In Englisch In Italiano Auf Deutsch
Dom Pielgrzyma im. Św. Józefa
Dołącz do nas na Facebook'u

Piątek, 14 Sierpnia 2015

Najstarsza Kaliska Piesza Pielgrzymka
weszła na Jasną Górę

14 sierpnia 2015 r. około 2200 pielgrzymów 378. Pieszej Pielgrzymki Kaliskiej i 24. Diecezji Kaliskiej weszło w czwartek wieczorem na Jasną Górę.
Do pątników dołączyły dwie grupy rowerowe. Kaliskich pielgrzymów witał na Jasnej Górze biskup pomocniczy diecezji kaliskiej Łukasz Buzun. W tym roku pielgrzymka odbyła się pod hasłem: „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą”. Kierownikiem pielgrzymki był ks. Rafał Kopis, a ojcem duchownym – ks. Paweł Gomółka.

Galeria

W tegorocznej pielgrzymce na Jasną Górę w 24 grupach uczestniczyło wraz z pielgrzymami duchowymi 2400 osób. Wśród nich było: 47 księży, 5 diakonów, 24 kleryków, 11 sióstr zakonnych.

Najliczniejszą grupą była oliwkowa z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Opatówku licząca 227 pielgrzymów. Najmłodszą pątniczką była 3-miesięczna Klara z grupy czerwonej z Koźmina Wielkopolskiego, a najstarszą 80-letnia Czesława z grupy różowo-niebieskiej z Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

Już po raz czternasty w pielgrzymowanie włączyła się grupa złota, która codziennie duchowo łączyła się z pątnikami za pośrednictwem Diecezjalnego Radia „Rodzina”. Uczestnicy zostali wpisani na Listę Pielgrzymów Duchowych. Swoje intencje przesyłali telefonicznie i mailem, a były one omadlane na trasie pielgrzymki.  Pielgrzymi duchowi brali udział w codziennych Apelach Jasnogórskich o godz. 20.30 w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

Wejście pielgrzymki - retransmisja