In English In Italiano Auf Deutsch
top
/ Home / Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

XIX Niedziela Zwykła
7 sierpnia 2022 r.

  1. Jutro, w poniedziałek 8 sierpnia, o godz. 18.00 odbędzie się Msza Święta imieninowa w intencji ks. Krzysztofa Niciejewskiego, który rezyduje przy naszej parafii i jednocześnie jest diecezjalnym egzorcystą. Zapraszamy ma Mszę Świętą wspólnoty, a Ks. Krzysztofowi życzymy obfitości łask Bożych.
  2. We wtorek rano po Mszy św. o godz. 6.00 wyruszy 385. Najstarsza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Przewodnikiem Grupy Różowo-Niebieskiej jest ks. Łukasz Urban. Pod chórem został umieszczony „Plecak Pielgrzyma”, do którego będzie można włożyć swoje prośby i podziękowania i ofiarami wesprzeć to dzieło. W sobotę 13 sierpnia pielgrzymi uroczyście wejdą przed Cudowny Obraz Jasnogórskiej Pani. Natomiast, Ci którzy pragną łączyć się duchowo z naszymi pielgrzymami i utworzyć tzw. grupę złotą zapraszamy do naszej bazyliki codziennie od 9 do 18 sierpnia na godzinę 20.30 gdzie będzie przeprowadzany Apel Jasnogórski, który poprowadzi ks. Dariusz Kuliński. Całość będzie transmitowana przez Radio Rodzina i telewizję Dom Józefa.
  3. W czwartek 11 sierpnia z naszej diecezji wyrusza na Jasną Górę 21 Pielgrzymka Rowerowa organizowana przez Akcje Katolicką. Mszę świętą dla pielgrzymów zostanie odprawiona o godz. 12.00 pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp Łukasza Buzuna.
  4. W czwartek s. Jadwiga posługująca w naszej parafii będzie obchodzić jubileusz 25-lecia życia zakonnego. Msza Święta w intencji Jubilatki będzie odprawiona tego dnia o godz. 13.00. Już teraz, dziękując Siostrze za ofiarną pracę jako zakrystianki oraz troskę o piękna naszej świątyni, życzymy wielu łask Bożych, opieki Maryi i św. Józefa w posłudze na kolejne lata.
  5. W sobotę 13 sierpnia zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na Mszę św. o godz. 18.00 i po niej na Różaniec Fatimski z procesja w parku.
  6. W naszym sanktuarium organizowana jest dwudniowa pielgrzymka do Warszawy i Niepokalanowa w terminie 3 - 4 września. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Program na plakacie. Zapisy w sekretariacie i sklepiku.
  7. Polecamy ciekawą, wakacyjną prasę katolicką: dwutygodnik „Opiekun”, „Przewodnik Katolicki”, „Niedziela” i „Idziemy.