In English In Italiano Auf Deutsch
top
/ Home / Aktualności
Czwartek, 13 Października 2016

Drugi miesiąc Wielkiej
Nowenny Fatimskiej u Św. Józefa

Już po raz drugi spotkaliśmy się na nowennie przygotowującej nas do przeżycia setnej rocznicy Pierwszych Objawień Fatimskich z 13 maja 1917 roku. Objawienia NMP trwały do 13 października tego roku – więc dziś wspólnie przeżywaliśmy 99 rocznicę zakończenia tych Objawień.

Galeria

Wspólną modlitwę rozpoczęliśmy Eucharystią, której przewodniczył ks. Piotr, a homilię wygłosił ks. Mateusz Puchała. Jego głos znamy z fali Radia Rodzina. Odniósł się do Słowa Bożego z dnia, a na koniec głoszonej homilii przypomniał wizję Św. Józefa z Dzieciątkiem Jezus z ostatniego dnia Objawień.

Po Eucharystii  nasze serca skupiliśmy przy figurze Matki Bożej Fatimskiej. Modląc się różańcem świętym, tak jak prosiła nas o to Niebieska Panienka w Fatimie, oddaliśmy Jej cześć i rozważając tajemnice Zbawienia, umacnialiśmy naszą wiarę, odpowiadając na wezwania z Fatimy do modlitwy różańcowej i pokuty.

 

Naszą modlitwę zakończyliśmy Procesją Fatimską w parku obok Bazyliki. Figurę Matki Bożej niosły delegację: Wspólnota Żywego Różańca, mieszkańcy schroniska św. Brata Alberta oraz członkowie Bractwa Św. Józefa.

Bóg zapłać za wspólną modlitwę i zapraszamy na trzecie spotkanie w wielkiej Nowennie Fatimskiej już za miesiąc.