In English In Italiano Auf Deutsch
top
/ Home / Aktualności
Wtorek, 12 Czerwca 2012

ks. Łukasz Przybyła

30. rocznica święceń Księdza Prałata Jacka

13 czerwca Ksiądz Prałat Jacek Plota obchodzi 30 rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich. Z tej racji w dniu poprzedzjącym rocznicę o godzinie 18.00 odprawiona została Msza Święta dziękczynna w Bazylice św. Józefa.

Galeria

Przy ołtarzu stanęli kapłani pracujący w Parafii oraz Ksiądz Kanonik Arkadiusz Nowacki. Homilie wygłosił ks. Tomasz Płóciennik. Na Mszę Świętą przybyli licznie parafianie oraz przedstawiciele grup i wspólnot duszpasterskich, którzy po zakończonej procesji eucharystycznej w ramach oktawy Bożego Ciała wyrazili swoją radość z przeżywanej rocznicy święceń Księdza Prałata i długo składali życzenia.

Wszystkich uczestników Mszy Świętej Ksiądz Prałat zaprosił na poczęstunek przy "szwedzkim stole" w Auli Domu Pielgrzyma.

To zatrzymanie się na 30 rocznicy święceń kapłańskich było przepełnione życzliwą modlitwą i zapewnieniem o jej kontynuacji. Była to również sposobność do wyrażenia wdzięczności Panu Bogu za dar Księdza Proboszcza Jacka dla naszej Parafii oraz samemu Księdzu Prałatowi za jego, jak to często pojawiało się w życzeniach - otwartość, uśmiech i dobre serce.

Życzymy Księdzu Prałatowi, naszemu Pasterzowi, dalszej cudownej opieki św. Józefa i wszelkiego Bożego błogosławieństwa.