In English In Italiano Auf Deutsch
Bazylika otwarta codziennie od 6:00 do 19:00
Sekretariat Sanktuarium:
Kancelaria Parafialna:
Sklepik z pamiątkami:
Dom Pielgrzyma:
Restauracja św. Józefa:
62 7 575 822 / 8.00 - 13.00
789 087 043 / 10.00 - 12.00, 16.00 - 18.00
797 630 389 / 10.00 - 16.00
510 733 166 / 8.00 - 21.00
604 844 368 / 12.00 - 16.00
top
/ Home / Aktualności
Niedziela, 15 Grudnia 2013

ks. Krzysztof Duchnowski

Spotkania opłatkowe grup i wspólnot
działających w naszej Parafii

Czas poprzedzający Święta Bożego Narodzenia jest sposobnością, aby zatrzymać się na chwile i we wspólnotach i grupach duszpasterskich działających przy Kaliskim Sanktuarium św. Józefa, spotkać się z braćmi i siostrami w wierze. Te spotkania mają na celu świętowanie jednego z najważniejszych wydarzeń  zbawczych, a więc Narodzin  Bożej Dzieciny. Spotkania to również czas składania sobie życzeń świątecznych i podzielenia się tradycyjnym opłatkiem. Od połowy grudnia takie spotkania odbywają się na terenie Sanktuarium.

Spotkanie opłatkowe Apostolatu Maryjnego, Żywego Różańca i Grupy Modlitewnej Ojca Pio

Ponad 70 osób zgromadziło się w niedzielę, 15 grudnia o godzinie 19.00 w Auli św. Józefa w Domu Pielgrzyma. Byli to członkowie Apostolatu Maryjnego, Żywego Różańca i Grupy Modlitewnej Ojca Pio wraz z księżmi opiekunami, ks. Mariuszem Ziętkiewiczem, ks. Mariuszem Andrzejczakiem i ks. Szymonem Rybakiem. Na spotkaniu obecny był również Kustosz Sanktuarium, Ksiądz Prałat Jacek Plota, który jest obecny na każdym spotkaniu opłatkowym.

Galeria

Spotkanie opłatkowe ministrantów

Następnego dnia, w poniedziałek, 16 grudnia, o godzinie 19.00 również w Auli św. Józefa swoje spotkanie opłatkowe mieli ministranci wraz z rodzicami i ks. Mariuszem Andrzejczakiem, opiekunem. Spotkanie przebiegło w radosnej atmosferze, został również przygotowany przez ks. Mariusza konkurs z nagrodami dla ministrantów. Wraz z rodzicami wspólnota ministrantów na spotkaniu liczyła ok. 50 osób.

Galeria
Galeria

Spotkanie opłatkowe Rady Parafialnej, Rady Duszpasterskiej, Akcji Katolickiej i Bractwa św. Józefa

W środę 18 grudnia, spotkali się na wspólnym opłatku członkowie Rady Parafialnej, Rady Duszpasterskiej, Akcji Katolickiej i Bractwa św. Józefa. W sumie było ok. 50 osób.

Galeria

Spotkanie opłatkowe dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego

Równiez w środę, swoje spotkanie opłatkowe miały dzieci z Papiskiego Dzieła Misyjnego Dzieci wraz z swoimi rodzicami. Grupa opiekuje się siostra Beata. Na spotkaniu była równiez obecna pani Anna Kliber - katechetka. Podczas spotkani dzieci wręczyły Ks. Prałatowi Jackowi Plocie Paieski Krzyż Misyjny.

Galeria

Spotkanie opłatkowe Grupy Pielgrzymów na Jasną Górę, Grupy Młodzieżowej i Zespołu Muzycznego

W piątek, 20 grudnia, w Sali na III piętrze Domu Parafialnego swoje spotkanie opłatkowe mieli pielgrzymi z Grupy idącej na Jasną Górę z naszego Sanktuarium, oraz Grupa Młodzieżowa i Zespół Muzyczny. Spotkanie zgromadziło ponad 30 osób. Był Ksiądz Przewodnik - ks. Szymon i ks. Krzysztof. Modlitwa i  łamanie się opłatkiem wprowadziły w klimat wspólnego spotkania i rozmów przy stole.

Galeria

Spotkanie opłatkowe Scholi Dziecięcej

W sobotę 21 grudnia o godzinie 9.30 odbyło się spotkanie opłatkowe Scholi Dziecięcej prowadzonej przez s. Danutę. Dzieciom towarzyszyłi rodzice, którzy wspólnie z dziećmi  trwali w oczekiwaniu na przeżycie tajemnicy Bożego Narodzenia.

Galeria

Spotkanie opłatkowe Pracowników Świeckich,
Kapłanów i Sióstr Zakonnych

Tego samego dnia, tj. 21 grudnia, w Auli św. Józefa o godzinie 19.00 spotkali się pracownicy świeccy Sanktuarium św. Józefa wraz z kapłanami i siostrami zakonnymi. To osoby na codzień posługujące w rozmaitych miejscach w Sanktuarium, umożliwiając wiernym i pielgrzymom czuć się jak w domu.

Galeria