In Englisch In Italiano Auf Deutsch
Dom Pielgrzyma im. Św. Józefa
Dołącz do nas na Facebook'u

Wtorek, 13 Sierpnia 2013

ks. Krzysztof Duchnowski

Pielgrzymi złożyli pokłon Pani Jasnogórskiej

We wtorek 13 sierpnia w godzinach popołudniowych dotarli na Jasna Górę pielgrzymi 376 Kaliskiej i 22 Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki. Wśród nich byli pielgrzymi z grupy Różowo - Niebieskiej z Sanktuarium św. Józefa. Z radością informujemy, że grupa z Naszego Sanktuarium liczyła 120 pątników, była to jedna z najliczniejszych grup Kaliskiej Pielgrzymki.

Przewodnikiem Grupy był ks. Szymon Rybak – wikariusz naszej parafii. Pielgrzymowali również ks. Sławomir Kosiński – proboszcz Parafii p.w. Świętej Trójcy w Kucharkach, oraz diakon Łukasz Zawidzki – odbywający roczną praktykę duszpasterską w naszej parafii. W tym roku większość grupy stanowili ludzie młodzi, którzy wnieśli swój młodzieńczy entuzjazm do pielgrzymkowej wspólnoty.

Przypominamy, że pielgrzymi wyruszyli w drogę w piątek 9 sierpnia. Z Kalisza na Jasna Górę pokonali145 km. Najdłuższy był ostatni odcinek, który liczył 35 km, pokonanie go zajęło pielgrzymom ok. 8 godz. samego wędrowania. Po przybyciu na Jasna Górę wszyscy oddali pokłon Maryi w Kaplicy Cudownego Obrazu.

Po dwóch dniach odpoczynku i duchowego umocnienia pielgrzymi w piątek 16 sierpnia wyruszą w drogę powrotną z Częstochowy do Kalisza. Najdłuższy etap będą mieli do pokonania w niedzielę 18 sierpnia, będzie on liczył 43 km. Do Kalisza przybędą w poniedziałek 19 sierpnia, o godz. 18.45 nastąpi Prezentacja Grup Kaliskich na Placu Św. Józefa.