o godz. 17.45 pielgrzymi 376 Kaliskiej i 22 Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki, uczestniczyli we Mszy św. w kaplicy Cudownego Obrazu. Koncelebrze przewodniczył Ks. Prałat Jacek Plota.

 

Galeria

 

Imieniy Ks. Prałata Jacka

Podczas pobytu na Jasnej Górze 15 sierpnia, pielgrzymi z grupy różowo-niebieskiej zebrali się w Sali Rycerskiej, aby złożyć życzenia imieninowe Ks. Prałatowi Jackowi Plocie, Kustoszowi Sanktuarium św. Józefa. W imieniu pielgrzymów złożył je ks. Szymon Rybak - przewodnik grupy różowo-niebieskiej.

 

Galeria