In English In Italiano Auf Deutsch
Bazylika otwarta codziennie od 6:00 do 19:00
Sekretariat Sanktuarium:
Kancelaria Parafialna:
Sklepik z pamiątkami:
Dom Pielgrzyma:
Restauracja św. Józefa:
62 7 575 822 / 8.00 - 13.00
789 087 043 / 10.00 - 12.00, 16.00 - 18.00
797 630 389 / 10.00 - 16.00
510 733 166 / 8.00 - 21.00
604 844 368 / 12.00 - 16.00
top
/ Home / Aktualności
Sobota, 14 Sierpnia 2021

Śluby wieczyste
sióstr nazaretanek u św. Józefa

Ewa Kotowska-Rasiak

- Wasze świadectwo jednoznacznego wyboru Pana Jezusa jest nam wszystkim bardzo potrzebne. Dzisiaj w świecie, w Kościele, w naszych wspólnotach potrzebujemy świadectwa ludzi oddanych jednoznacznie Panu Bogu – mówił biskup kaliski Damian Bryl w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu podczas ślubów wieczystych trzech sióstr nazaretanek prowincji warszawskiej.

Śluby wieczyste sióstr nazaretanek u św. Józefa

Przed Mszą św. ks. biskupa Damiana Bryla, kapłanów, siostry nazaretanki i wiernych powitał ks. prałat Jacek Plota, kustosz kaliskiej bazyliki.

W homilii biskup kaliski wskazywał, że wybór stylu życia na wzór Jezusa, który siostry chcą podjąć idąc za Chrystusem ubogim, czystym i posłusznym to wybór życia w służbie i w oddaniu. - Drogie siostry do takiego życia, do takiej miłości jesteście wezwane, aby dać swoje życie. Nie przychodzi się do wspólnoty zakonnej, aby sobie życie ułożyć, aby coś zyskać, tylko składa się śluby po to, żeby siebie dać Jezusowi. Dzisiaj chcemy się z wami modlić, żebyście umiały taką miłością żyć. Miłością, która jest gotowa do największego oddania. Taka była miłość Jezusa i taką miłością chcecie żyć – powiedział celebrans.

Zachęcał siostry, aby żyły charyzmatem zgromadzenia. - Siostry przez dzisiejsze śluby jeszcze bardziej wchodzą do wspólnoty swojego zgromadzenia. Ich życie ma być jeszcze głębiej związane z tą wspólnotą, naznaczone duchem miłości wzajemnej. Przez te wiele lat formacji ufamy, że wasza miłość do zgromadzenia pogłębia się. Wspólnota Nazaretu tej prowincji ma stawać się coraz bardziej dla was domem, miejscem, gdzie żyjecie i służycie – zaznaczył kaznodzieja.

Prosił siostry, aby przez gorliwe spełnianie zadań służyły Jezusowi. - Nie szukajcie szczęścia obok. Charyzmat nazaretański niech będzie waszym charyzmatem, czyli stylem służenia Kościołowi. Od dzisiaj bardziej pytajcie, jak być w tej wspólnocie, jak żyć tym charyzmatem, jak w tym miejscu i w tym czasie służyć Jezusowi i Kościołowi? – mówił ordynariusz diecezji kaliskiej.

Prosił też wiernych, aby swoją modlitwą otaczali siostry. - Bądźmy dzisiaj z siostrami z naszą życzliwością, obecnością, a nade wszystko modlitwą, ale bądźmy z nimi od dzisiaj w naszych modlitwach każdego dnia, bo one bardzo potrzebują naszego wsparcia. Proszę wspierajmy siostry naszą modlitwą – akcentował bp Bryl.

Na ręce przełożonej prowincjalnej Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu s. Teofanii siostry Anastazja, Emma i Veritas złożyły śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa.

Siostry neoprofeski otrzymały poświęcone zewnętrzne znaki profesji zakonnej: obrączkę i świecę.

Siostry złożyły wieczyste śluby zakonne w obecności biskupa kaliskiego Damiana Bryla, duchowieństwa, siostry prowincjalnej, nazaretańskiej rodziny zakonnej i swoich rodzin.

Galeria fotografii