In English In Italiano Auf Deutsch
top
/ Home / Aktualności
Sobota, 20 Września 2014

ks. J. Powąska

VII Pielgrzymka Ministrantów
do Sanktuarium Świętego Józefa

20. września 2014 r.do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu przybyli po raz VII ministranci z Diecezji Kaliskiej. Tegorocznej pielgrzymce liturgicznej służby ołtarza towarzyszyło hasło: Św. Jan Paweł II – przyjaciel i wychowawca ministrantów.

Uroczystą Mszę św. sprawował J.E. ks. bp Łukasz Buzun, ks. kan. Dariusz Kowalek, diecezjalny duszpasterz ministrantów oraz kapłanami – opiekunowie ministrantów. Na początku liturgii ministranci serdecznie powitali niedawno wyświęconego Biskupa Łukasza. Celebrans w czasie homilii przypomniał, że Bóg zawsze mieszka w sercu każdego chrześcijanina, choć władze psychiczne człowieka nie potrafią tego zamieszkiwania dostrzec. Biskup apelował o to, by ministranci dbali o swoje życie duchowe i pielęgnowali codzienną modlitwę, lekturę słowa Bożego, rachunek sumienia, przystępowali jak najczęściej do sakramentów św. zwłaszcza do spowiedzi i Komunii św. Upominał, że ministrantem jest się stale, 24 godziny na dobę, w szkole, w domu, w zabawie, nad morzem, w górach, wszędzie. Jako szczególny wyraz duchowej łączności z Ojcem św. w procesji z darami ministranci przynieśli do ołtarza piuski Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka.

Na zakończenie Mszy św. nie mogło zabraknąć tradycyjnej modlitwy przed cudownym św. Józefem Kaliskim. Biskup Łukasz odmówił w kaplicy cudownego obrazu kaliskiego akt zawierzenia wszystkich ministrantów św. Józefowi.

Na zakończenie przedstawiciele ministrantów podziękowali Księdzu Biskupowi za obecność, modlitwę i homilię oraz ofiarowali owieczkę, prosząc by biskup był dobrym pasterzem dla swoich owiec. Po Eucharystii Biskup, kapłani i wszyscy ministranci udali się pod pomnik Jana Pawła II, gdzie zrobiono pamiątkowe zdjęcie.

Homilia Ks. Bpa Łukasza Buzuna