In English In Italiano Auf Deutsch
top
/ Home / Aktualności
Sobota, 1 Października 2016

X Zjazd czcicieli św. Ojca Pio
w Wołczynie

W sobotę 1 października przeżyliśmy 10 spotkanie czcicieli i Grup Modlitwy Ojca Pio w Wołczynie. Tematem tego rocznego spotkania były słowa Ojca Pio, które napisał do swojej duchowej córki Józefiny Morgera w liście z 6 grudnia 1917 roku: "Żyj radośnie i odważnie!".

Galeria

Spotkanie rozpeczyliśmy od modlitwy różańcowej z fatimską nowenną przygotowująca nas w tym pierwszym dniu października do przyszłorocznej, setnej rocznicy objawień Maryi w Fatimie, które porpwadził ks. Michał Świgoniak - wikariusz z Sanktuarium św. Józefa.

To właśnie tutaj u duchowych synów Ojca Pio - Braci Kapucynów - odbyło się  po raz dziesiąty spotkanie Grupy Ojca Pio z udziałem dlegacji z naszej parafii. Centrum spotkania była Eucharystia, którą po raz pierwszy za nas celebrował Ks. Biskup Łukasz Buzun, biskup pomocniczy diecezji kaliskiej - który umocnił naszą wiarę Słowem Bożym.

         Podczas kongresu w drugiej części wysłuchaliśmy także dwóch konferencji tematycznych naszych Drogich Gości Kapucynów: o. Romana Ruska (Tenczyn) i o. Macieja Zinkiewicza (Kraków), a na koniec spotkania trzymając w dłoniach krzyże franciszkańskie złożyliśmy przyrzeczenie wierności krzyżowi Jezusa Chrystusa.