In English In Italiano Auf Deutsch
Bazylika otwarta codziennie od 6:00 do 19:00
Sekretariat Sanktuarium:
Kancelaria Parafialna:
Sklepik z pamiątkami:
Dom Pielgrzyma:
Restauracja św. Józefa:
62 7 575 822 / 8.00 - 13.00
789 087 043 / 10.00 - 12.00, 16.00 - 18.00
797 630 389 / 10.00 - 16.00
510 733 166 / 8.00 - 21.00
604 844 368 / 12.00 - 16.00
top
/ Home / Aktualności
Sobota, 18 Marca 2023

Siostry Matki Bożej Miłosierdzia z całej Polski modliły się u św. Józefa

Ewa Kotowska-Rasiak

Siostry Matki Bożej Miłosierdzia z całej Polski przybyły w 16. pielgrzymce do św. Józefa Kaliskiego. Mszy św. w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu przewodniczył biskup kaliski Damian Bryl.

Licznie przybyłe siostry zakonne oraz pielgrzymów z całej Polski powitał ks. prałat Jacek Plota, kustosz Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

W homilii celebrans odwołując się do Ewangelii z dnia przedstawiającej faryzeusza i celnika zaznaczył, że w życiu człowieka bardzo ważną rolę odgrywa modlitwa. – Dzisiejsza Ewangelia jest zaproszeniem do tego, żebyśmy zatroszczyli się o jakość naszej modlitwy, ale także o to, co dzieje się w naszych sercach, gdy przychodzimy do kościoła – powiedział kaznodzieja.

Podkreślał, że Słowo Boże powinno kształtować życie człowieka. - Ufamy Panu dlatego przyjmujemy jego Słowo, choć nie zawsze je rozumiemy, ale chcemy je usłyszeć, rozważyć, skonfrontować się z nim. Chcemy tym Słowem żyć, gdy wrócimy do naszych domów. Chcemy, żeby to Słowo przynosiło dobre owoce – mówił biskup kaliski.

Przekonywał, że czas pielgrzymki to czas odnowienia wiary. – Niech ta wiara wybrzmi dzisiaj tak bardzo osobiście i szczerze. Oddajmy się Panu mówiąc „wierzę Boże, że Ty czuwasz nad nami, że Ty jesteś Panem historii i mimo tego, co dzisiaj doświadczam, co doświadczają moi najbliżsi, nasza ojczyzna, świat to Ty masz moc nas przez to wszystko przeprowadzić” – zachęcał bp Bryl.

Po komunii św. w Kaplicy Cudownego Obrazu św. Józefa Kaliskiego w obecności bpa Damiana Bryla przedstawicielki Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia zawierzyły św. Józefowi całą wspólnotę zakonną.

Siostry Matki Bożej Miłosierdzia już od szesnastu lat przybywają z pielgrzymką do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

– Stało się tradycją, że siostry licznie przyjeżdżają do św. Józefa Kaliskiego, aby dziękować Bogu za wszystkie otrzymane łaski, a w szczególności za orędownictwo i opiekę św. Józefa nad naszą rodziną zakonną. Od początku istnienia zgromadzenia nasza rodzina zakonna powierzała swój rozwój duchowy, materialny oraz dzieła apostolskie św. Józefowi i doświadczała nieustannej jego opieki – mówiła KAI s. Joela, przełożona Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Kaliszu.