In Englisch In Italiano Auf Deutsch
Dom Pielgrzyma im. Św. Józefa
Dołącz do nas na Facebook'u

Niedziela, 26 Maja 2013

ks. Łukasz Przybyła

Prymicje Księdza Daniela Kalisa

Nazajutrz po przyjęcia sakramentu święceń kapłańskich, a więc w niedzielę, 26 maja 2013 roku, o godzinie 12.30 swoją pierwszą Mszę Świętą odprawił w Sanktuarium św. Józefa ks. Daniel Kalis, który przez minony rok akademicki pełnił posługę diakona w ramach praktyki duszpasterskiej.

Galeria

Na Mszę Świętą przybyli wierni z parafii sanktuaryjnej a także przedstawiciele grup i wspólnot duszpasterskich, z członkami których przez cały rok spotykał się pracował Ksiądz Daniel.

Homilię wygłosił ks. Przemysław Krzywański, wikariusz w parafii św. Mikołaja w Kaliszu, który przed kilkoma laty był katechetą Księdza Daniela w Liceum Ogólnokształcącym w Kępnie.

Po Mszy Świętej składano życzenia Księdzu Neoprezbiterowi, a Kustosz Sanktuarium wręczył mu na pamiątkę obraz św. Józefa Kaliskiego. Tradycyjnie również nowowyświęcony kapłan udzielił wszystkim przybyłym prymicyjnego błogosławieństwa.

Ksiądz Daniel zapisał się bardzo miło w naszej wspólnocie parafialnej począwszy od dni, w których brał udział w Kaliskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę w grupie sanktuaryjnej, a następnie poprzez udział w spotkaniach z grupami duszpasterskimi oraz licznie przybywającymi pielgrzymami, którym służył gościnnością i dobrym słowem w imieniu Kustosza Sanktuarium.

Życzymy wielu łask Bożych Księdzu Danielowi w posłudze kapłańskiej, którą rozpoczął w minioną sobotę.