In English In Italiano Auf Deutsch
/ Home / Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela Wielkanocna
9 maja 2021 r.

 1. Komunikat Biskupa Kaliskiego – Święcenia Diakonatu, Prezbiteratu, Jubileusze Kapłańskie i modlitwy o powołania do Służby Bożej w Kościele.
 2. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na Różaniec Fatimski z procesją wewnątrz kościoła.
 3. Z radością informujemy, że w Roku Św. Józefa w naszym Narodowym Sanktuarium będzie odprawiona całodobowa 9-cio dniowa nowenna przed Zesłaniem Ducha Św. Rozpocznie się 13 maja w dzień Matki Bożej Fatimskiej Mszą św. o godz. 21.00. Czuwanie modlitewne z wystawionym Najświętszym Sakramentem będzie w kaplicy Cudownego Obrazu dzień i noc bez przerwy na wzór Maryi i Apostołów zgromadzonych w Wieczerniku. Intencją jest zadośćuczynienie za grzechy i nawrócenie. Inspiracja są słowa św. Jana Pawła II „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi”.
  W tym czasie Msze św. będą odprawiane przy ołtarzy głównym. Zostali też zaproszeni na poszczególne dni księża rekolekcjoniści:
  • piątek 14 maja o godz. 18.30 – ks. Dominik Chmielewski, wygłosi konferencje nt. „Święty Józef namaszczony Duchem Św.”
  • sobota 15 maja kazania na Mszy św. o godz. 9.00 i 12.00 wygłosi ks. Henryk Grządko a wieczorem o 18.30 konferencję nt. „Bądźcie trzeźwi, czuwajcie!”
  • niedziela 16 maja będą Msze św. według stałego porządku. Między Mszami św. będą prowadzone modlitwy.
  • Program kolejnych dni będzie podany w ogłoszeniach za tydzień i można go znaleźć na naszej stronie internetowej.
  Nocne czuwania będą prowadzić różne grupy i wspólnoty modlitewne z Polski. W dzień będzie również odmawiany cały różaniec i różne modlitwy. O godz. 17.30 będzie Nabożeństwo Majowe. Całość będzie transmitowana przez internet i na Facebooku w zakładce „Wieczernik”. Inicjatywie modlitewnej błogosławi J. E. Ks. bp Damian, Biskup Kaliski.
 4. Wspólnota Margaretki organizuje pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej. Szczegóły na plakacie.
 5. Zapraszamy do nabycia prasy katolickiej: nowy "Opiekun", "Przewodnik Katolicki", "Niedziela", "Idziemy" dla dzieci "Mały Przewodnik Katolicki".