In English In Italiano Auf Deutsch
top
/ Home / Aktualności
Środa, 6 Stycznia 2021

Trzej Królowie u św. Józefa

Ewa Kotowska-Rasiak

Trzej Królowie przybyli do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, aby pokłonić się Nowonarodzonemu Jezusowi, Maryi i św. Józefowi. Gości powitał ks. prałat Jacek Plota, kustosz kaliskiej bazyliki.

W uroczystość Objawienia Pańskiego w Kaliszu pojawił się Orszak Trzech Króli. Tym razem ze względu na trwającą pandemię odbył się on w zmienionej formie. Zamiast przemarszu Orszaku ulicami miasta, królowie odwiedzili sześć kaliskich świątyń.

Mędrcy przywędrowali także do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Tutaj na gości czekał ks. prałat Jacek Plota. Po odegraniu hejnału Kalisza zaśpiewano kolędę „Mędrcy świata”, a Trzej Królowie podeszli do żłóbka i oddali pokłon Dzieciątku, Maryi i św. Józefowi. Zostawili też dary w postaci koron, które po Mszy św. zostały rozdane dzieciom.

W rolę mędrców wcielili się: Tadeusz Skarżyński, przewodniczący Rady Miasta Kalisza, Sławomir Wysocki, dyrektor jednoimiennego szpitala w Wolicy oraz Michael Aderibigbe, Nigeryjczyk mieszkający w Kaliszu.

Hasło tegorocznego Orszaku brzmi: „Panu dzięki oddawajmy” i pochodzi z XIII pieśni Jana Kochanowskiego. Ma ono wyrażać wdzięczność Bogu za wiele otrzymanych od Niego darów i łask, a w 2021 roku szczególnie za to, że dziesięć lat temu dzień 6 stycznia stał się w Polsce ponownie, po ponad 50-letniej przerwie, dniem wolnym od pracy.

Organizatorami przedsięwzięcia są: klasztor oo. franciszkanów w Kaliszu, klasztor oo. jezuitów w Kaliszu, Miasto Kalisz, Fundacja Polska Jutra i Moose Productions.

Galeria fotografii

fot. Ewa Kotowska-Rasiak