In English In Italiano Auf Deutsch
top
/ Home / Aktualności
Sobota, 17 Grudnia 2011

Ks. Łukasz Przybyła

Spotkanie Opłatkowe Katechetów

17 grudnia o godzinie 19.00 w Refektarzu na Plebanii spotkali się katecheci odpowiedzialni za nauczanie lekcji religii w szkołach należących do naszej Parafii, a więc w Przedszkolu, Szkole Podstawowej nr 9, w Liceum im. św. Jana Bosco, w Zespole Szkół przy ul. Żwirki i Wigury i w Zespole Szkół Samochodowych. Spotkanie poprowadził Ksiądz Proboszcz Jacek Plota.

Przy herbacie i słodkim poczęstunku rozmawiano o tym, kiedy i w jaki sposób w szkołach odbywać się będą spotkania świąteczne. Ksiądz Prałat przypomniał również i zachęcił do udziału w dorocznych świątecznych spotkaniach dla katechetów z Księdzem Biskupem Stanisławem Napierałą, które odbędą się 2 I w Pleszewie, 3 I w Kępnie i 4 I w Ostrowie Wielkopolskim.

Przy stole katecheci rozmawaili również o zbliżających się warsztatach dziennikarskich dla młodzieży, jakie organizuje w styczniu WSKMiS z Torunia w WSD w Kaliszu. Przypomniane zostały także terminy Rekolekcji Wielkopostnych: dla dzieci od 12 do 14 marca 2012 i dla młodzieży od 5 do 7 marca 2012.


Spotkanie Żywego Różańca

Dzień później, 18 grudnia, o godzinie 17.00 w Auli św. Józefa w Domu Pielgrzyma spotkali się członkowie Żywego Różańca wraz ze swoim opiekunem, ks. Mariuszem Andrzejczakiem. Rozpoczął od powitania przybyłych obecny również Ksiądz Proboszcz Jacek Plota. Panie i panowie w liczbie 48 złożyli sobie życzenia, śpiewali kolędy i rozmawiali przy słodkim poczęstunku. Nie zabrakło również wspólnej modlitwy w intencji żywych i zmarłych członków Żywego Różańca.