In English In Italiano Auf Deutsch
/ Home / Aktualności
Poniedziałek, 17 Marca 2014

VIII Pielgrzymka Sióstr Maryi Niepokalanej Prowincji Polskiej

ks. Krzysztof Duchnowski

W ósmym Dniu Nowenny przed Odpustem ku czci św. Józefa i w drugim dniu Parafialnych Rekolekcji Wielkopostnych – 17 marca 2014 r. do Sanktuarium św. Józefa przybyły po raz ósmy Siostry ze Zgromadzenia Maryi Niepokalanej Prowincji Polskiej.

Galeria

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 1100 konferencją na temat: Św. Józef ukazuje ojcostwo Boga. Konferencje wygłosił ks. dr Paweł Barylak – salezjanin. O godz. 1145 Siostry modliły się Godzinkami ku czci św. Józefa.  Następnie o godz. 1200 rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył Ks. Jarosław Powąska. Mszę św. koncelebrowali Ks. Mariusz Ziętkiewicz i Ks. Przemysław Krzywański. Na początku Mszy św. wszystkich przybyłych przywitał Ks. Prałat dr Jacek Plota – Kustosz Sanktuarium. Homilie wygłosił ks. dr Paweł Barelak. Treść homilii była równocześnie kontynuacją parafialnych rekolekcji wielkopostnych. Po zakończonej Mszy św. Siostry odmówiły Litanię do św. Józefa i ponowiły Swoje zawierzenie św. Józefowi. Następnie po błogosławieństwie Siostry wzięły udział w Agapie w Auli św. Józefa w Domu Pielgrzyma.

Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej powstało w połowie XIX w. we Wrocławiu, w Polsce, w celu niesienia pomocy dziewczętom, znajdującym się w trudnej sytuacji, która często wiązała się z ogromnym zagrożeniem moralnym. Na przestrzeni lat misja Zgromadzenia rozszerzyła się o: pracę wychowawczą w przedszkolach i szkołach, służbę chorym w szpitalach, domach starców i domach opieki.

Konferencja ks. Pawła Barylaka

ks. Paweł Barelak
 

 

Homilia ks. Pawła Barylaka

 

ks. Paweł Barelak