In English In Italiano Auf Deutsch
/ Home / Aktualności
Sobota, 17 Czerwca 2017

Ministranci z naszej parafii
na VII Ogólnopolskiej pielgrzymce
w Poznaniu


Hasłem tegorocznego spotkania było: "Idźcie i głoście". 

Centralnym punktem wydarzenia była uroczysta procesja oraz Msza św.  Przewodniczył jej  i homilię wygłosił ks. bp. Józef Górzyński, metropolita warmiński.

Ks. Adam Pieckenhagen, duszpasterz służby liturgicznej w archidiecezji poznańskiej, podkreślał, że pielgrzymka miała m.in. cel integracyjny.

Ministranci przybyli do Poznania – jak mówi ks. Pieckenhagen – mieli okazję, by zapoznać się z historią tamtejszych świątyń.

– Celem pielgrzymki jest integracja środowiska ministranckiego z różnych zakątków Polski, ale także oczywiście bardzo ważny jest ten cel formacyjny. Dlatego w programie naszej pielgrzymki wzięliśmy to pod uwagę. Ministrantów zapraszamy do tego, żeby od rana przeszli szlakami ewangelizacyjnymi, nawiedzili różne kościoły w śródmieściu Poznania. Warto, żeby ministranci, którzy służą w liturgii, zastanawiali się też, w jakim kontekście służą. Dlatego też ta znajomość – chociażby historyczna – kościołów jest bardzo istotna – podkreśla ks. Adam Pieckenhagen.   

  

Ogólnopolska pielgrzymka ministrantów i lektorów odbywa się co dwa lata. Dotychczas spotkania odbyły się w sześciu polskich miastach. Wśród nich są m.in. Częstochowa, Licheń czy Gniezno.