In Englisch In Italiano Auf Deutsch
Dom Pielgrzyma im. Św. Józefa
Dołącz do nas na Facebook'u
Wtorek IX tygodnia Okresu Zwykłego
2 P 3,12-15a;17-18, Mk 12,13-17
https://www.swietyjozef.kalisz.pl/main/pielgrzymkiWyjazdy.gif

Weronika Burchard

Wycieczka młodzieży i ministrantów do Poznania 

Dnia 7. lipca ministranci, młodzież, dzieci i rodzice wraz ze swoim opiekunem ks. Łukaszem Żurawskim pojechali na całodzienną wycieczkę do Poznania.

Galeria

Główną atrakcją programu był seans w kinie interaktywnym „Cinema Park”. Składał się on z 6. filmów prezentowanych w 5. różnych salach kinowych. Cała fabuła dotyczyła królestwa zwierząt. Mogliśmy więc zobaczyć świat z lotu ptaka w wersji trójwymiarowej (3D), potańczyć w rytmie zwierzęcej muzyki, wyobrazić sobie rozbitków w dżungli, zrozumieć jak ważne jest ratowanie świata przyrody, (nasi ministranci okazali się tu najlepsi ze wszystkich biorących udział w konkursie - I miejsce zajął Mateusz Wdowczyk) i wreszcie wybrać się na podwodną podróż na ruchomych krzesłach.

Po takich wrażeniach rozbawieni i roześmiani pojechaliśmy na peron Maltanki, skąd mini pociąg miał zawieźć nas do Ogrodu Zoologicznego.

Poznańskie Zoo bardzo nas zachwyciło. Jest to bowiem ogromny park, w którym między drzewami w zagrodach i klatkach można podziwiać zwierzęta z całego świata. Zwiedzanie całego Zoo zajęło nam ponad 3. godziny.

Po tych atrakcjach staliśmy się bardzo głodni, ale nasz ks. Opiekun znalazł na to sposób. Zatrzymaliśmy się w prawdziwej staropolskiej karczmie, gdzie każdy mógł wybrać coś dla siebie.

Najedzeni i szczęśliwi wróciliśmy do Kalisza, mając nadzieję, że niedługo znów przyjdzie okazja, żeby razem gdzieś wyjechać.