In Englisch In Italiano Auf Deutsch
Dom Pielgrzyma im. Św. Józefa
Dołącz do nas na Facebook'u

Środa, 22 Października 2008

ks. Łukasz Przybyła

Biblioteka Świętego Józefa

Oddajemy wszystkim odwiedzającym stronę Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu nowy dział: Biblioteka Świętego Józefa. Co w nim możemy znaleźć? Przede wszystkim publikacje, artykuły i teksty rozważań dotyczących Świętego Józefa wielu autorów. Znajdują się tam najpierw publikacje wydane nakładem Diecezjalnego Dwutygodnika „Opiekun”, następnie myśl papieska odnosząca się do Opiekuna Zbawiciela i wreszcie szereg artykułów i rozważań księży i osób świeckich piszących o Świętym Józefie. W tym dziale umieszczać będziemy także homilie księży biskupów z Polski wygłaszane przy różnych okazjach w Sanktuarium Świętego Józefa, począwszy od homilii głoszonych podczas pierwszo czwartkowej modlitwy w intencji rodzin i obrony poczętego życia.

W miarę upływu czasu biblioteka zostanie wzbogacona o nowe teksty. Na początek jednak proponujemy sięgnięcie do zaproponowanych już tekstów. Zapraszamy również na stronę Polskiego Studium Józefologicznego, gdzie znajdują się teksty konferencji poświęconych duchowości Świętego Józefa, wygłoszone w ostatnich latach.

Sięganie do myśli św. Józefa niech będzie przygotowaniem do X Międzynarodowego Kongresu Józefologicznego, który będzie miał miejsce w Kaliszu od 29 września do 4 października 2009 roku.

Zapraszamy do lektury „Biblioteki Świętego Józefa”