In Englisch In Italiano Auf Deutsch
Dom Pielgrzyma im. Św. Józefa
Dołącz do nas na Facebook'u
Powr?do strony g?wnej
Aktualności
O Sanktuarium
Historia Sanktuarium
Kult św. Józefa
Relikwie
Zabytki
Skarbiec
Tablice pamiątkowe
Świadectwa
Modlitwy
Biblioteka św. Józefa
Więźniowie Dachau
Jan Paweł II w Kaliszu
Homilie Biskupa Kaliskiego
Rozmowy z Kustoszem
Stały konfesjonał
Pielgrzymki
Dom Pielgrzyma
Dane teleadresowe
Grupy Duszpasterskie
Intencje mszalne
Ogłoszenia duszpasterskie
Porządek nabożeństw
Posługa sakramentalna
Usługi pogrzebowe
Kapłani o pracownicy
Kapituła
Pielgrzymki i wyjazdy z parafii
Galeria
Rodzina Św. Józefa
Pierwsze Czwartki u Św. Józefa
Bł. Edmund Bojanowski
Otoczmy troską życie
 
https://www.swietyjozef.kalisz.pl/main/ogloszeniaDuszpasterskie.gif

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIX Niedziela Zwykła

12 sierpnia 2018 r.

1) Jutro 13 sierpnia zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na Różaniec Fatimski
z procesja w parku po Mszy św. o godz. 18.00

 

2) W środę 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to jedno z najważniejszych świąt Maryjnych. Nasza parafia od samego początku istnienia, czyli od 1303 r. nosi wezwanie Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św. jak w wakacyjną niedzielę. Na wszystkich Mszach św. będzie poświecenie ziół i kwiatów.

 

3) Z radością informujemy, że grupa pielgrzymkowa z Sanktuarium św. Józefa wyruszyła w miniony czwartek na Jasną Górę w liczbie 170 pątników. Jest to najliczniejsza grupa kaliskiej pielgrzymki. Zapraszamy codziennie na godz. 20.30 do Bazyliki św. Józefa na Apel Jasnogórski w łączności z naszymi pielgrzymami. Uroczyste powitanie powracających pątników będzie w niedziele 19 sierpnia o godz. 16.30 przy kościele na Rypinku. Po przejściu przed Cudowny Obraz Św. Józefa, bezpośrednio na placu obok bazyliki ok. godz. 17.30, będzie sprawowana Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem J.E ks. Bpa Edwarda Janiaka, Biskupa Kaliskiego. Serdecznie zapraszamy mieszkańców Kalisza do powitania pątników.

 

4) Zapraszamy na koncert X Letniej Akademii Instrumentów Dętych Blaszanych, który odbędzie się w naszej bazylice o godz. 19.00

 

5) Dziękujemy wszystkim parafianom i czcicielom św. Józefa za złożone dziś ofiary na tacę inwestycyjną, która przeznaczona jest m.in. na wymianę nowych profesjonalnych głośników, które zostały już zamontowane w naszej bazylice. Koszt wymiany 25 tys. zł.

 

6) Są już do nabycia nowe kalendarze ścienne na rok 2019. Przedstawiają one pracę dzieci szkół podstawowych z konkursu diecezjalnego zatytułowanego „Opowiedz mi tato jak na mnie czekałeś przed moim urodzeniem”. Koszt 5 zł. Zachęcamy do nabywania. 

 

7) W piątek 17 sierpnia o godz. 18.00 będzie Msza św. imieninowa w intencji Ks. Prałata Jacka Ploty – Proboszcza Parafii – zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

8) Polecamy prasę katolicką: nowy numer dwutygodnika Opiekun, Przewodnik Katolicki, Niedziela, miesięcznik Cuda i łaski Boże i dla młodzieży Droga.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pierwsze Czwartki u Św. Józefa