Facebook In Englisch In Italiano Auf Deutsch
Dom Pielgrzyma im. Św. Józefa
Dołącz do nas na Facebook'u
Sobota, 20 Września 2014

ks. J. Powąska

VII Pielgrzymka Ministrantów
do Sanktuarium Świętego Józefa

20. września 2014 r.do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu przybyli po raz VII ministranci z Diecezji Kaliskiej. Tegorocznej pielgrzymce liturgicznej służby ołtarza towarzyszyło hasło: Św. Jan Paweł II – przyjaciel i wychowawca ministrantów.

Uroczystą Mszę św. sprawował J.E. ks. bp Łukasz Buzun, ks. kan. Dariusz Kowalek, diecezjalny duszpasterz ministrantów oraz kapłanami – opiekunowie ministrantów. Na początku liturgii ministranci serdecznie powitali niedawno wyświęconego Biskupa Łukasza. Celebrans w czasie homilii przypomniał, że Bóg zawsze mieszka w sercu każdego chrześcijanina, choć władze psychiczne człowieka nie potrafią tego zamieszkiwania dostrzec. Biskup apelował o to, by ministranci dbali o swoje życie duchowe i pielęgnowali codzienną modlitwę, lekturę słowa Bożego, rachunek sumienia, przystępowali jak najczęściej do sakramentów św. zwłaszcza do spowiedzi i Komunii św. Upominał, że ministrantem jest się stale, 24 godziny na dobę, w szkole, w domu, w zabawie, nad morzem, w górach, wszędzie. Jako szczególny wyraz duchowej łączności z Ojcem św. w procesji z darami ministranci przynieśli do ołtarza piuski Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka.

Na zakończenie Mszy św. nie mogło zabraknąć tradycyjnej modlitwy przed cudownym św. Józefem Kaliskim. Biskup Łukasz odmówił w kaplicy cudownego obrazu kaliskiego akt zawierzenia wszystkich ministrantów św. Józefowi.

Na zakończenie przedstawiciele ministrantów podziękowali Księdzu Biskupowi za obecność, modlitwę i homilię oraz ofiarowali owieczkę, prosząc by biskup był dobrym pasterzem dla swoich owiec. Po Eucharystii Biskup, kapłani i wszyscy ministranci udali się pod pomnik Jana Pawła II, gdzie zrobiono pamiątkowe zdjęcie.

 

 

Homilia Ks. Bpa Łukasza Buzuna