In Englisch In Italiano Auf Deutsch
Dom Pielgrzyma im. Św. Józefa
Dołącz do nas na Facebook'u

Ogłoszenia duszpasterskie

XXV Niedziela zwykła
20 września 2020 r.

 

  1. Spotkania przygotowujące dorosłych do bierzmowania rozpoczną się we wtorek 22 września o godz. 18.30. Spotkania będą odbywały się raz w tygodniu. Zachęcamy dorosłych którzy z różnych powodów nie przystąpili do bierzmowania w swoim czasie. Zapisy w kancelarii.
  2. Od poniedziałku do czwartku w bazylice o godz. 18.00 będzie Biały Tydzień dla dzieci, które w tą niedzielę przyjęły I Komunię Świętą.
  3. Rocznica I Komunii św. będzie w przyszłą niedzielę 27 września o godz. 11.00. Próba przed rocznicą będzie w czwartek o godz. 16.30. Spowiedź dzieci rocznicowych w piątek 25 września o godz. 17.00.
  4. Dodatkowe spotkania z ks. Piotrem dla młodzieży z grupy III, która we wtorek 29 września otrzyma sakrament bierzmowania będą w tym tygodniu w piątek po Mszy św. wieczornej i w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.
  5. W przyszłą niedzielę będzie obchodzony Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W tym dniu będzie zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w pożarze obozu dla uchodźców na wyspie Lesbos. Zbiórkę przeprowadzi Akcja Katolicka. W przyszłą niedzielę będzie spotkanie wspólnoty Żywego Różańca o godz. 17.00 w salce w podwórzu.
  6. We wtorek 22 września o godz. 17.30 w Parafii Św. Matki Teresy z Kalkuty będzie Konferencja Ewangelizacyjna z udziałem ks. abp Grzegorza Rysia nt. „Nawrócenie Duszpasterskie a Nowa Ewangelizacja” przeznaczona dla wspólnot oraz dla każdego kto jest zainteresowany poszukiwaniem nowych dróg Ewangelizacyjnych.
  7. W piątek 25 września o godz. 19.30 będzie w naszej bazylice Msza św. w intencji o dobrego męża i dobra żonę.
  8. Zapraszamy na XXVII Wielkopolskie Spotkanie Chóralne Carmen Sacrum Festiwal, które odbędzie się w naszej bazylice w sobotę 26 września Mszą św. o godz. 18.00 na której zaśpiewa Chór Bazyliki Kaliskiej i po Mszy św. koncert galowy zespołu Wielebny Blues Band. Szczegóły na plakacie.
  9. Polecamy ciekawą prasę katolicką: dwutygodnik Opiekun, Przewodnik Katolicki, Niedziela. Są do nabycia nowe kalendarze Diecezji Kaliskiej na 2021 r. (prezentacja poniżej) Głównym bohaterem kalendarza jest Prymas Tysiąclecia kard. Stefan Wyszyński. Fotografie w kalendarzu ukazują posługi kardynała w różnych miejscach Diecezji Kaliskiej oraz jego myśli ku pokrzepieniu serc. Kalendarz w cenie 5 zł. Jest cegiełką na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego.