In English In Italiano Auf Deutsch
/ Home / Aktualności
Piątek, 27 Marca 2009

Bierzmowanie
młodzieży parafialnej

Tekst: ks. Łukasz Przybyła

W piątek 27 marca w Bazylice św. Józefa odbyło się bierzmowanie. 82 uczniów szkół gimnazjalnych III klas otrzymało z rąk Biskupa Ordynariusza Stanisława Napierały sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. To nasi młodzi parafianie, którzy w trzyletnim cyklu przygotowywali się do bierzmowania pod kierunkiem ks. Roberta Bogdajewicza. Msza Święta z udzieleniem Ducha Świętego młodym odprawiona została o godzinie 18.00. Obecni na niej byli: ks. prałat Jacek Plota, Kustosz Sanktuarium, kapłani z naszej parafii, katecheci, w których szkołach uczniowie uczestniczą w katechezie, a więc o. Marek Magier, ks. Przemysław Krzywański, pani Anna Jędrzejewska i pani Anna Tabaka.

Galeria

Gimnazjaliści wraz rodzicami aktywnie włączyli się w przygotowanie liturgii i wysłuchali Słowa Bożego skierowanego przez Biskupa Kaliskiego pod ich adresem.

Ks. Biskup w homilii skupił ich uwagę na fragmencie z liturgii słowa „Zróbmy zasadzkę na sprawiedliwego, bo nam nie wygodny...” Odniósł ten fragment do Jezusa Chrystusa, na którego życie czyhali bezbożni. Ksiądz Biskup życzył młodym w pełni chrześcijanom obecności Chrystusa, który nadaje sens życiu, i asystencji Ducha Świętego, którego otrzymali. „Pozwólcie się prowadzić Duchowi Świętemu!” - wybrzmiało kilkakrotnie wezwanie Księdza Biskupa.

Każdy z uczniów, przystępujący do Sakramentu bierzmowania otrzymał pamiątkowy krzyż, który zawieszony został im na szyi podczas liturgii udzielenia sakramentu.