In English In Italiano Auf Deutsch
top
/ Home / Aktualności
Czwartek, 13 Marca 2014

Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci
ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Kaliszu

s. Beata

„Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem, powiedział Jezus, gdy wśród nas żył” - to była myśl wiodąca tegorocznych rekolekcji wielkopostnych dla dzieci.

Galeria

Jak co roku przed Świętami Wielkiej Nocy, czy to duży czy to mały, każdy chce przygotować Jezusowi Zmartwychwstałemu mieszkanie w swoim sercu. Najmłodsi nasi parafianie, a uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9, z wielką ochotą przybywali na swoje duchowe ćwiczenia. W tym roku rekolekcje dla dzieci trwały od 12 do 14 marca 2014 r. a prowadził je ks. Leszek Szcześniak – Proboszcz Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wieczynie. Nauki rekolekcyjne odbywały się w dwóch grupach: uczniowie z klas IV-VI oraz dzieci z klas młodszych. Starsi zaczynali o godzinie 800, następnie o godzinie 900 była Msza Święta dla obu grup a po skończonej Eucharystii w kościele pozostawały na spotkanie dzieci młodsze. Kto śpiewa ten dwa razy się modli, dlatego nie mogło zabraknąć na rekolekcjach scholii parafialnej pod kierunkiem s. Danuty. Spotkanie z Panem Jezusem Miłosiernym w Sakramencie Pokuty i Pojednania odnowiło w wielu pragnienie bycia lepszy Dzieckiem Bożym. Codzienna Eucharystia wzmocniła siły do trwania w postanowieniach wielkopostnych. Wszyscy uczestnicy spotkań rekolekcyjnych wychodzili zadowoleni a niektórzy żałowali, że te trzy dni tak szybko minęły. Oto wypowiedzi samych uczestników nt. rekolekcji: „Wszystko było super”, „Fajny ksiądz”, „Ciekawe projekcje kartonowe”, „Podobały mi się żarty księdza”, „To takie inne spotkanie z Bogiem”, „Jest dobrze, bo nie ma lekcji w szkole”

Wiele osób pomagało w realizacji tych rekolekcji, dlatego słowa podziękowania kierujemy do Dyrekcji i nauczycieli z SP 9 za obecność i świadectwo wiary, do rodziców za troskę o religijne wychowanie dzieci, do kapłanów za posługę sakramentalną i do tych wszystkich, którzy duchowo wspierali to Boże dzieło rekolekcji.