In English In Italiano Auf Deutsch
Bazylika otwarta codziennie od 6:00 do 19:00
Sekretariat Sanktuarium:
Kancelaria Parafialna:
Sklepik z pamiątkami:
Dom Pielgrzyma:
Restauracja św. Józefa:
62 7 575 822 / 8.00 - 13.00
789 087 043 / 10.00 - 12.00, 16.00 - 18.00
797 630 389 / 10.00 - 16.00
510 733 166 / 8.00 - 21.00
604 844 368 / 12.00 - 16.00
top
/ Home / Aktualności
Sobota, 22 Grudnia 2012

ks. Łukasz Przybyła

Parafialne Spotkania Opłatkowe

Czas przed Świętami Bożego Narodzenia wykorzystujemy między innymi do tego, by zatrzymać się chociaż na chwilę i w gronie braci i sióstr rozmaitych wielu grup duszpasterskich, jakie działają przy Kaliskim Sanktuarium św. Józefa, złożyć sobie życzenia świąteczne i usiąść przy symbolicznym poczęstunku. Od połowy grudnia takie spotkania odbywają się na terenie Sanktuarium.

Ponad sto osób zgromadziło się 16 grudnia, w niedzielę, o godzinie 19.00 w Auli św. Józefa w Domu Pielgrzyma. Byli to członkowie Apostolatu Maryjnego, Żywego Różańca i Grupy Modlitewnej Ojca Pio wraz z Księżmi Opiekunami, ks. Mariuszem Ziętkiewiczem, ks. Mariuszem Andrzejczakiem i ks. Szymonem Rybakiem. Na spotkaniu obecny był również Kustosz Sanktuarium, Ksiądz Prałat Jacek Plota, który jest obecny na każdym spotkaniu opłatkowym.

 

Galeria

Następnego dnia, w poniedziałek, 17 grudnia, również o godzinie 19.00 w Auli św. Józefa zgromadzili się tradycyjnie już ministranci wraz z rodzicami i ks. Mariuszem Andrzejczakiem, opiekunem. Atmosferę świąteczną pośród ponad 70 uczestników tego spotkania najlepiej przekażą zdjęcia, do obejrzenia których zapraszamy.

 

 

 

Galeria

 

Z kolei we wtorek, 18 grudnia, opłatkiem podzielili się członkowie Rady Parafialnej, Rady Duszpasterskiej, Akcji Katolickiej i Bractwa św. Józefa.
Zapraszamy i do tej galerii zdjęć.

 

 

 

 

 
 

Galeria

W piątek, 21 grudnia, w Sali na III piętrze Domu Parafialnego Narodzenie Pańskie świętowali pielgrzymi na Jasną Górę, idący z Sanktuarium św. Józefa oraz grupa młodzieżowa i Zespół Muzyczny, który w dużej mierze także stał się już uczestnikiem pielgrzymki. Na spotkanie przybyło kilkanaście osób z Kucharek - pielgrzymów, którzy od 4 lat idą w grupie różowo-niebieskiej ze swoim znakiem parafialnym. Spotkanie opłatkowe zgromadziło ponad 40 pielgrzymów. Był Ksiądz Przewodnik - ks. Łukasz, była tuba pielgrzymkowa i była gitara:) a więc to, bez czego na pielgrzymce maszerować się nie da. Była oczywiście modlitwa, łamanie się opłatkiem i długie wspólne kolędowanie przy zastawionym słodkościami stole.

 

Galeria

W sobotę, 22 grudnia, o godzinie 15.00 w Auli Domu Parafialnego na świąteczne spotkanie przybyły rodziny z dziećmi, które włączone są w działalność Akcji Charytatywnej działającej przy naszej Parafii.

Spotkanie, w którym wzięło udział kilkadziesiąt osób, urozmaiciły Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez dzieci oraz św. Mikołaj, który obdarował każde z dzieci prezentem. Dla wszystkich przygotowany został także slodki poczęstunek. Za przygotowanie spotkania odpowiedzialna była s. Domicela Lis, która cały rok służy wszelką pomocą ludziom jej potrzebującym. Pomagały jej panie i panowie należący do Akcji Charytatywnej. Na spotkaniu przedświątecznym obecny był również Ksiądz Proboszcz Jacek Plota i ks. Mariusz Ziętkiewicz, pełniący opiekę duszpasterską nad Akcją.

 

Galeria

 

Tego samego dnia, 22 grudnia, w Auli św. Józefa o godzinie 19.00 spotkali się pracownicy świeccy Sanktuarium św. Józefa wraz z kapłanami i siostrami zakonnymi. To osoby na codzień posługujące w rozmaitych miejscach w Sanktuarium, umożliwiając wiernym i pielgrzymom czuć się jak w domu.

 

 

 

Galeria

W czwartek natomiast, 20 grudnia o godzinie 9.00 odbyło się spotkanie opłatkowe w Zakładzie Karnym w Kaliszu. Na spotkanie to zaproszony został również Biskup Kaliski Edward Janiak, który najpierw złożył życzenia pracownikom Zakładu Karnego, a następnie skierował słowo życzeń do osadzonych i odwiedził ich w ich celach. Księdzu Biskupowi towarzyszyli Wikariusz Generalny Ksiądz Andrzej Latoń, Wikariusz Biskupi Ksiądz Aleksander Gendera i Ksiądz Prałat Jacek Plota.

 

Galeria

W niedzielę, 23 grudnia o godzinie 15.30 odbyło się kolejne spotkanie opłatkowe, tym razem Scholi Dziecięcej prowadzonej przez s. Danutę, Służebniczkę, organistkę. Dzieci nie tylko składały sobie życzenia, ale i wykorzystały wspólnie spędzony czas do wzięcia udziału w przygotowanych przez Siostrę zabaw. Dzieciom towarzyszyłi rodzice, którzy również uczestniczyli we wspólnym przeżywaniu tajemnicy Bożego Narodzenia.

 

To tylko niektóre ze spotkań, jakie odbywają się na terenie Sanktuarium. Wszystkie jednak łącza nas we wspólnej radości ze zbliżających się Świąt i przechodzą do miłej historii Kaliskiego Sanktuarium.