In English In Italiano Auf Deutsch
/ Home / Aktualności
Sobota, 11 Marca 2017

XI Ogólnopolska Pielgrzymka
Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia

W sobotę 11 marca 2015 r. do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu przybyły po raz jedenasty z pielgrzymką Siostry Matki Bożej Miłosierdzia. Spotkanie rozpoczęło się konferencją o godz. 1100, którą wygłosił ks. Andrzej Lemiesz - Superior OO. Jezuitów o Św. Józefie.  

Eucharystii o godz. 1200 przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Łukasz Buzun – Biskup pomocniczy. Przed jej rozpoczęciem ks. prał. Jacek Plota - kustosz Sanktuarium, powitał przybyłe siostry i wszystkich zgromadzonych. 

W homilii biskup kaliski wskazywał na św. Józefa, który jest patronem Kościoła naszych czasów.

Dziękował siostrom za dawanie autentycznego świadectwa miłosierdzia. - Pan Bóg posługuje się ludźmi. Dziękuję za wszystkie dzieła, które prowadzicie, które są dowodem miłości do Pana Boga, za Wasze osobiste poświęcenie i zaangażowanie. Jesteście znakiem dla współczesnego świata ogromnej nadziei. Ten świat, który chciałby zająć miejsce Boga, tak bardzo potrzebuje miłosierdzia, które wypraszamy po to, aby był pokój na świecie i pokój w każdym sercu ludzkim – powiedział ordynariusz diecezji kaliskiej.

Po komunii św. przed obrazem św. Józefa Kaliskiego bp Łukasz, odmówił litanię do św. Józefa i zawierzył patronowi całą wspólnotę Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.