In Englisch In Italiano Auf Deutsch
Dom Pielgrzyma im. Św. Józefa
Dołącz do nas na Facebook'u
Powr?do strony g?wnej
Aktualności
O Sanktuarium
Historia Sanktuarium
Kult św. Józefa
Relikwie
Zabytki
Skarbiec
Tablice pamiątkowe
Świadectwa
Modlitwy
Biblioteka św. Józefa
Więźniowie Dachau
Jan Paweł II w Kaliszu
Homilie Biskupa Kaliskiego
Rozmowy z Kustoszem
Stały konfesjonał
Pielgrzymki
Dom Pielgrzyma
Dane teleadresowe
Grupy Duszpasterskie
Intencje mszalne
Ogłoszenia duszpasterskie
Porządek nabożeństw
Posługa sakramentalna
Usługi pogrzebowe
Kapłani o pracownicy
Kapituła
Pielgrzymki i wyjazdy z parafii
Galeria
Rodzina Św. Józefa
Pierwsze Czwartki u Św. Józefa
Bł. Edmund Bojanowski
Otoczmy troską życie
 
https://www.swietyjozef.kalisz.pl/main/ogloszeniaDuszpasterskie.gif

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

23 czerwca 2019 r.

 

1) W dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Ojca. Pamiętajmy szczególnie w modlitwie o naszych ojcach tych żywych jak i zmarłych. We wtorek spotkanie modlitewne za wstawiennictwem Św. Ojca Pio początek Msza św. o godz. 18.00.

 

2) W czasie oktawy Bożego Ciała procesja z Najświętszym Sakramentem oraz śpiewana litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie codziennie o godz. 17.45 do czwartku 27 czerwca włącznie. Prosimy o udział asysty do niesienia feretronu i figury Matki Bożej Fatimskiej, Bractwo Św. Józefa do baldachimu, ministranci oraz dziewczynki sypiące kwiatki.

 

3) Liturgiczna Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa przypada w piątek 28 czerwca. Tradycyjna Miejska Procesja z Najświętszym Sakramentem wyruszy od Księży Jezuitów w niedzielę 30 czerwca o godz. 16.30 do ołtarza polowego przy Bazylice, gdzie odprawione zostanie nabożeństwo wynagradzające Bożemu Sercu z kazaniem okolicznościowym. Również zapraszamy w tym dniu asystę.

 

4) W sobotę 29 czerwca przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Swoje imieniny w tym dniu obchodzi ks. Piotr wikariusz naszej parafii. Msza św. w intencji solenizanta będzie odprawiona w niedzielę 30 czerwca o godz. 11.00. Ks. Piotrowi życzymy wielu Łask Bożych opieki św. Józefa na dalszą posługę w naszej parafii.

 

5) Od poniedziałku 1 lipca w okresie wakacyjnym (lipiec i sierpień) nie będzie Mszy Świętej w dni powszednie o godz. 9.00 a w niedzielę o godzinie 16.00.

 

6) Już po raz XXI wyruszy Piesza Pielgrzymka dzieci młodzieży i rodziców z Sokolnik koło Wieruszowa do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu, w dniach od 28 – 30 czerwca. Wyjazd autokarem z Kalisza w czwartek 27 czerwca o godz. 15.45 z parkingu przy Bazylice. Można dotrzeć samodzielnie do Sokolnik w piątek rozpoczynamy Mszą św. w kościele św. Mikołaja w Sokolnikach o godz. 8.00 i wyjście grupy ok. godz. 9.30. Zapisy w kancelarii lub sekretariacie. Koszt: 50 zł.  Wejście pielgrzymki do Sanktuarium św. Józefa przewidziane jest w niedzielę 30 czerwca na godz. 15.45. Msza Święta dla pielgrzymów o godz. 16.00. Po Mszy Świętej prosimy również jak co roku o nocleg dla pielgrzymów, którzy zostają
w Kaliszu do poniedziałku. Chętnych prosimy o odbiór dzieci w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00. Dla zainteresowanych karta zgłoszenia i regulamin będą wystawione na stole pod chórem. 

 

7) Zapraszamy na pielgrzymki do Grecji i Włoch śladami św. Pawła w terminie 14-25 września oraz do miejsc świętych w Polsce m.in. Tuchów, Miejsce Piastowe, Dębowiec, Dukla, Krynica Górska, uzdrowisko na Słowacji w terminie 12-15 września. Szczegóły w sekretariacie i na naszej stronie internetowej.

 

8) Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę Od Józefa do Maryi i od Maryi do Józefa w naszej, Józefowej grupie. Pielgrzymka wyruszy 9 sierpnia, powróci w poniedziałek, 19 sierpnia. Przewodnikiem grupy będzie ks. Michał.

 

9) Duszpasterstwo Nauczycieli Diecezji Kaliskiej zaprasza wszystkich nauczycieli i wychowawców na 82. ogólnopolską pielgrzymkę nauczycieli i wychowawców na Jasna Górę we wtorek 2 lipca wyjazd o godz. 7.00 z parkingu przy Bazylice św. Józefa. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Adama Kraski pod nr. Tel. 693 401 924. Koszt 50 zł.

 

10) W Galerii im. Tadeusza Kulisiewicza wejście od ul. Łaziennej można zobaczyć bardzo ciekawą wystawę pt. „Kalisz – miasto św.   Józefa” serdecznie zapraszamy

 

11) Konferencja Episkopatu Polski wzywa do publicznego przebłagania Boga za popełnione świętokradztwo, profanacji jasnogórskiego wizerunku NMP, Królowej Polski podczas tzw. marszów równości i za akty fizycznej napaści na Kościoły i samych kapłanów. Dziś w całej Polsce we wszystkich Kościołach zostanie odśpiewana suplikacja „Święty Boże, Święty Mocny…”. Będzie ona stanowiła formę ekspiacji za świętokradztwo popełnione ostatnio w naszym kraju

 

12) Polecamy ciekawą prasę katolicką: dwutygodnik Opiekun, Przewodnik Katolicki, Niedziela oraz nowy dwumiesięcznik Miłujcie się

 

 

 

 

 

 

Spacer wirtualny w Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu
 
Spacer wirtualny w Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu
  

 

 

Pierwsze Czwartki u Św. Józefa