In English In Italiano Auf Deutsch
Bazylika otwarta codziennie od 6:00 do 19:00
Sekretariat Sanktuarium:
Kancelaria Parafialna:
Sklepik z pamiątkami:
Dom Pielgrzyma:
Restauracja św. Józefa:
62 7 575 822 / 8.00 - 13.00
789 087 043 / 10.00 - 12.00, 16.00 - 18.00
797 630 389 / 10.00 - 16.00
510 733 166 / 8.00 - 21.00
604 844 368 / 12.00 - 16.00
top
/ Home / Aktualności
Czwartek, 3 Grudnia 2015

Modlitwa w intencji rodzin i poczętego życia - pierwszy czwartek grudnia 2015

W pierwszy czwartek grudnia wspólnota Kościoła zgromadziła sie w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu przed Cudownym Obrazem Józefa Kaliskiego na modlitwie w intencji rodzin i poczętego życia.

łowa powitania skierował Kustosz ks. Prałat Jacek Plota:

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus,  Maryja zawsze Dziewica i Św. Józef.

Bardzo gorąco witam i serdecznie pozdrawiam każdego z Was uczestników kolejnego spotkania modlitewnego , którzy przybyliście tu do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu aby modlić się przez Jego wstawiennictwo za rodziny i w obronie poczętego życia. Również bardzo serdecznie witam i gorąco pozdrawiam słuchaczy Radia Maryja i Radia Rodzina oraz widzów Telewizji TRWAM w naszej Ojczyźnie i poza jej granicami łączących się i trwających  z nami na modlitwie.

Rozpoczął się kolejny adwent – kolejny Rok Liturgiczny, szczególny rok bo w nim będziemy świętować Jubileusz 1050-tej rocznicy  Chrztu Polski. Również w tym roku w Kościele Katolickim będziemy przeżywać Nadzwyczajny Rok Święty Miłosierdzia Bożego pod hasłem: „Bądźcie miłosierni jak Ojciec wasz jest miłosierny /Łk 6,36/.

Rok ten zostanie otwarty przez Ojca Św. Franciszka  8 grudnia br.  w Święto Niepokalanego Poczęcia NMP i będzie trwał do 20 listopada 2016r. Jest to czas szczególnej łaski, w którym Jezus Chrystus przychodzi z wielką mocą do naszych serc i naszych rodzin wnosząc w nie swój pokój i swoją miłość. Jest to dla nas kolejna szansa aby jeszcze bardziej  poznać i przybliżyć się do Boga doświadczyć Jego Miłosierdzia. Zechciejmy skorzystać z tego czasu nawrócenia i łaski, bo miłosierdzie to spotkanie z Bogiem, który wychodzi naprzeciw.

W tym właśnie wyjątkowym czasie w kolejny I-szy czwartek przychodzimy do „Polskiego Nazaretu” aby modlić się w intencji poczętego życia i rodzin szczególnie tych, którym jest ciężko. W tej modlitwie pośredniczą obecni wśród nas w znaku swoich relikwii Św. Joanna Beretta Molla, Św. Jan Paweł II i Święci Małżonkowie Zela i Ludwik Martin.

Wpatrzeni w Świętą Rodzinę, która jest ikoną wszystkich rodzin rozważamy dziś temat : „We dwoje łatwiej – ku świętości poprzez codzienność życia małżeńskiego”. Nabożeństwo adoracyjne za rodziny i w intencji obrony życia poprowadzi Ks. dr Jarosław Powąska z młodymi małżonkami. Konferencję nt.: „Parami do Nieba – o drodze ku świętości poprzez małżeństwo, a nie pomimi małżeństwa” wygłosi Ks. dr Jarosław Powąska – dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezji Kaliskiej. Rozmowę poprowadzi Ks. Prałat Leszek Szkopek.

Centrum naszego spotkania będzie Uroczysta Koncelebrowana Eucharystia, której będzie przewodniczył i wygłosi Słowo Boże J.E.Ks. Biskup prof. dr hab. Andrzej Czaja, Biskup  Opolski. Ekscelencjo serdecznie witamy w naszej wspólnocie,  dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i składamy serdeczne życzenia imieninowe Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i Św. Józefa oraz dużo zdrowia i siły w służbie Kościołowi.

W spotkaniu uczestniczyli ks. Biskup Edward Janiak Biskup Kaliski, ks. Biskup Łukasz Buzun Biskup pomocniczy Diecezji Kaliskiej, Bikupi Seniorzy Ks. Biskup Stanisław Napierała, Ks. Biskup Teofil Wilski oraz Ojciec dr Tadeusz Rydzyk Dyrektor Radia Maryja i Telewizji TRWAM.

Po Mszy świętej wszyscy pielgrzymi udali sie na posiłek - zupę z kuchni polowej.