In English In Italiano Auf Deutsch
/ Home / Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

XXIX Niedziela Zwykła
17 października 2021 r.

  1. Za tydzień 24 października przypadają światowe obchody Niedzieli Misyjnej pod hasłem Spotkaliśmy Chrystusa, więc głosimy rozpocznie ona obchody Tygodnia Misyjnego. W tym dniu Akcja Katolicka przeprowadzi zbiórkę do puszek na rzecz dzieł misyjnych. Otoczmy to dzieło i misjonarzy naszą modlitwą.
  2. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 18.00 młodzież naszej parafii otrzyma Sakrament Bierzmowania. Różaniec w tym dniu będzie wyjątkowo o godz. 17.00.
  3. Nabożeństwo Różańcowe dla dorosłych i dzieci codziennie o godz. 17.30.
  4. W poniedziałek 18 października przypada święto św. Łukasza, Ewangelisty. Swoje imieniny w tym dniu obchodzi ks. Łukasz Urban, wikariusz naszej parafii. Msza Św. w Jego intencji solenizanta o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną otoczyć swą modlitwą ks. Łukasza.
  5. Przypominamy, że w Roku św. Józefa możemy uzyskać odpust zupełny w każdą środę i 19 – go dnia miesiąca.
  6. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na spotkanie scholii parafialnej w sobotę 23 października o godz. 10.00 do salki w podwórzu. Spotkania scholii prowadzi siostra Małgorzata.
  7. Wypominki roczne za naszych bliskich zmarłych przyjmowane będą tylko w kancelarii parafialnej. Natomiast jednorazowe będziemy przyjmować zarówno w kancelarii a także w Uroczystość Wszystkich Świętych na Cmentarzu Tynieckim. Wypominki jednorazowe będą czytane na cmentarzu a także od 2 do 8 listopada o godz. 17.20 w bazylice wraz z modlitwą różańcową.
  8. Polecamy ciekawą prasę katolicką: dwutygodnik "Opiekun", "Przewodnik Katolicki", "Niedziela", "Idziemy". Są do nabycia kalendarze diecezjalne na 2022 r. Koszt 5 zł, dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na utrzymanie kleryków naszej diecezji.