In Englisch In Italiano Auf Deutsch
Dom Pielgrzyma im. Św. Józefa
Dołącz do nas na Facebook'u
Piątek V tygodnia Wielkiego Postu
Jr 20,10-13; J 10,31-42
Sobota, 26 Maja 2012

ks. Łukasz Przybyła

XIV Pielgrzymka Młodych Słuchaczy Radia Maryja na Jasną Górę

Na Jasną Górę po raz czternasty przybyła Pielgrzymka Młodych Słuchaczy Radia Maryja. Tegoroczne spotkanie odbyło się w Dzień Matki i w przeddzień uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w sobotę, 26 maja.

Gaaleria

Z Sanktuarium św. Józefa na pielgrzymi szlak wyruszyła 40-osobowa grupa młodzieży z ks. Łukaszem Przybyłą i ks. Mariuszem Andrzejczakiem. Wśród nich byli ministranci, młodzież z Zespołu Muzycznego, mlodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz młodzież, która już osiągnęła dojrzałość chrześcijańską.

Niesamowita atmosfera radości, życzliwości i ciepła towarzyszyła wszystkim od samego początku, czyli od godziny 10.00, kiedy to wraz z panem Jankiem, kierowcą, ruszyliśmy z przed Bazyliki św. Józefa w Kaliszu do Częstochowy. Na miejscu zwiedziliśmy Jasną Górę, pokłonilismy się Pani Jasnogórskiej w Kaplicy Cudownego Obrazu a następnie wzięliśmy udział w przygotowanym dla młodych programie Pielgrzymki.

Eucharystii o godzinie 19.00 przewodniczył Ksiądz Biskup Ireneusz Pękalski, biskup pomocniczy archidiecezji łódzkiej.

Homilię natomiast wygłosił ks. Bogusław Jaworowski MSF ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny.

Jest niezwykła - dlatego zapraszamy do jej posłuchania!!!!!

TEKST HOMILI W CAŁOŚCI - TUTAJ

 

Po Eucharystii wzięliśmy wszyscy udział w modlitwie Apelu Jasnogórskiego, a następnie świetnie bawiliśmy się podczas koncertu zespołu Love Story. Wieczór spotkania mlodych na Wałach Jasnogórskich zakończył pokaz sztucznych ogni po godzinie 23.00.

 CAŁOŚĆ PIELGRZYMKI :)