In English In Italiano Auf Deutsch
top
/ Home / Aktualności
Piątek, 7 Marca 2014

Kapelani Schronisk
im. św. Brata Alberta u św. Józefa

ks. Krzysztof Duchnowski

Do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu przybyli kapelani Schronisk im. św. Brata Alberta w naszym kraju. Swoje spotkanie rozpoczęli wspólnie celebrowaną Eucharystią w piątek 7 marca o godz. 1800, której przewodniczył JE Ksiądz Biskup Edward Janiak – Ordynariusz Kaliski, który jest Asystentem Kościelnym Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

Galeria

Na początku wszystkich przybyłych przywitał Ks. Prałat dr Jacek Plota – Kustosz Sanktuarium. We wspólnej modlitwie uczestniczyli również przedstawiciele zarządu krajowego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta z Wrocławia, oraz zarząd i mieszkańcy Schroniska im. św. Brata Alberta w Kaliszu oraz  przybyli wierni. Po Mszy św. kapelani spotkali się na wspólnej kolacji, a po niej rozpoczęły się narady. Następnego dnia, od rana do południa również trwały rozmowy. O godz. 1200, kapelani koncelebrowali Mszę św. w naszym Sanktuarium, której przewodniczył JE Ksiądz Biskup Edward Janiak. Homilie wygłosił Ks. Mariusz Ziętkiewicz, wikariusz naszej parafii, który jest równocześnie kapelanem Schroniska im. św. Brata Alberta w Kaliszu. W homilii ks. Mariusz odniósł się do Ewangelii i wskazał, że w Wielkim Poście Chrystus zaprasza nas na ucztę Eucharystii, abyśmy karmiąc się Jego ciałem, mogli świadczyć dobro dla bliźnich. Na zakończenie Mszy św. Ks. Bp. Edward Janiak podziękował kapelanom i wszystkim, którzy ofiarnie służą biednym i potrzebującym w Schroniskach im. Św. Brata Alberta.

Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta istnieje od 1981 r. Obecnie prowadzi 150 placówek w całej Polsce. W domach prowadzonych przez Towarzystwo przebywa 3800 osób, dziennie placówki wydają 2600 obiadów. W Diecezji Kaliskiej Schroniska im. św. Brata Alberta, działają w Kaliszu, Ostrowie Wielkopolskim, Pleszewie i Kępnie.