In English In Italiano Auf Deutsch
Bazylika otwarta codziennie od 6:00 do 19:00
Sekretariat Sanktuarium:
Kancelaria Parafialna:
Sklepik z pamiątkami:
Dom Pielgrzyma:
Restauracja św. Józefa:
62 7 575 822 / 8.00 - 13.00
789 087 043 / 10.00 - 12.00, 16.00 - 18.00
797 630 389 / 10.00 - 16.00
510 733 166 / 8.00 - 21.00
604 844 368 / 12.00 - 16.00
top
/ Home / Aktualności
Niedziela, 19 Września 2010

Ks. Łukasz Przybyła

V Diecezjalna Pielgrzymka Pszczelarzy

Po raz piąty do Sanktuarium św. Józefa przybyła Diecezjalna Pielgrzymka Pszczelarzy. Reprezentowało ją 14 Kół Pszczelarzy z regionu Wielkopolski Południowej.

Galeria

Pszczelarze z Kalisza, Ostrzeszowa, Ostrowa, Lututowa, Jarocina, Błaszek, Kępna, Sycowa, Koźmina, Koźminka, Krotoszyna, Pleszewa, Skalmierzyc i Wieruszowa wzięli udział w Mszy Świętej sprawowanej o godzinie 11.00 przez Biskupa Pomocniczego Teofila Wilskiego.

W homilii Ksiądz Biskup zwrócił uwagę na to, że "pszczelarze spełniają swą pracą szczególną służbę dla społeczeństwa. Chronią pszczoły, dają ludziom miód i trzeba doceniać ten ich wkład dla dobra wspólnego, dla ludzi i dla przyrody. Służba ta niesie jednak za sobą szereg problemów takich, jak nadmierne stosowanie środków chemicznych szkodzących ludziom i przyrodzie, wprowadzanie na rynek roślin genetycznie modyfikowanych, dotykająca pszczelarzy choroba warozy."

To są powody, dla których pielgrzymują oni do św. Józefa, prosząc go o szczególną opiekę i wstawiennictwo u Boga w ich potrzebach. "Podczas tej pielgrzymki - mówił Ksiądz Biskup - chcemy wyrazić naszą wdzięczność pszczelarzom oraz uznanie dla ich pracy oraz prosić o wstawiennictwo u Boga św. Józefa i św. Ambrożego, "miodopłynnego kaznodziei", patrona pszczelarzy."

W darach ofiarnych, tradycyjnie już, pszczelarzy przynieśli paschał, który zostanie poświęcony w nowym roku liturgicznym podczas Liturgii Wielkie Soboty.

Przed zakończeniem mszy Świętej Biskup Teofil zawierzył pszczelarzy św. Józefowi w Kaplicy Cudownego Obrazu.

Akt zawierzenia
pszczelarzy Diecezji Kaliskiej

Kalisz Sanktuarium Św. Józefa 19 września 2010 roku

Święty Józefie, w dniu, kiedy po raz piąty do Twojego Domu przybywają Pszczelarze Diecezji Kaliskiej, Tobie, nasz wielki Orędowniku u Boga zawierzamy wszystkie prace podejmowane przez pszczelarzy. To oni zbierają owoc pracy pszczelego roju. Dzięki ich pracy mamy miód na stołach w naszych domach a na ołtarzach płoną świece z pszczelego wosku.

Prosimy Cię, przez Twoje ojcowskie serce i przez miłość, jaką miałeś dla Jezusa i Maryi, bądź dla wszystkich przewodnikiem i wzorem, bądź stróżem w ich pracy i ochraniaj ich przed wszelkimi zagrożeniami w życiu zawodowym, jak i rodzinnym. Strzeż ich przed wszelkim złem, jakie dzisiaj zagraża człowiekowi, pomagaj im pięknie i szlachetnie żyć, aby nasi pszczelarze byli zawsze prawymi ludźmi, kochającymi Boga, człowieka i przyrodę, która staje się dla nich matką karmicielką.

Żywicielu Syna Bożego, wejrzyj na wiarę i ufność tych, którzy wpatrując się w Twój cudowny wizerunek i widzą w Tobie opiekuna i powiernika swych codziennych trosk. Uzdolnij nas, abyśmy wsparci Twoim wstawiennictwem zawsze kroczyli przez życie z Maryją i Jezusem trzymając ich mocno za rękę.     

Święty Józefie patronie ludzi pracy - módl się za nami.