In English In Italiano Auf Deutsch
Bazylika otwarta codziennie od 6:00 do 19:00
Sekretariat Sanktuarium:
Kancelaria Parafialna:
Sklepik z pamiątkami:
Dom Pielgrzyma:
Restauracja św. Józefa:
62 7 575 822 / 8.00 - 13.00
789 087 043 / 10.00 - 12.00, 16.00 - 18.00
797 630 389 / 10.00 - 16.00
510 733 166 / 8.00 - 21.00
604 844 368 / 12.00 - 16.00
top
/ Home / Aktualności
Sobota, 21 Maja 2016

Ewa Kotowska-Rasiak/KAI

Diecezjalny Dzień
Wspólnoty Ruchu Światło - Życie

Rodzina jest najświętszym miejscem na ziemi – mówił biskup kaliski Edward Janiak podczas Diecezjalnego Dnia Wspólnoty Ruchu Światło – Życie w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

Galeria

Spotkanie, które odbyło się w sobotę, 21 maja, rozpoczęło się zawiązaniem wspólnoty i konferencją, którą wygłosił ks. Daniel Zarębski. W Godzinie śmierci Pana Jezusa odmówiono koronkę do Bożego Miłosierdzia. Mszy św. przewodniczył ks. Maciej Krulak, moderator diecezjalny Ruchu Światło – Życie. W homilii celebrans podkreślał, że podstawowym zadaniem Ruchu Światło – Życie jest diakonia jedności, czyli służenie jedności z Bogiem i jedności ludzi między sobą. – W naszych parafiach mamy doprowadzić do tego, aby ludzie byli bliżej Boga i bliżej siebie. To jest nasza posługa i to jest jednocześnie to, co nazywamy ewangelizacją, czyli głoszenie Dobrej Nowiny – mówił kaznodzieja. Wskazywał, że każdy człowiek jest wezwany do tego, aby jedność, którą jest Bóg objawiać światu przez styl życia. – Dla dzisiejszego świata bardzo potrzebny jest przykład konkretnego życia świeckich chrześcijan. To jest bardzo ważne, abyśmy przez swój styl życia pokazywali światu Boga, który daje nam jedność – powiedział ks. Krulak.

Z rodzinami spotkał się biskup kaliski Edward Janiak, który stwierdził, że rodzina jest najświętszym miejscem na ziemi. – Tyle jest dzisiaj ataków na rodzinę. W wielu krajach próbuje się oficjalnie zatwierdzać związki jednopłciowe. Wszystko to, co świat współczesny niesie jako modę jest przeciwko prawu Bożemu, przeciwko naturze i Kościół nigdy się z tym nie zgodzi – zaznaczył hierarcha.

Po komunii św. bp Edward Janiak, kapłani i przedstawiciele Kościoła Domowego udali się do Kaplicy Cudownego Obrazu św. Józefa, gdzie para krajowa Kościoła Domowego zawierzyła patronowi wszystkie małżeństwa i rodziny oraz Wspólnotę Ruchu Światło – Życie. Przed udzieleniem pasterskiego błogosławieństwa do Kościoła Domowego przyjęto nowe małżeństwa.

W spotkaniu uczestniczyli także: ks. prałat Jacek Plota, kustosz Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, ks. kanonik Jerzy Salamon, ks. Jarosław Dębiński, Katarzyna i Paweł Maciejewscy z archidiecezji poznańskiej, para krajowa Domowego Kościoła, Danuta i Paweł Macińscy, para Domowego Kościoła diecezji kaliskiej oraz liczne delegacje Kościoła Domowego z całej diecezji. Spotkanie zakończyło się agapą.