In English In Italiano Auf Deutsch
Bazylika otwarta codziennie od 6:00 do 19:00
Sekretariat Sanktuarium:
Kancelaria Parafialna:
Sklepik z pamiątkami:
Dom Pielgrzyma:
Restauracja św. Józefa:
62 7 575 822 / 8.00 - 13.00
789 087 043 / 10.00 - 12.00, 16.00 - 18.00
797 630 389 / 10.00 - 16.00
510 733 166 / 8.00 - 21.00
604 844 368 / 12.00 - 16.00
top
/ Home / Aktualności
Czwartek, 7 Stycznia 2016

Pierwszoczwartkowa modlitwa w intencji rodzin i poczętego życia - styczeń 2016

W pierwszy czwartek stycznia 2016 roku zgromadziła się wspólnota wiernych w Sanktuarium św. Józefa, aby modlić się w intencji rodzin i obrony poczętego życia.

Ks. Kustosz powitał zebranych następującymi słowami: „Bardzo serdecznie witam i całym sercem gorąco pozdrawiam wszystkich zgromadzonych w dniu dzisiejszym tu w Bazylice na modlitwie za rodziny i w obronie poczętego życia. Również bardzo serdecznie witam i pozdrawiam słuchaczy Radia Maryja i Radia Rodzina oraz widzów Telewizji TRWAM w naszej Ojczyźnie i poza granicami. Spotykamy się w okresie Bożego Narodzenia. Przeżywamy pamiątkę wydarzenia gdy Jezus Chrystus – Syn Boży stał się człowiekiem i przyszedł na świat jako małe bezradne dziecko w rodzinie Maryi i Józefa. Kontemplując  tajemnicę Wcielenia i Bożego Narodzenia rozważamy dziś temat: Jego moc jest w słabości, o bezbronnym Dziecięciu rodzącym się w rodzinie, by ocalić świat. Nabożeństwo adoracyjne w Kaplicy Cudownego Obrazu w intencji rodzin i obrony poczętego życia poprowadzi Ks. Szymon Rybak, wikariusz naszej Parafii. Konferencję nt.: Bóg wysłuchał mojego wołania, uratował mnie, wygłosi Pan Dariusz Malejonek. Rozmowę poprowadzi Ks. Prałat Leszek Szkopek.

Centrum naszego spotkania będzie Uroczysta Koncelebrowana Eucharystia, której będzie przewodniczył i wygłosi Słowo Boże J. E. Ks. Arcybiskup  dr Józef Górzyński, Arcybiskup Koadiutor Archidiecezji Warmińskiej.  Ekscelencjo serdecznie witamy w naszej wspólnocie i dziękujemy za przyjęcie zaproszenia. W serce Najświętszej Ofiary zostaną włączone wszystkie podziękowania i prośby złożone i przysłane przez wiernych.

Łączy się z nami duchowo J. E. Ks. Bp Edward Janiak, biskup Kaliski. W jego imieniu na zakończenie liturgii skieruje do nas  słowa podziękowania  J. E. Ks. Biskup Łukasz Buzun, biskup pomocniczy naszej diecezji. Serdecznie witam i pozdrawiam Księży Biskupów seniorów J. E. Ks. Biskupa Stanisława Napierałę, pierwszego Biskupa Kaliskiego i Ks. Biskupa Teofila Wilskiego, który wczoraj obchodził swoje imieniny. Ekscelencjo życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Świętej Rodziny, dużo zdrowia i siły do służby w Kościele i zapewniamy o pamięci w modlitwie. Serdecznie witam i pozdrawiam O. dr Tadeusza Rydzyka, założyciela i Dyrektora Radia Maryja i Telewizji TRWAM oraz Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej i innych dzieł. Dziękujemy za te media, dzięki którym mury naszego Sanktuarium poszerzają się łącząc w modlitwie wiernych w naszej Ojczyźnie i poza jej granicami.

Witam wszystkich obecnych tu kapłanów diecezjalnych i zakonnych  według godności i urzędów wśród nich Ks. Wiesława Wójcika, Dyrektora Instytutu Duszpasterstwa Emigracyjnego. Witam Pana Ministra i Parlamentarzystów. Witam Siostry zakonne z różnych Zgromadzeń obecne tu w Bazylice oraz Bractwo Św. Józefa. Witam O. Grzegorza Woś oraz cały zespół techniczny realizujący dzisiejszą transmisję i dziękujemy za Waszą ofiarną służbę życiu i rodzinie.

Galeria

Homilia ks. abp. Józefa Górzyńskiego

Modlitwa w intencji rodzin i obrony życia poczętego