In Englisch In Italiano Auf Deutsch
Dom Pielgrzyma im. Św. Józefa
Dołącz do nas na Facebook'u
Wielki Czwartek
Wj 12,1-8.11-14; 1 Kor 11,23-26; J 13,1-15

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej
5 kwietnia 2020 r.

LIST
Biskupa Kaliskiego
z dn. 2.04.2020 r.
w sprawie przesunięcia terminu Diecezjalnego Dnia Młodzieży

czytaj więcej
TEKST
BŁOGOSŁAWIEŃSTWA POTRAW

NA STÓŁ WIELKANOCNY

pobierz
Dekret Biskupa Kaliskiego
z dn. 30.03.2020 r.
w sprawie duszpasterstwa i sprawowania liturgii
w czasie stanu epidemii czytaj więcej
  1. Spowiedź w Wielkim Tygodniu w ramach stałego konfesjonału od godz. 8.00 do 18.00, wejście od strony zakrystii. Przypominamy, że zgodnie z zarządzeniem władz centralnych, w kościele może przebywać tylko 5 osób. Po ustaniu epidemii będzie zorganizowana dodatkowa spowiedź święta dla wszystkich którzy nie byli przed świętami.
  2. W myśl przykazania „przynajmniej raz w rok, w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię świętą”. W Diecezji Kaliskiej okres, w którym obowiązuje to przykazanie obejmuje czas od Środy Popielcowej do Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (11.06.2020r.)
  3. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w transmisji przez naszego parafialnego Facebooka w najważniejszych świętach chrześcijańskich w Triduum Paschalnym: W Wielki Czwartek o godz. 18.00. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej i dzień ustanowienia przez Jezusa Chrystusa Eucharystii i Kapłaństwa.
  4. W Wielki Piątek nie sprawuje się Mszy świętej. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00.
  5. W Wielką Sobotę rozpoczęcie Liturgii Wigilii Paschalnej o godz. 20.00. W kościołach w tym roku nie będzie święcenia pokarmów. Święconka ma mieć charakter liturgii domowej. Przed śniadaniem niedzielnym błogosławieństwo wypowiada ojciec, matka lub inna dorosła wierząca osoba. Tekst błogosławieństwa będzie można pobrać ze strony internetowej naszego sanktuarium.
  6. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w drugi dzień świąt nie będzie Mszy św. o godz. 6.30 i 16.00. Pozostałe godziny tak jak w niedzielę.
  7. Zachęcamy do nabywania w zakrystii prasy katolickiej: dwutygodnik "Opiekun" i "Niedziela".