In English In Italiano Auf Deutsch
/ Home / Aktualności
Sobota, 28 Marca 2009

XV Ogólnopolska Pielgrzymka
Polskiego Związku Kobiet Katolickich

Tekst: ks. Łukasz Przybyła

W sobotę 28 marca do Sanktuarium Świętego Józefa przybyły w dorocznej pielgrzymce członkinie Polskiego Związku Kobiet Katolickich z diecezji kaliskiej i z całej Polski. Każdego roku ich pielgrzymowaniu towarzyszy zatrzymanie się nad palącymi problemami współczesnymi poruszanymi w konferencji, po której zawierzają wszystkie sprawy i Związek opiece Świętego Józefa w Eucharystii. Tym razem Panie zatrzymały się nad sowami tematu Roku Duszpasterskiego „Otoczmy troską życie”

Galeria

Bazylika Kaliska wypełniła się Paniami z całej Polski zrzeszonymi w Polskim Związku Kobiet Katolickich. Wraz z nimi do Sanktuarium św. Józefa przybył ogólnopolski duszpasterz stowarzyszenia, ks. prałat Tomasz Król z Warszawy, ks. kanonik Adam Modliński, duszpasterz kobiet diecezji kaliskiej oraz ks. kanonik Stanisław Kalisz - wieloletni duszpasterz, dziś już kapłan emerytowany.

Treści związane z tematem pielgrzymowania przybliżyło nabożeństwo modlitewne poprowadzone przez ks. Łukasza Skorackiego i młodzież z parafii św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie, a tuż po nim pani prof. dr hab. Maria Jankowska, Prezes Polskiego Żwiązku Kobiet Katolickich wygłosiła do zgromadzonych Pań konferencję.

Homilii o godzinie 12.00 przewodniczył Biskup Pomocniczy Diecezji Kaliskiej, Teofil Wilski, włączając w Eucharystię wszystkie sprawy, z którymi kobiety przybyły do św. Józefa. Po Mszy Świętej i po posiłku panie zgromadziły się na wspólnej modlitwie różańcowej.

Do świętego Józefa Kaliskiego Polski Związek Kobiet Katolickich pielgrzymuje nieprzerwanie już od 8 kwietnia 1995 roku.