In Englisch In Italiano Auf Deutsch
Dom Pielgrzyma im. Św. Józefa
Dołącz do nas na Facebook'u

Sobota, 28 Marca 2009

ks. Robert Bogajewicz
ks. Łukasz Żurawski

Pielgrzymka Stowarzyszenia
Najświętszej Rodziny przy Zgromadzeniu
Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu

Drugą zorganizowaną pielgrzymką, jaka przybyła w sobotę 28 marca 2009 do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, była Pielgrzymka Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny przy Zgromadzeniu Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu, z racji roku formacyjnego poświęconego św. Józefowi.

Galeria

Głównym organizatorem pielgrzymki była Siostra Klara, Dyrektor Stowarzyszenia w Prowincji Warszawskiej Sióstr Nazaretanek. Spotkanie rozpoczęło się już przed południem w Domu Zakonnym Sióstr Nazaretanek w Kaliszu, gdzie rodziny wysłuchały konferencji pana Jacka Pulikowskiego. O godz. 16.00 ok.200 uczestników spotkania przybyło do Bazyliki - Domu św. Józefa, Patrona Rodzin, gdzie uczestniczyli we Mszy Św. pod przewodnictwem ks. Grzegorza Kałkowskiego, Misjonarza Św. Rodziny z Poznania. Homilię wygłosił ks. Stanisław Smolarek z Rawy Mazowieckiej; Mszę Św. koncelebrował również ks. Rafał Banaszak z par. św. Józefa w Obornikach Wlkp.

Po Mszy Św. wszyscy uczestnicy zostali zawierzeni św. Józefowi w następujących słowach: „...św. Józefie, powierzamy Ci dzisiaj nasze rodziny oraz wszystkie rodziny należące do Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny. Obieramy Ciebie za Ojca, Opiekuna i Przewodnika naszego. Pod Twoją szczególną opiekę oddajemy nasze ciała i dusze, nasze życie i zdrowie, a przede wszystkim godzinę naszej śmierci. (...) Św. Józefie uproś naszym rodzinom wzajemną miłość i pokój. Pomagaj w wychowaniu dzieci, wspieraj w codziennych trudnościach i kłopotach. Dopomóż nam naśladować wiernie w naszych rodzinach życie Świętej Rodziny z Nazaretu i szerzyć Jej cześć wszędzie tam, gdzie nas postawi Opatrzność Boża.”