In Englisch In Italiano Auf Deutsch
Dom Pielgrzyma im. Św. Józefa
Dołącz do nas na Facebook'u

Piątek, 19 Grudnia 2008

Kalisz, Boże Narodzenie 2008 r.

List Kustosza Sanktuarium
do czcicieli św. Józefa

Tekst: ks. prałat Jacek Plota

Droga Rodzino Świętego Józefa
Pozdrawiam Was bardzo serdecznie z Sanktuarium Świętego Józefa i witam się z Wami, którzy kochacie Świętego Józefa, Jego obraliście sobie za szczególnego Patrona. Już od ponad dziesięciu lat przy Kaliskim Sanktuarium utworzyła się duchowa Rodzina Świętego Józefa, która liczy obecnie około 7 tysięcy osób. Początkowo byli to Imiennicy Świętego Józefa, a później dołączyli inni, którzy odkryli Świętego Józefa jako potężnego i skutecznego Orędownika u Boga, doświadczyli Jego szczególnej pomocy i opieki.

Tylu Świętych duchownych i świeckich wskazywało na Świętego Józefa jako niezawodnego Patrona, o niektórych z nich wspominałem w poprzednich listach. Wśród propagatorów naszego Sanktuarium należy wymienić Sługę Bożego Jana Pawła II, a także Biskupa Kaliskiego Stanisława Napierałę.

W naszym Kaliskim Sanktuarium Święty Józef od ponad 350 lat działa bardzo skutecznie. Odnotowujemy liczne łaski i cuda dokonane za wstawiennictwem Świętego Józefa. Wiele z nich jest spisanych, o wielu wysłuchanych prośbach wierni informują ustnie.

Jestem przekonany, że rozwój Sanktuarium Świętego Józefa to również zasługa Was, którzy aktualnie tworzycie duchową Rodzinę Świętego Józefa i tych, którzy ją tworzyli w przeszłości. Wy bowiem jesteście najlepszymi „ambasadorami” naszego Sanktuarium, przede wszystkim modlicie się do Świętego Józefa, mówicie o Nim wśród najbliższych, a przekazując ofiary wspieracie jego materialny rozwój.

Z kolei Was wszystkich zapisanych do duchowej Rodziny Świętego Józefa codziennie polecamy przed Cudownym Obrazem Jego opiece, a szczególnie w każdą środę podczas nieustającej Nowenny i w każdą sobotę na Mszy Św. o godz. 1200 ofiarowanej w Waszej intencji.

Pragnę podzielić się wielką radością, że od 27 września do 4 października 2009 roku będzie w naszym Sanktuarium X Światowy Kongres Józefologiczny. Temat Kongresu brzmi: „Święty Józef - Patron na nasze czasy”. Przygotowujemy się do tego wydarzenia przez modlitwy, nowennę miesięczną począwszy od stycznia.

Bardzo chcielibyśmy zakończyć remont i oddać budynek, który będzie służył pielgrzymom, dając możliwość skorzystania z noclegów i wyżywienia. Przy tej okazji pragniemy Wam serdecznie podziękować za ofiary i wsparcie materialne. Do niniejszego listu dołączamy folder mówiący o zaawansowanych pracach i już dokonanych dziełach. Na prośbę wielu dołączyliśmy niezobowiązująco przekaz z numerem naszego konta bankowego, którym można przesłać ofiarę lub też intencję na Nowennę środową połączoną ze Mszą świętą o godz.1800 oraz na nabożeństwa w pierwsze czwartki miesiąca. Można zamówić Msze Święte indywidualne, ale bez podania terminu, bowiem w naszym Sanktuarium odprawiają Msze Święte księża pracujący w Kurii czy Seminarium Duchownym. Można też zamówić Msze Święte wieczyste zarówno za zmarłych, jak i za żyjących. Każda złożona intencja zawsze jest potwierdzana stosownym obrazkiem przesłanym na adres ofiarodawcy.

Co roku wśród czcicieli wielkim zainteresowaniem cieszą się odprawiane do Świętego Józefa dwie Nowenny 9-ciu Mszy Świętych

  • pierwsza od 10 do 18 marca 2009 r. przed Odpustem Świętego Józefa Oblubieńca NMP obchodzonym 19 marca
  • druga od 22 do 30 maja 2009 r. przed Odpustem Opieki Świętego Józefa przypadającym w tym roku w niedzielę 31 maja.

Gorąco Was zachęcam do przysyłania swoich intencji, które będziemy polecać Bogu przez wstawiennictwo Świętego Józefa podczas Mszy Świętych przed Cudownym Obrazem w czasie Nowenny.

Można się również z nami łączyć raz w miesiącu w I-sze czwartki od godz. 1730 do 2100 przez Radio Maryja i Telewizję TRWAM bowiem od pięciu lat modlimy się w naszym Sanktuarium za rodziny i w obronie poczętego życia.

Jest też ciekawa i systematycznie prowadzona strona internetowa Sanktuarium: www.swietyjozef.kalisz.pl oraz e-mail: kancelaria@swietyjozef.kalisz.pl

Kontakt telefoniczny z sekretariatem od poniedziałku do soboty od godz.800 do 1500 poprzez nr tel. 062 757 58 22 lub przesłać informację pod nr fax 062 767 51 70.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia tych najbardziej rodzinnych, przekazuję Wam życzenia wraz z opłatkiem poświęconym przed Cudownym Obrazem Świętego Józefa - Świętej Rodziny.

„Niech dary, które w dzieje świata wnosi Boże Dziecię - miłość, pokój i radość staną się udziałem każdego z nas, a blask Betlejemskiej Nocy niech rozświetla każdy dzień w nadchodzącym 2009 roku.”

Szczęść Boże
Ks. Prałat Jacek Plota
Kustosz Sanktuarium Świętego Józefa