In Englisch In Italiano Auf Deutsch
Dom Pielgrzyma im. Św. Józefa
Dołącz do nas na Facebook'u
Niedziela II Okresu Zwykłego
Iz 49,3.5-6; 1 Kor 1,1-3; J 1,29-34

Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Zwykła

19 stycznia 2020 r.

 

  1. Trwamy począwszy od 18 do 25 stycznia w Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Podczas Mszy św. będziemy modlić się szczególnie w tych intencjach, jednocześnie zawierzając sprawę jedności Świętemu Józefowi.
  2. Dziękujemy za złożone ofiary na tacę inwestycyjną, w ubiegłą niedzielę. Ofiary będą przeznaczone na remont krypty i kaplicy Męczeństwa i Wdzięczności, które aktualnie konserwujemy. Za ofiarodawców, dobrodziejów jest ofiarowywana w każdą sobotę o godz. 12.00 Msza Św. przed Cudownym Obrazem.
  3. We wtorek obchodzimy Dzień Babci a w środę Dzień Dziadka. Pamiętajmy w tych dniach o modlitwie za nasze babcie i dziadków, którzy mają duży wkład między innymi w religijne wychowanie swoich wnuków.
  4. We wtorek 21 stycznia swoje imieniny obchodzi Ks. Jarosław Powąska, Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej, który rezyduje i również posługuje w naszej parafii. Msza św. w intencji solenizanta będzie w tym dniu o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  5. Różaniec o nowe powołania kapłańskie i zakonne w czwartek 23 stycznia w kaplicy Cudownego Obrazu o godz. 17.30.
  6. Spotkanie wspólnoty Żywego Różańca w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 w salce w podwórzu.
  7. Katechezy dla dorosłych przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania rozpoczną się we wtorek 18 lutego o godz. 18.30 i odbywać się będą się będą co tydzień. Zapisy w kancelarii i sekretariacie. Katechezy prowadził będzie ks. Damian.
  8. Weekendowy kurs przedmałżeński będzie w naszej parafii od 21 do 23 lutego. Prosimy o wcześniejsze zapisy w sekretariacie lub kancelarii.
  9. Spotkanie opłatkowe dla Kół Radia Maryja będzie w czwartek 23 stycznia o godz. 14.00 w Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego. Spotkanie poprzedzą rekolekcje dla Kół, które rozpoczną się 21 stycznia i poprowadzi je o. Andrzej Lemiesz. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.
  10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: dwutygodnik "Opiekun", "Przewodnik Katolicki", "Niedziela", "Cuda i Łaski". Jest też do nabycia bardzo ciekawy, ilustrowany kalendarz czcicieli św. Józefa w promocyjnej cenie 8 zł.