In English In Italiano Auf Deutsch
Bazylika otwarta codziennie od 6:00 do 19:00
Sekretariat Sanktuarium:
Kancelaria Parafialna:
Sklepik z pamiątkami:
Dom Pielgrzyma:
Restauracja św. Józefa:
62 7 575 822 / 8.00 - 13.00
789 087 043 / 10.00 - 12.00, 16.00 - 18.00
797 630 389 / 10.00 - 16.00
510 733 166 / 8.00 - 21.00
604 844 368 / 12.00 - 16.00
top
/ Home / Aktualności
Czwartek, 21 Lipca 2016

Ewa Kotowska-Rasiak/KAI

Młodzi z Europy u św. Józefa w Kaliszu

Jesteście nadzieją i radością Kościoła – mówił bp Edward Janiak do młodych z Włoch, Francji, Słowenii, Ekwadoru i Polski. W czwartek, 21 lipca, Biskup Kaliski przewodniczył Mszy św. w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

W homilii celebrans wskazywał na św. Józefa. - Dzisiaj spotykamy się w szczególnym miejscu, gdzie odbiera cześć św. Józef. Wielu ludzi, którzy przychodzą tutaj z ufnością i prośbą doświadczają cudownego działania św. Józefa. To naprawdę dziwny święty, który nie wypowiedział ani jednego słowa. Tutaj w Kaliszu modlimy się w każdy pierwszy czwartek o życie nienarodzonych. Przychodzą tutaj osoby, które mają kłopoty rodzinne czasem na krawędzi rozejścia się, ale tutaj też przychodzą ludzie młodzi modląc się o dobrego męża, o dobrą żonę – powiedział kaznodzieja. Wyraził radość, że u św. Józefa mogą przebywać młodzi z różnych krajów. - W tym miejscu przed tą cudowną ikoną św. Józefa od kilku stuleci wielu ludzi doświadczyło tej cudowności. Mamy wpisy konkretnych osób historycznych, ale młodzieży - przedstawicieli z różnych krajów w takiej ilości nie pamiętamy. Zostawcie tutaj to, co jest w Waszych sercach, myślach, z czym przybywacie w tej pielgrzymce w drodze do Krakowa – przekonywał hierarcha. W swojej refleksji zatrzymał się na tajemnicą Bożego Miłosierdzia. - Nie sposób być w Krakowie i nie doświadczyć tajemnicy św. s. Faustyny. To ona przekazała tę tajemnicę w obrazie Jezu Ufam Tobie, który jest czczony na całym świecie – zaznaczył bp Janiak.

Galeria

W imieniu pielgrzymów z Francji, Włoch i Słowenii słowa wdzięczności wypowiedział bp Sylvain Jean-Luc Bataille z diecezji Saint Etienne niedaleko Lyonu we Francji. - Chciałem podziękować Ks. Biskupowi Edwardowi Janiakowi, a także całemu duchowieństwu oraz wszystkim młodym ludziom, którzy nas przyjęli do tej diecezji. Za kilka dni w Krakowie będziemy mogli doświadczyć Kościoła uniwersalnego. Natomiast tutaj w Kaliszu mamy możliwość doświadczyć Kościoła miejscowego, lokalnego, Kościoła w Kaliszu i Kościoła w Polsce ze swoją całą bogatą historią i wiarą. Jest to dla nas wielka łaska, że możemy tutaj wspólnie modlić się – stwierdził bp Bataille.

Wraz z biskupem kaliskim Edwardem Janiakiem Mszę św. koncelebrowali: bp Sylvain Jean-Luc Bataille, bp Łukasz Buzun i kustosz bazyliki ks. prałat Jacek Plota oraz kilkudziesięciu kapłanów.