Facebook In Englisch In Italiano Auf Deutsch
Dom Pielgrzyma im. Św. Józefa
Niedziela, 23 Października 2016

Niedziela misyjna u św. Józefa

W niedzielę, 23 października 2016 r.,  już po raz 90. Kościół katolicki obchodzi Światowy Dzień Misyjny. W tym roku obchodzony on  będzie pod hasłem „Ochrzczony to znaczy posłany”. Również w naszej parafii pragniemy włączyć się do wspólnej modlitwy wspierając to piękne dzieło. Na Mszy św. o godz. 12.30, której przewodniczył ks. Piotr czwórka dzieci została włączona do grona uczestników Koła Misyjnego.

Światowa Niedziela Misyjna ma na celu zwrócenie uwagi wszystkich katolików na to, że Kościół jest wspólnotą światową – stwierdza dokument Papieskich Dzieł Misyjnych. Wspólnotą, która stale się rozwija, przede wszystkim w krajach Afryki, Azji, Ameryki Łacińskiej i Oceanii, gdzie Kościół rozwija się najdynamiczniej.

Z tej okazji – w Dniu Misyjnym – we wszystkich świątyniach tradycyjnie już zbierane są ofiary na pomoc dla ok. 1200 najbiedniejszych diecezji na świecie. Jest to największa akcja solidarności na świecie – jak informują Papieskie Dzieła Misyjne, odpowiedzialne za organizację tego wydarzenia. Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia był w 1926 Pius XI, który wyznaczył na Dzień Misyjny przedostatnią niedzielę października.