In English In Italiano Auf Deutsch
top
/ Home / Aktualności
Środa, 22 Października 2008

Biblioteka
Świętego Józefa

Tekst: ks. Łukasz Przybyła

Oddajemy wszystkim odwiedzającym stronę Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu nowy dział: Biblioteka Świętego Józefa. Co w nim możemy znaleźć? Przede wszystkim publikacje, artykuły i teksty rozważań dotyczących Świętego Józefa wielu autorów. Znajdują się tam najpierw publikacje wydane nakładem Diecezjalnego Dwutygodnika „Opiekun”, następnie myśl papieska odnosząca się do Opiekuna Zbawiciela i wreszcie szereg artykułów i rozważań księży i osób świeckich piszących o Świętym Józefie. W tym dziale umieszczać będziemy także homilie księży biskupów z Polski wygłaszane przy różnych okazjach w Sanktuarium Świętego Józefa, począwszy od homilii głoszonych podczas pierwszo czwartkowej modlitwy w intencji rodzin i obrony poczętego życia.

W miarę upływu czasu biblioteka zostanie wzbogacona o nowe teksty. Na początek jednak proponujemy sięgnięcie do zaproponowanych już tekstów. Zapraszamy również na stronę Polskiego Studium Józefologicznego, gdzie znajdują się teksty konferencji poświęconych duchowości Świętego Józefa, wygłoszone w ostatnich latach.

Sięganie do myśli św. Józefa niech będzie przygotowaniem do X Międzynarodowego Kongresu Józefologicznego, który będzie miał miejsce w Kaliszu od 29 września do 4 października 2009 roku.

Zapraszamy do lektury „Biblioteki Świętego Józefa”