In English In Italiano Auf Deutsch
Bazylika otwarta codziennie od 6:00 do 19:00
Sekretariat Sanktuarium:
Kancelaria Parafialna:
Sklepik z pamiątkami:
Dom Pielgrzyma:
Restauracja św. Józefa:
62 7 575 822 / 8.00 - 13.00
789 087 043 / 10.00 - 12.00, 16.00 - 18.00
797 630 389 / 10.00 - 16.00
510 733 166 / 8.00 - 21.00
604 844 368 / 12.00 - 16.00
top
/ Home / Aktualności
Czwartek, 11 Stycznia 2018

Dziękczynienie za
Telewizję Internetową „Dom Józefa”

 

W Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu odprawiona została Msza św. z okazji drugiej rocznicy działalności Telewizji Internetowej „Dom Józefa”, której przewodniczył bp Łukasz Buzun. Podczas Eucharystii modlono się za pracowników telewizji i widzów.

 

W homilii biskup pomocniczy diecezji kaliskiej podkreślał, że wiara w życiu człowieka odgrywa ogromną rolę. - Wiara zapowiada dobra, które są niewidzialne, a są to: sprawiedliwość, uczciwość, wierność, wytrwałość, cierpliwość. Takie dobra musimy na pierwszym miejscu gromadzić. O tym wszystkim wiedział św. Józef, który kierował się wiecznymi dobrami i nie dał się zwieść – mówił celebrans, który wskazywał, że modlitwa jest zasadniczym motywem rozwoju wiary.

 

Zaznaczył, że dom stworzony przez św. Józefa był środowiskiem dojrzewania i rozwoju cnót społecznych, osobistych.

Akcentował, że telewizja diecezjalna wzięła za patrona św. Józefa. - To jest dobra nazwa. Dom Józefa to środowisko, gdzie człowiek autentycznie dojrzewa do szerokiej perspektywy uczestnictwa w tych dobrach, o których mówi Chrystus – stwierdził bp Buzun.

 

Prosił św. Józefa, aby za pośrednictwem Telewizji Internetowej „Dom Józefa” Chwała Boża coraz bardziej rozrastała się i aby Ewangelia docierała do coraz większej rzeszy ludzi i tam się zakorzeniała.

Po komunii św. bp Buzun dokonał zawierzenia św. Józefowi pracowników i widzów Telewizji Internetowej „Dom Józefa”.

 

Wraz z bp. Łukaszem Buzunem Mszę św. koncelebrowali: ks. prałat Jacek Plota, kustosz Narodowego Sanktuarium św. Józefa, ks. kanonik Sławomir Nowak, proboszcz parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Skalmierzycach, ks. Łukasz Skoracki, dyrektor Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej, ks. Marcin Nowicki, wikariusz parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Skalmierzycach.

 

 

Telewizję Internetową Diecezji Kaliskiej „Dom Józefa” powołał do istnienia 11 stycznia 2016 r. biskup kaliski Edward Janiak. Za organizację i funkcjonowanie Telewizji Internetowej „Dom Józefa” odpowiedzialny jest Piotr Nowicki.

 

Od początku działalności telewizji nieocenionym wsparciem jest ks. prałat Jacek Plota, kustosz Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, a także dyrektorzy mediów diecezjalnych: ks. Łukasz Skoracki, dyrektor Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej i ks. kanonik Andrzej Antoni Klimek, redaktor naczelny dwutygodnika „Opiekun” oraz ks. Dariusz Brylak, asystent kościelny ds. Telewizji Internetowej „Dom Józefa”.

Telewizja Internetowa „Dom Józefa” działa pod adresem internetowym www.domjozefa.tv.

 

Ewa Kotowska-Rasiak