In Englisch In Italiano Auf Deutsch
Dom Pielgrzyma im. Św. Józefa
Dołącz do nas na Facebook'u
Wsp. św. Łucji, dziewicy i męczennicy
Iz 48, 17-19; Ps 1, 1-2. 3. 4 i 6; Mt 11, 16-19
Powr?do strony g?wnej
Aktualności
O Sanktuarium
Historia Sanktuarium
Kult św. Józefa
Relikwie
Zabytki
Skarbiec
Tablice pamiątkowe
Świadectwa
Modlitwy
Biblioteka św. Józefa
Więźniowie Dachau
Jan Paweł II w Kaliszu
Homilie Biskupa Kaliskiego
Rozmowy z Kustoszem
Stały konfesjonał
Pielgrzymki
Dom Pielgrzyma
Dane teleadresowe
Grupy Duszpasterskie
Intencje mszalne
Ogłoszenia duszpasterskie
Porządek nabożeństw
Posługa sakramentalna
Usługi pogrzebowe
Kapłani o pracownicy
Kapituła
Pielgrzymki i wyjazdy z parafii
Galeria
Rodzina Św. Józefa
Pierwsze Czwartki u Św. Józefa
Otoczmy troską życie

Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

8 grudnia 2019 r.

 

  1. Bóg zapłać za złożone ofiary na inwestycje w naszym sanktuarium, szczególnie na renowacje kaplicy Cudownego Obrazu. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Akcja Katolicka zbiera ofiary do puszek na ten cel. Pomoc duchowa i materialna dotyczy Kościoła Katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej.
  2. Dzisiaj pod chórem można nabyć świece Caritas, duże w cenie 15 zł i małe 6 zł. Opłatki na stół wigilijny można nabywać w kancelarii parafialnej i sekretariacie, z których dochód przeznaczony jest na renowacje Kaplicy Cudownego Obrazu. Za tydzień również ministranci będą rozprowadzali sianko na stół wigilijny. Jest to forma wsparcia ich wyjazdu wakacyjnego. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.00, a spotkanie opłatkowe 21 grudnia o godz. 16.30.
  3. Msze święte Roratnie ku czci Matki Bożej będą codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Zapraszamy dzieci z rodzicami do uczestnictwa w roratach.
  4. W piątek 13 grudnia po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na Różaniec Fatimski z procesją w parku.
  5. Spotkanie grupy o. Pio we wtorek o godz. 18.00 w Kościele.
  6. W najbliższą sobotę 14 grudnia o godz. 16.30 zapraszamy na spotkanie opłatkowe scholę dziecięcą i młodzieżową, oraz Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci wraz z rodzicami.
  7. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII szkoły podstawowej, na salce parafialnej za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.
  8. Pod chórem stoi drzewko, na którym znajdują się zawieszki z imionami i wiekiem dzieci czekających na dar od Św. Mikołaja. Postarajmy się by na drzewku nie pozostało żadnej zawieszki. Odbiór przygotowanych upominków i tytek charytatywnych w kościele za tydzień przed mszą św., a w ciągu tygodnia można je przekazywać do kancelarii, sekretariatu lub w poniedziałek, środę, piątek od 16.00-17.00 do punktu charytatywnego.
  9. W piątek 20 grudnia w dziewięciu świątyniach Kalisza odbędzie się „Noc Konfesjonałów” od godz. 19.00 do 23.00. Szczegóły na plakatach. Również w tym dniu o godz. 19.30 będzie Msza św. o dobrego męża i dobrą żonę następnie spotkanie opłatkowe na salce.
  10. Polecamy prasę katolicką: dwutygodnik Opiekun a w nim ciekawą relacje z przekazania obrazu św. Józefa dla Kościoła św. Józefa w Nazarecie, Przewodnik Katolicki, Niedziela, miesięcznik Cuda i Łaski Boże, oraz dwumiesięcznik Miłujcie się.