In English In Italiano Auf Deutsch
Bazylika otwarta codziennie od 6:00 do 19:00
Sekretariat Sanktuarium:
Kancelaria Parafialna:
Sklepik z pamiątkami:
Dom Pielgrzyma:
Restauracja św. Józefa:
62 7 575 822 / 8.00 - 13.00
789 087 043 / 10.00 - 12.00, 16.00 - 18.00
797 630 389 / 10.00 - 16.00
510 733 166 / 8.00 - 21.00
604 844 368 / 12.00 - 16.00
top
/ Home / Aktualności
Sobota, 9 Marca 2013

T R I D U U M    R Ó Ż A Ń C O W E

w dniach 8 –10 marca 2013 r.

w Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu

Święty Józefie, Patronie Kościoła naszych czasów, módl się za nami

 

Galeria

W dniach 8 – 10 marca 2013 r. w Kaliszu w Sanktuarium Świętego Józefa odbywa się Triduum Różańcowe pod hasłem: „Święty Józefie, Patronie Kościoła naszych czasów, módl się za nami”. W czasie organizowanego czuwania modlitewnego wierni z całej Polski modlą się przez wstawiennictwo Świętego Józefa w intencji Kościoła, Ojczyzny i o wybór Ojca Świętego. Czynią to poprzez uczestnictwo w Mszach Świętych, podczas modlitwy różańcowej oraz wsłuchiwaniu się w szereg przygotowanych i wygłoszonych konferencji. Całość transmitowana jest na naszej stronie internetowej dzięki uprzejmości Telewizji Internetowej Dobre Media.

 

Spotkanie rozpoczęło się w piątek, 8 marca, Mszą Świętą w intencji Ojczyzny o godzinie 18.00, której przewodniczył Kustosz Sanktuarium św. Józefa, Ksiądz Prałat Jacek Plota. Homilię, będącą jednocześnie pierwszą katechezą, wygłosił Ks. Łukasz Kadziński, kapłan Archidiecezji Warszawskiej. Tematem homilii były słowa: „Polska to naród wybrany przez Boga do wielkiego posłannictwa”(Sł. B. Ks. Kard. A. Hlond). Następnie, o godzinie 21.00, w godzinie Apelu Jasnogórskiego, wygłoszona została katecheza na temat: „Cały naród powinien wziąć do ręki różaniec”(Sł. B. Ks. Kard. A. Hlond). Podczas Adoracji, która potrwała do północy, modlono się na różańcu między innymi o beatyfikację Sł. Bożych: Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego i Ks. Kard. Augusta Hlonda. Uwieńczeniem pierwszego dnia Triduum była Droga Krzyżowa zakończona adorowaniem Krzyża.

W sobotę, 9 marca, modlitwę wspólnotową rozpoczęto o godzinie 7.30 śpiewem Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, a następnie modlitwą różańcową. Drugim punktem tego dnia była katecheza wygłoszona o godzinie 10.00 przez ks. Łukasza Kadzińskiego zatytułowana: „Tak, jednej godziny nie mogliście czuwać”, zakończona również modlitwą różańcową.

 

O godzinie 13.30 rozpoczęła się Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca. Relacja z tego wydarzenia - TUTAJ.

 

Kolejnym punktem programu Triduum Różańcowego była Msza Święta o godzinie 20.00, której przewodniczył Rektor Seminarium Duchownego w Kaliszu, ks. dr hab. Jan Grzeszczak. Podczas Eucharystii modlili się również klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu wraz z profesorami i moderatorami.

 

godz. 21:00 - Apel Maryjny, Różaniec Święty.

godz. 24:00 – Msza Święta w intencji Ojca Świętego, Biskupów i Kapłanów

godz. 24:00- 06:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu

„Jezus – „imię ponad wszelkie imię” (Flp 2,9), tak, aby „na imię Jezusa zgięło się każde kolano istot niebieskich i ziemskich, i podziemnych. I aby wszelki język wyznał, że Jezus Chrystus jest Panem – ku chwale Boga Ojca” (Flp 2,10). Prośmy Pana Boga przez Świętego Józefa o takie łaski dla wszystkich Polaków, abyśmy nauczyli się adorować Pana Jezusa od „Trzech Królów, którzy przybyli ze Wschodu do Betlejem i ujrzawszy Dziecię, upadli na kolana, dotykając twarzą samej ziemi: „Upadłszy na twarz, oddali Mu pokłon” (Mt 2,11)” („Niepokalanej w Hołdzie” – ks. January Żelawski).

„Naród, który będzie Mnie czcił i kochał w Najświętszym Sakramencie, nie zginie” – Pan Jezus do Służebnicy Bożej Wandy Malczewskiej.

Zakończenie adoracji śpiewaniem  „Godzinek o Świętym Józefie”.

 

 

10 marca (niedziela)

godz.  6:30 - Msza Święta w intencji o święte rodziny i o wspólną Modlitwę Różańcową w rodzinach, katecheza: „Powrót do różańca w rodzinach chrześcijańskich ma być (…) skuteczną pomocą, by zapobiec zgubnym następstwom tego kryzysu znamiennego dla naszej epoki” (Bł. Jan Paweł II, List o Różańcu Rosarium Virginis Mariae z dnia 16 X 2002 r.),  błogosławieństwo na rozesłanie.

godz.  8:00 - Spotkanie wszystkich uczestników Triduum, wspólne śniadanie, podsumowanie, sprawy  informacyjne, świadectwa.

 

Główną intencją organizowanego Triduum Różańcowego w Kaliszu jest modlitwa w intencji wyboru Ojca Świętego, wszystkich księży biskupów, kapłanów, osób życia konsekrowanego oraz wszystkich Konferencji Plenarnych Episkopatu.

 

Hasło Triduum Różańcowego: – wezwanie z Litanii do Św. Józefa na podst. Adhortacji Redemptoris Custos papieża Bł. Jana Pawła II z 1989r.