In English In Italiano Auf Deutsch
Bazylika otwarta codziennie od 6:00 do 19:00
Sekretariat Sanktuarium:
Kancelaria Parafialna:
Sklepik z pamiątkami:
Dom Pielgrzyma:
Restauracja św. Józefa:
62 7 575 822 / 8.00 - 13.00
789 087 043 / 10.00 - 12.00, 16.00 - 18.00
797 630 389 / 10.00 - 16.00
510 733 166 / 8.00 - 21.00
604 844 368 / 12.00 - 16.00
top
/ Home / Aktualności
Czwartek, 3 Marca 2016

Modlitwa w intencji rodzin i poczętego życia - pierwszy czwartek miesiąca marca 2016

W Kościele Powszechnym przeżywamy liturgiczny okres Wielkiego Postu, który ma szczególną wymowę w kontekście Nadzwyczajnego Roku Świętego Miłosierdzia. Ten czas jest dla nas kolejną szansą aby jeszcze bardziej poznać i zbliżyć się do Boga, doświadczyć Jego Miłosierdzia, którego tak bardzo wszyscy potrzebujemy jak powiedział w 2002r. w Łagiewnikach Św. Jan Paweł II „Nie ma dla człowieka innego źródła nadziei, jak Miłosierdzie  Boże”. Zechciejmy skorzystać z tego  czasu nawrócenia i łaski, bo miłosierdzie to spotkanie z Bogiem, który wychodzi naprzeciw każdego z nas.

Rozpoczął się miesiąc marzec w sposób szczególny poświęcony Św. Józefowi, któremu Bóg wyznaczył bardzo ważna rolę w dziele zbawienia. Św. Józef małżonek Maryi i Opiekun Syna Bożego, świadek wiary oddany bez reszty Woli Bożej  jest niezwykle potężny w swoim działaniu, skuteczny Orędownik i Patron na nasze trudne czasy. Św. Józef to dar i skarb dla nas wszystkich.

W naszym Sanktuarium przez cały marzec codziennie po każdej Mszy Św. odmawiamy Litanię do Św. Józefa oraz śpiewamy Godzinki ku czci Św. Józefa. Uroczystość Odpustową Świętego Józefa Oblubieńca NMP 19 marca poprzedza Nowenna, w której  będziemy polecać Św. Józefowi wszystkie intencje podziękowania i prośby nadesłane i złożone przez wiernych. Są to dni pełne chwały dla Św. Józefa, a dla Jego czcicieli czas szczególnej mocy wstawienniczej Patriarchy z Nazaretu. Można jeszcze składać swoje intencje na tę Nowennę.

Wpatrzeni w Świętą Rodzinę, która jest ikoną wszystkich rodzin rozważamy dziś temat : „XX-lecie odrodzonej Akcji Katolickiej – w służbie życiu i rodzinie”.

Nabożeństwo adoracyjne za rodziny i w intencji obrony życia poprowadzą członkowie Akcji Katolickiej oraz Ks. Szymon Rybak.

Konferencję nt.: „Rola Akcji Katolickiej w życiu rodzin i Kościoła w Polsce” wygłoszą Pani Poseł mec. Halina Szydełko oraz Pan prof. dr hab. Zbigniew Trybuła. Rozmowę poprowadzi Ks. Prałat Leszek Szkopek.

Centrum naszego spotkania będzie Uroczysta Koncelebrowana Eucharystia, której przewodniczył i wygłosił Słowo Boże J.E. Ks. Biskup Marek Solarczyk, biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej. Obecni byli również księża Biksupi: J.E.Ks. Biskup Edward Janiak, Pasterz kościoła kaliskiego, który  na zakończenie skierował swoje słowo, J.E.Ks. Biskup Łukasz Buzun, biskup pomocniczy naszej diecezji oraz Księża Biskupi seniorzy J.E.Ks.Biskup Stanisław Napierała – pierwszy Biskup Kaliski i J.E.Ks. Biskup Teofil Wilski. Ponadto obecni byli liczni kapłani i siostry zakonne oraz ministrowie i parlamentarzyści:  Beata Kempa. Jan Dziedziczak, Andrzej Wojtyła, Łukasz Mikołajczyk, Piotr Kaleta i Tomasz Ławniczak. Uczestniczył również Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Arch. poznańskiej z Panią Bogumiłą Kanią-Łącką i Ks. Kan. Romanem Dworackim oraz z Diecezji włocławskiej z Panią Mariolą Rakiewicz i Ks. Łukaszem Grabiasz, z diecezji Kaliskiej cały Zarząd Diecezjalny z Ks. dr Sławomirem Kęszką i Oddziały parafialne AK z Księżmi asystentami. Witam Bractwo Św. Józefa.

Dzisiejsze potkanie uświetnił swoim śpiewem Szkolno-Parafialna Schola Boże Nutki z Raszkowa działająca pod kierunkiem Marzeny Klimek i Justyny Żurkiewicz.