In English In Italiano Auf Deutsch
top
/ Home / Aktualności
Środa, 26 Grudnia 2012

ks. Łukasz Przybyła

Jubileusze 25 i 50-lecia Małżeństwa

Zgodnie z kilkuletnią tradycją w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia do Sanktuarium Św. Józefa zaproszeni zostali nasi Parafianie, którzy w mijającym roku obchodzili Jubileusz 25 lub 50-lecia małżeństwa. Srebrnych Jubilatów w tym roku mieliśmy 56 pary, a Złotych - 12 par.

 

Galeria

O godzinie 11.00 Eucharystii przewodniczył Proboszcz Parafii, ks. Prałat Jacek Plota, a homilię wygłosił ks. Jarosław Powąska, który wskazując na małżeństwo Świętej Rodziny zaznaczył, że Maryja i Józef podporządkowali swoje życie, nadzieje i projekty Jezusowi. To On był najważniejszy  w ich życiu. I dodał: Bogu dzięki, że nie brakuje dziś takich małżeństw, w których każde dziecko, a może właśnie i to najbardziej nieoczekiwane, traktują jak dar od Pana BogaOtwierajmy się na dar życia, bo to przez Jezusa, przez Życie, przyszło Boże błogosławieństwo. (...) Małżeństwo i rodzina jest wielkim świadectwem.

Po zakończonej Mszy Świętej Ksiądz Prałat złożył przybyłym parom gratulacje i życzenia dalszego trwania w małżeństwach, w których przed laty ślubowali sobie miłość, wierność, uczciwość małżeńską i dozgonną obecność. Małżonkowie także podczas Mszy Świętej odnowili swoje śluby z przed lat. Każda z par otrzymała również pamiątkę Jubileuszu.