In English In Italiano Auf Deutsch
/ Home / Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

XVIII Niedziela Zwykła
1 sierpnia 2021 r.

 1. Rozpoczął się sierpień miesiąc modlitwy o trzeźwość naszego narodu. Na ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej jest wystawiona Księga Abstynencji, do której mogą się wpisywać osoby pragnące podjąć wstrzemięźliwość od napojów alkoholowych w sierpniu lub dłużej i ofiarować ją w intencji innych jako ekspiacje. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej gościmy uczniów afrykańskiej Szkoły Muzycznej z Republiki Środkowej Afryki wraz z ojcem Benedyktem misjonarzem w tym Kraju. Po Mszy św. będą zbierać ofiary na dokończenie budowy pierwszej w Republice Środkowej Afryki szkoły muzycznej.
 2. Jutro 2 sierpnia w pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 19.00 w naszej Bazylice będzie Msza święta w intencji chorych i cierpiących, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie. Będą też wystawione relikwie św. Szarbela.
 3. W I środę miesiąca zapraszamy o godz. 18.00 na Mszę św. wotywną o św. Józefie i po niej nabożeństwo do Przeczystego Serca św. Józefa z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
 4. W I czwartek miesiąca o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo i Mszę św. w intencji rodzin i obrony poczętego życia transmitowaną przez Radio Maryja, Radio Rodzina i Telewizję Trwam. Mszy św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył i wygłosi Słowo Boże J. E ks. Abp Józef Górzyński.
 5. W I piątek miesiąca obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego, po wszystkich Mszach św. odmówimy litanie do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt oddania się temuż Sercu.
 6. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 12.00 będzie odprawione nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 7. Za tydzień w drugą niedzielą miesiąca ofiary składane na tacę przeznaczone będą na inwestycje w naszym sanktuarium.
 8. W niedzielę 8 sierpnia będziemy wspierać modlitwą i ofiarą pieszych pielgrzymów z naszej grupy udających się na pielgrzymkę na Jasna Górę. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę lub nabyć cegiełkę w postaci ciekawej książki, albumu o najstarszej pieszej pielgrzymce w cenie 25 zł. Będzie można wypisać na kartce swoje intencje, które pielgrzymi będą omadlać w czasie drogi.
 9. Trwają zapisy na 383 Kaliską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w grupie św. Józefa. Pielgrzymka rozpocznie się 9 sierpnia o godz. 6.00. Zapisy w sekretariacie od poniedziałku do piątku od 8.00 do 12.00.
 10. Zapraszamy całą wspólnotę do udziału w zbiórce sprzętu elektronicznego (sprzęt RTV i AGD m.in. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie w dniu 4 sierpnia od 6.00 do 14.00 na Placu św. Józefa obok plebanii. Przychody będą wsparciem posługi ks. Piotra Schewiora, proboszcza w Brazylii.
 11. W związku trwająca pandemia Wojewoda Wielkopolski wystosował apel dotyczący szczepień skierowany do mieszkańców Województwa Wielkopolskiego. Z treścią apelu można zapoznać się w gablocie parafialnej.
 12. Polecamy ciekawą prasę katolicką: nowy dwutygodnik Opiekun, Przewodnik Katolicki, Niedziela, Idziemy.