In Englisch In Italiano Auf Deutsch
Dom Pielgrzyma im. Św. Józefa
Dołącz do nas na Facebook'u
Wsp. św. Łucji, dziewicy i męczennicy
Iz 48, 17-19; Ps 1, 1-2. 3. 4 i 6; Mt 11, 16-19
Powr?do strony g?wnej
Aktualności
O Sanktuarium
Historia Sanktuarium
Kult św. Józefa
Relikwie
Zabytki
Skarbiec
Tablice pamiątkowe
Świadectwa
Modlitwy
Biblioteka św. Józefa
Więźniowie Dachau
Jan Paweł II w Kaliszu
Homilie Biskupa Kaliskiego
Rozmowy z Kustoszem
Stały konfesjonał
Pielgrzymki
Dom Pielgrzyma
Dane teleadresowe
Grupy Duszpasterskie
Intencje mszalne
Ogłoszenia duszpasterskie
Porządek nabożeństw
Posługa sakramentalna
Usługi pogrzebowe
Kapłani o pracownicy
Kapituła
Pielgrzymki i wyjazdy z parafii
Galeria
Rodzina Św. Józefa
Pierwsze Czwartki u Św. Józefa
Otoczmy troską życie

Kalendarz liturgiczny

Grudzień 2019


1
Niedziela

1 NIEDZIELA ADWENTU

I dzień Rekolekcji Adwentowych

Czytania: Iz 2, 1-5; Ps 122(121), 1-2. 4-5. 6-7. 8-9; Rz 13, 11-14; Mt 24, 37-44

Imieniny: Natalia, Blanka, Eligiusz

2
Poniedziałek

Poniedziałek 1 tygodnia Adwentu

II dzień Rekolekcji Adwentowych

Czytania: Iz 2, 1-5 [lub Iz 4, 2-6]; Ps 122(121), 1-2. 4-5. 6-7. 8-9; Mt 8, 5-11

Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

3
Wtorek

Wsp. św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

III dzień Rekolekcji Adwentowych

Czytania: Iz 11, 1-10; Ps 72(71), 1-2. 7-8. 12-13. 17; Łk 10, 21-24

Imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery

4
Środa

Środa 1 tygodnia Adwentu

Czytania: Iz 25, 6-10a; Ps 23(22), 1-2a. 2b-3. 4. 5. 6; Mt 15, 29-37

Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian

5
Czwartek

Czwartek 1 tygodnia Adwentu

Pierwszy czwartek miesiąca

Czytania: Iz 26, 1-6; Ps 118(117), 1 i 8-9. 19-21. 25-27a; Mt 7, 21.24-27

Imieniny: Krystyna, Sabina, Norbert

6
Piątek

Piątek 1 tygodnia Adwentu

Pierwszy piątek miesiąca

Czytania: Iz 29, 17-24; Ps 27(26), 1. 4. 13-14; Mt 9, 27-31

Imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna

7
Sobota

Wsp. św. Ambrożego, bp. i Doktora Kościoła

Pierwsza sobota miesiąca

Czytania: Iz 30, 19-21.23-26; Ps 147(146), 1-2. 3-4. 5-6; Mt 9, 35–10, 1.5.6-8

Imieniny: Agata, Ambroży, Marcin

8
Niedziela

2 NIEDZIELA ADWENTU - NIEPOKALANE POCZĘCIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Czytania: Rdz 3, 9-15; Ps 98(97), 1. 2-3ab. 3cd-4; Rz 15, 4-9; Łk 1, 26-38

Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

9
Poniedziałek

Poniedziałek 2 tygodnia Adwentu

Czytania: Iz 35, 1-10; Ps 85(84), 9ab-10. 11-12. 13-14; Łk 5, 17-26

Imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław

10
Wtorek

Wtorek 2 tygodnia Adwentu

Czytania: Iz 40, 1-11; Ps 96(95), 1-2. 3 i 10ac. 11-12. 13; Mt 18, 12-14

Imieniny: Julia, Judyta, Daniel

11
Środa

Środa 2 tygodnia Adwentu

Czytania: Iz 40, 25-31; Ps 103(102), 1-2. 3-4. 8 i 10; Mt 11, 28-30

Imieniny: Waldemar, Damazy

12
Czwartek

Czwartek 2 tygodnia Adwentu

Czytania: Iz 41, 13-20; Ps 145(144), 1 i 9. 10-11. 12-13ab; Mt 11, 11-15

Imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara

13
Piątek

Wsp. św. Łucji, dziewicy i męczennicy

Czytania: Iz 48, 17-19; Ps 1, 1-2. 3. 4 i 6; Mt 11, 16-19

Imieniny: Łucja, Otylia, Eugeniusz

14
Sobota

Wsp. św. Jana od Krzyża, prezbitera i Doktora Kościoła

Czytania: Syr 48, 1-4.9-11; Ps 80(79), 2ac i 3b. 15-16. 18-19; Mt 17, 10-13

Imieniny: Alfred, Izydor

15
Niedziela

3 NIEDZIELA ADWENTU (GAUDETE)

Czytania: Iz 35, 1-6a.10; Ps 146(145), 7. 8-9a. 9bc-10; Jk 5, 7-10; Mt 11, 2-11

Imieniny: Nina, Celina, Walerian

16
Poniedziałek

Poniedziałek 3 tygodnia Adwentu

Czytania: Lb 24, 2-7.15-17a; Ps 25(24), 4bc-5ab. 6-7bc. 8-9; Mt 21, 23-27

Imieniny: Albina, Zdzisław

17
Wtorek

Wtorek 3 tygodnia Adwentu

Czytania: Rdz 49, 2.8-10 [nl: Rdz 49, 1a.2.8-10]; Ps 72(71), 1-2. 3-4ab. 7-8. 17; Mt 1, 1-17

Imieniny: Olimpia, Łukasz, Jolanta

18
Środa

Środa 3 tygodnia Adwentu

Czytania: Jr 23, 5-8; Ps 72(71), 1-2. 12-13. 18-19; Mt 1, 18-24

Imieniny: Laura, Bogusław, Gracjan

19
Czwartek

Czwartek 3 tygodnia Adwentu

Czytania: Sdz 13, 2-7.24-25a; Ps 71(70), 3-4a. 5-6ab. 16-17; Łk 1, 5-25

Imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela

20
Piątek

Piątek 3 tygodnia Adwentu

Czytania: Iz 7, 10-14; Ps 24(23), 1-2. 3-4ab. 5-6; Łk 1, 26-38

Imieniny: Bogumiła, Dominik

21
Sobota

Sobota 3 tygodnia Adwentu

Czytania: Pnp 2, 8-14; Ps 33(32), 2-3. 11-12. 20-21; Łk 1, 39-45

Imieniny: Jan, Honorata, Tomasz

22
Niedziela

4 NIEDZIELA ADWENTU

Czytania: Iz 7, 10-14; Ps 24(23), 1-2. 3-4. 5-6; Rz 1, 1-7; Mt 1, 18-24

Imieniny: Franciszka, Bożena, Zenon

23
Poniedziałek

Poniedziałek 4 tygodnia Adwentu

Czytania: Ml 3, 1-4; 4, 5-6 [nl: Ml 3,1-4.23-24}; Ps 25(24), 4-5. 8-9. 10 i 14; Łk 1, 57-66

Imieniny: Dagna, Wiktoria, Sławomir

24
Wtorek

WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA

Czytania: Iz 62, 1-5; Ps 89(88), 4-5. 16-17. 27 i 29; Dz 13, 16-17.22-25; Mt 1, 1-25

Imieniny: Adam i Ewa

25
Środa

NARODZENIE PAŃSKIE

Czytania: Iz 52, 7-10; Ps 98(97), 1. 2-3ab. 3cd-d. 5-6; Hbr 1, 1-6; J 1, 1-18 (lub J 1, 1-5. 9-14)

Imieniny: Boże Narodzenie - Eugenia, Piotr

26
Czwartek

ŚW. SZCZEPANA, PIERWSZEGO MĘCZENNIKA

Czytania: Dz 6, 8-10; 7, 54-60; Ps 31(30), 3cd-4. 6 i 8ab. 16-17; Mt 10, 17-22

Imieniny: Dionizy, Szczepan

27
Piątek

ŚW. JANA, APOSTOŁA I EWANGELISTY

Czytania: 1 J 1, 1-4; Ps 97(96), 1-2. 5-6. 11-12; J 20, 2-8

Imieniny: Żaneta, Jan, Maksym

28
Sobota

ŚWIĘTYCH MŁODZIANKÓW MĘCZENNIKÓW

Czytania: 1 J 1, 5–2, 2; Ps 124(123), 2-3. 4-5. 7-8; Mt 2, 13-18

Imieniny: Emma, Antoni, Teofila

29
Niedziela

ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

Czytania: Syr 3, 2-6.12-14; Ps 128(127), 1-2. 3. 4-5; Kol 3, 12-21; Mt 2, 13-15. 19-23

Imieniny: Dawid, Dominik, Tomasz

30
Poniedziałek

6 dzień w oktawie Narodzenia Pańskiego

Czytania: 1 J 2, 12-17; Ps 96(95), 7-8a. 8b-9. 10; Łk 2, 36-40

Imieniny: Irmina, Eugeniusz

31
Wtorek

7 dzień w oktawie Narodzenia Pańskiego

Czytania: 1 J 2, 18-21; Ps 96(95), 1-2. 11-12. 13; J 1, 1-18

Imieniny: Sylwester, Melania