In Englisch In Italiano Auf Deutsch
Dom Pielgrzyma im. Św. Józefa
Dołącz do nas na Facebook'u

Piątek, 6 Stycznia 2012

Ks. Łukasz Przybyła

Uroczystość Objawienia Pańskiego

Dzień 6 stycznia, Uroczystość Objawienia Pańskiego, po raz drugi od wielu lat był dniem wolnym od pracy. Wierni przybywali także do naszego Kaliskiego Sanktuarium oddać cześć objawiającemu się światu Panu.

Podczas Mszy Świętych czytane było Słowo Pasterskie Przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Misji przygotowane na Dzień Misyjny, przypadający własnie w uroczystość Objawienia Pańskiego.

W czasie liturgii święcone były kadzidło i kreda, które przygotowali ministranci z naszej Parafii. Można je było  potem nabyć, składając dobrowolną ofiarę na wyjazd wakacyjny. Tego dnia rówież podczas Mszy Św. o godzinie 11.00 śpiewały zespolone chóry LO im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu i Chór Chłopięco-Męski Bazyliki Kaliskiej. Natomiast w czasie Mszy o godzinie 12.30 dzieci z Rajskowa z naszej Parafii przedstawiły Jasełka przygotowane przez panią Honoratę Kurdyk i Czesławę Krymarys.

Po Jasełkach Ksiądz Prałat Jacek Plota przyjął również do grona członków Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci 3 osoby. Od tej pory będą one wraz z pozostałymi już dziećmi w sposób pełniejszy uczestniczyć w misyjnej działalności Kościoła. Dzieci z ochotą i radością wobec zgromadzonych wiernych wyraziły chęć pomagania dzieciom i misjonarzom z krajów misyjnych, postanowiły modlić się za nich, ofiarować dobre uczynki w ich intnecji oraz wspierać drobnymi ofiarami.