In Englisch In Italiano Auf Deutsch
Dom Pielgrzyma im. Św. Józefa
Dołącz do nas na Facebook'u

Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Adwentu
29 listopada 2020 r.

 

 1. Zarządzenie Arcybiskupa Administratora Apostolskiego Diecezji Kaliskiej.
 2. Komunia św. w naszej bazylice w przypadku jednego kapłana będzie w pierwszej kolejności udzielana na rękę w nawie św. Wojciecha a później w nawie głównej do ust. W przypadku większej ilości koncelebransów w obydwóch nawach jednocześnie, do ust w nawie głównej i u św. Wojciecha na rękę.
 3. Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Serdecznie witamy ks. Jerzego Molewskiego, ze zgromadzenia księży Chrystusowców, który poprowadzi dla nas rekolekcje. W poniedziałek i wtorek Msze św. z naukami o godz. 9.00, 12.00 i 18.00. Ofiary składane na tace w poniedziałek i wtorek będą przeznaczone na dzieła, które prowadzi Ojciec rekolekcjonista m.in. Ruch Czystych Serc.
 4. Msze święte Roratnie ku czci Matki Bożej będą codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 z wyjątkiem pierwszego czwartku miesiąca.
 5. W I-szą środę miesiąca 2 grudnia będzie Msza św. wotywna o św. Józefie z nowenną oraz nabożeństwem do Przeczystego Serca św. Józefa, następnie krótka prowadzona adoracja Najświętszego Sakramentu z indywidualnym błogosławieństwem.
 6. W I czwartek miesiąca 3 grudnia o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo, konferencje i Mszę św. w intencji rodzin i obrony poczętego życia. Mszy św. o godz. 18.00, będzie przewodniczył J. E. Ks. Bp Henryk Ciereszko, biskup pomocniczy Archidiecezji Białostockiej. Całość transmitowania będzie przez Radio Maryja i Telewizję Trwam.
 7. W I piątek miesiąca po każdej Mszy św. odmówimy litanie do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt wynagrodzenia Najświętszemu Sercu.
 8. W I sobotę kapłani odwiedzą swoich chorych od godz. 8.00. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o godz. 9.00. Również w sobotę w naszym sanktuarium przeżywamy Dzień Świętości Życia. O godz. 11.15 będzie konferencja a o godz. 12.00 Msza św. Serdecznie zapraszamy.
 9. Można nabyć świece Caritas na stół wigilijny, małe w cenie 6 zł, duże 15zł.
 10. Za tydzień przez całą niedzielę po wszystkich Mszach św. można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny. Składane ofiary będą przeznaczone na renowację kaplicy Cudownego Obrazu. W dni powszednie opłatki można nabyć w kancelarii, sekretariacie i sklepiku.
 11. W przyszłą niedzielę II Adwentu będziemy obchodzić dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiary będzie można złożyć na ten cel do wystawionej puszki pod chórem.
 12. Prosimy o zgłoszenie się osób samotnych i rodzin w trudnej sytuacji materialnej, pragnących otrzymać pomoc żywnościową na święta Bożego Narodzenia. Zapisy   w kancelarii lub sekretariacie.  Ofiary na ten cel można składać do skarbony św. Antoniego dla biednych.
 13. Polecamy prasę katolicką: dwutygodnik Opiekun, Przewodnik Katolicki z dodatkiem 6 minut z Bogiem na miesiąc grudzień, Niedziela oraz nowy dwumiesięcznik Miłujcie się. Są do nabycia kalendarze na 2021 rok w cenie 6 zł.