In Englisch In Italiano Auf Deutsch
Dom Pielgrzyma im. Św. Józefa
Dołącz do nas na Facebook'u
Powr?do strony g?wnej
Aktualności
O Sanktuarium
Historia Sanktuarium
Kult św. Józefa
Relikwie
Zabytki
Skarbiec
Tablice pamiątkowe
Świadectwa
Modlitwy
Biblioteka św. Józefa
Więźniowie Dachau
Jan Paweł II w Kaliszu
Homilie Biskupa Kaliskiego
Rozmowy z Kustoszem
Stały konfesjonał
Pielgrzymki
Dom Pielgrzyma
Dane teleadresowe
Grupy Duszpasterskie
Intencje mszalne
Ogłoszenia duszpasterskie
Porządek nabożeństw
Posługa sakramentalna
Usługi pogrzebowe
Kapłani o pracownicy
Kapituła
Pielgrzymki i wyjazdy z parafii
Galeria
Rodzina Św. Józefa
Pierwsze Czwartki u Św. Józefa
Bł. Edmund Bojanowski
Otoczmy troską życie
 
https://www.swietyjozef.kalisz.pl/main/ogloszeniaDuszpasterskie.gif

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Palmowa

14  kwietnia 2019 r.

 

1) Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na inwestycje w naszym sanktuarium. Informujemy, że w ubiegłą niedzielę na kwiaty do Bożego Grobu zebrano 1760 zł. Ci którzy pragną złożyć ofiary na ten cel można złożyć do skarbony umieszczonej przy filarze pod chórem. Bóg zapłać za składane ofiary.

 

2) Zespół charytatywny po Mszach świętych będzie zbierał do puszek ofiary na zakup produktów żywnościowych dla osób samotnych i rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Ofiarodawcom niech Pan Bóg błogosławi za okazane dobro. Osoby zapisane na pomoc żywnościową mogą ją odebrać w środę 17.04.2019 w godz. od 11.00-12.00 i 16.00-17.00

 

3) W Wielką Środę od godz. 19.00 do 23.00 w 9 kościołach kaliskich będzie Noc konfesjonałów również w naszej bazylice. Szczegóły na plakacie.

 

4) Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w najważniejszych świętach chrześcijańskich w Triduum Paschalnym jakie będziemy przeżywać w najbliższym czasie: W Wielki Czwartek zapraszamy na godz. 18.00. Jest to Msza Święta Wieczerzy Pańskiej i dzień ustanowienia przez Jezusa Chrystusa Eucharystii i Kapłaństwa. Msza święta będzie koncelebrowana przez wszystkich kapłanów. Adoracja Pana Jezusa w ołtarzu adoracji do godz. 21.00.

 

5) W Wielki Piątek nie sprawuje się Mszy świętej. O godz. 15.00 zostanie odmówiona koronka do Miłosierdzia Bożego, a po niej Droga Krzyżowa w parku przy Sanktuarium. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00, a po zakończeniu Liturgii nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 22.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Ofiary składane podczas adoracji Krzyża Pańskiego są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego i innych miejsc świętych w Jerozolimie.

 

6) W Wielką Sobotę od godz. 8.00 adoracja Jezusa Chrystusa w Grobie Pańskim. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 8.30 do 15.00 co pół godziny. Od godz. 9.00 poświęcenie pokarmów w wybranych domach na osiedlu Rajsków. Spowiedź w Wielką Sobotę do godz. 15.00. Rozpoczęcie Liturgii Wigilii Paschalnej o godz. 20.00. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków, asystę, Bractwo św. Józefa, ministrantów, Każdego dnia Bazylika w Triduum Paschalnym będzie otwierana o godz. 8.00.

 

7) W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w drugi dzień świąt nie będzie Mszy św. o godz. 6.30 i 16.00. Pozostałe godziny tak jak w niedzielę.

 

8) Zapraszamy ministrantów również tych którzy są na studiach lub pracują, na zbiórki przygotowujące w Wielki Czartek, Piątek i Sobotę o godz. 9.45 w zakrystii. Obecność obowiązkowa.

 

9) Nasze sanktuarium organizuje 23 kwietnia o godz. 19.00 wyjście do Kina Centrum na kolejny film „Miłość i Miłosierdzie” Jest to niezwykła opowieść o siostrze Faustynie mistyczce i wizjonerce. Film pokaże nieznane do tej pory fakty i przybliży widzom narodziny niezwykłego kultu Bożego Miłosierdzia. Odkryje też zdumiewające związki pomiędzy cudownym obrazem Jezusa Miłosiernego a Całunem Turyńskim. Bilety
w cenie 10 zł można nabywać w sekretariacie i kancelarii.

 

10) Zapraszamy na pielgrzymki organizowane w tym roku przez nasze sanktuarium:

- do Grecji i Włoch śladami Św. Pawła w terminie 14 – 25 września.

- do południowo wschodniej Polski i na Słowację od 12 – 15 września

 Program i zapisy w sekretariacie. Ze względów organizacyjnych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie swojego uczestnictwa

 

11) Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie organizuje w WSD przy
ul. Złotej 144 do 30 maja wystawę prac artystów z Polski pt. „Świadectwo”. Zachęcamy do nawiedzenia i ewentualnie nabycia wyżej wymienionych prac, z których dochód przeznaczony będzie na zapewnienie opieki prawnej dla prześladowanych chrześcijan
w Pakistanie. Szczegóły na plakacie w gablocie.

 

12) Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: dwutygodnik Opiekun, Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci, Niedziela, Cuda i Łaski oraz dla młodzieży Droga do bierzmowania

 

 

 

Spacer wirtualny w Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu
 
Spacer wirtualny w Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu
  

 

 

Pierwsze Czwartki u Św. Józefa