In English In Italiano Auf Deutsch
Bazylika otwarta codziennie od 6:00 do 19:00
Sekretariat Sanktuarium:
Kancelaria Parafialna:
Sklepik z pamiątkami:
Dom Pielgrzyma:
Restauracja św. Józefa:
62 7 575 822 / 8.00 - 13.00
789 087 043 / 10.00 - 12.00, 16.00 - 18.00
797 630 389 / 10.00 - 16.00
510 733 166 / 8.00 - 21.00
604 844 368 / 12.00 - 16.00
top
/ Home / Aktualności
Piątek, 19 Grudnia 2008

Kalisz, Boże Narodzenie 2008 r.

List Kustosza Sanktuarium
do czcicieli św. Józefa

Tekst: ks. prałat Jacek Plota

Droga Rodzino Świętego Józefa
Pozdrawiam Was bardzo serdecznie z Sanktuarium Świętego Józefa i witam się z Wami, którzy kochacie Świętego Józefa, Jego obraliście sobie za szczególnego Patrona. Już od ponad dziesięciu lat przy Kaliskim Sanktuarium utworzyła się duchowa Rodzina Świętego Józefa, która liczy obecnie około 7 tysięcy osób. Początkowo byli to Imiennicy Świętego Józefa, a później dołączyli inni, którzy odkryli Świętego Józefa jako potężnego i skutecznego Orędownika u Boga, doświadczyli Jego szczególnej pomocy i opieki.

Tylu Świętych duchownych i świeckich wskazywało na Świętego Józefa jako niezawodnego Patrona, o niektórych z nich wspominałem w poprzednich listach. Wśród propagatorów naszego Sanktuarium należy wymienić Sługę Bożego Jana Pawła II, a także Biskupa Kaliskiego Stanisława Napierałę.

W naszym Kaliskim Sanktuarium Święty Józef od ponad 350 lat działa bardzo skutecznie. Odnotowujemy liczne łaski i cuda dokonane za wstawiennictwem Świętego Józefa. Wiele z nich jest spisanych, o wielu wysłuchanych prośbach wierni informują ustnie.

Jestem przekonany, że rozwój Sanktuarium Świętego Józefa to również zasługa Was, którzy aktualnie tworzycie duchową Rodzinę Świętego Józefa i tych, którzy ją tworzyli w przeszłości. Wy bowiem jesteście najlepszymi „ambasadorami” naszego Sanktuarium, przede wszystkim modlicie się do Świętego Józefa, mówicie o Nim wśród najbliższych, a przekazując ofiary wspieracie jego materialny rozwój.

Z kolei Was wszystkich zapisanych do duchowej Rodziny Świętego Józefa codziennie polecamy przed Cudownym Obrazem Jego opiece, a szczególnie w każdą środę podczas nieustającej Nowenny i w każdą sobotę na Mszy Św. o godz. 1200 ofiarowanej w Waszej intencji.

Pragnę podzielić się wielką radością, że od 27 września do 4 października 2009 roku będzie w naszym Sanktuarium X Światowy Kongres Józefologiczny. Temat Kongresu brzmi: „Święty Józef - Patron na nasze czasy”. Przygotowujemy się do tego wydarzenia przez modlitwy, nowennę miesięczną począwszy od stycznia.

Bardzo chcielibyśmy zakończyć remont i oddać budynek, który będzie służył pielgrzymom, dając możliwość skorzystania z noclegów i wyżywienia. Przy tej okazji pragniemy Wam serdecznie podziękować za ofiary i wsparcie materialne. Do niniejszego listu dołączamy folder mówiący o zaawansowanych pracach i już dokonanych dziełach. Na prośbę wielu dołączyliśmy niezobowiązująco przekaz z numerem naszego konta bankowego, którym można przesłać ofiarę lub też intencję na Nowennę środową połączoną ze Mszą świętą o godz.1800 oraz na nabożeństwa w pierwsze czwartki miesiąca. Można zamówić Msze Święte indywidualne, ale bez podania terminu, bowiem w naszym Sanktuarium odprawiają Msze Święte księża pracujący w Kurii czy Seminarium Duchownym. Można też zamówić Msze Święte wieczyste zarówno za zmarłych, jak i za żyjących. Każda złożona intencja zawsze jest potwierdzana stosownym obrazkiem przesłanym na adres ofiarodawcy.

Co roku wśród czcicieli wielkim zainteresowaniem cieszą się odprawiane do Świętego Józefa dwie Nowenny 9-ciu Mszy Świętych

  • pierwsza od 10 do 18 marca 2009 r. przed Odpustem Świętego Józefa Oblubieńca NMP obchodzonym 19 marca
  • druga od 22 do 30 maja 2009 r. przed Odpustem Opieki Świętego Józefa przypadającym w tym roku w niedzielę 31 maja.

Gorąco Was zachęcam do przysyłania swoich intencji, które będziemy polecać Bogu przez wstawiennictwo Świętego Józefa podczas Mszy Świętych przed Cudownym Obrazem w czasie Nowenny.

Można się również z nami łączyć raz w miesiącu w I-sze czwartki od godz. 1730 do 2100 przez Radio Maryja i Telewizję TRWAM bowiem od pięciu lat modlimy się w naszym Sanktuarium za rodziny i w obronie poczętego życia.

Jest też ciekawa i systematycznie prowadzona strona internetowa Sanktuarium: www.swietyjozef.kalisz.pl oraz e-mail: kancelaria@swietyjozef.kalisz.pl

Kontakt telefoniczny z sekretariatem od poniedziałku do soboty od godz.800 do 1500 poprzez nr tel. 062 757 58 22 lub przesłać informację pod nr fax 062 767 51 70.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia tych najbardziej rodzinnych, przekazuję Wam życzenia wraz z opłatkiem poświęconym przed Cudownym Obrazem Świętego Józefa - Świętej Rodziny.

„Niech dary, które w dzieje świata wnosi Boże Dziecię - miłość, pokój i radość staną się udziałem każdego z nas, a blask Betlejemskiej Nocy niech rozświetla każdy dzień w nadchodzącym 2009 roku.”

Szczęść Boże
Ks. Prałat Jacek Plota
Kustosz Sanktuarium Świętego Józefa