In English In Italiano Auf Deutsch
top
/ Home / Aktualności
Czwartek, 11 Kwietnia 2013

ks. Łukasz Przybyła

Bierzmowanie młodzieży
klas III Gimnazjum

W czwartek 11 kwietnia 2013 r. w Bazylice św. Józefa 66 uczniów szkół gimnazjalnych III klas otrzymało z rąk  Księdza Biskupa Teofila Wilskiego sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. To nasi młodzi parafianie, którzy w trzyletnim cyklu przygotowywali się do bierzmowania pod kierunkiem ks. Mariusza Andrzejczaka. W tym czasie brali udział w cyklicznych katechezach, nabożeństwach i pielgrzymce na Górę Krzyża Jubileuszowego.

Galeria

Msza Święta z udzieleniem sakramentu Ducha Świętego Młodym odprawiona została o godzinie 18.00. Sprawował ją wraz z Księdzem Biskupem Ksiądz Prałat Jacek Plota, Proboszcz Parafii. Oecni byli również kapłani z naszej parafii oraz katecheci, w których szkołach uczniowie uczestniczą w katechezie.

Gimnazjaliści wraz rodzicami aktywnie włączyli się w przygotowanie liturgii i wysłuchali Słowa Bożego skierowanego przez Biskupa Teofila do nich. Każdy z uczniów przystępujący do sakramentu bierzmowania otrzymał pamiątkowy krzyż. A jako dar dla Sanktuarium młodzież złożyła ornat.

Podczas Mszy Świętej śpiewał także Młodzieżowy Zespół Muzyczny Verbum Domini, w skład którego wchodzą uczniowie, którzy przygotowują się, bądź przyjęli już sakrament dojrzałości chrześcijańskiej.